V Praze se chystá venkovní úniková hra z přelomu století

Společnost Hunter Games připravuje v Praze venkovní únikovou hru na motivy příběhu spisovatele Miloše Urbana. Na jejím vzniku se podílí i kanadský výtvarník Kurt van der Basch, který pracoval na řadě hollywoodských filmů. Příběh se bude odehrávat na přelomu 19. a 20. století, informovala společnost Hunter Games.

„Kvůli vyšším nákladům jsme spustili i kampaň na HitHitu. Na výsledku se bude podílet dokonce i hráčská komunita, chceme se tak vyvarovat monotónních úkolů a hluchých míst,“ uvedl šéf Hunter Games Luboš Němeček.
Příběh zavede hráče do doby, kdy Čechy spadaly pod Rakousko-Uhersko, centrem pražské „galerky“ byla Jedová chýše a drogy byly ještě považovány za léky. Cílem projektu je spojit literaturu se zábavnou hrou. Atmosféru budou vytvářet videa, ilustrace, rekvizity nebo vstupy do areálů.
Spisovatel Miloš Urban patří mezi nejvýraznější české prozaiky posledních 20 let. Romány jako Sedmikostelí, Stín katedrály, Santiniho jazyk nebo Hastrman nabídly zajímavou směsici tajemství, jistého romantismu a napětí, v jeho dílech se lze setkat s originální historickou, mytologickou nebo pohádkovou perspektivou.
Úniková místnost je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak našla klíč k východu. Tyto prostory bývají často tematicky upraveny. Venkovní únikové hry jsou stále spíše výjimkou.
V Praze bylo na začátku letošní roku zhruba 100 únikových místností. Některé fungují samostatně, jiné jako součást zábavních komplexů.
Zdroj: čtk

Pan Horníček mě učil, že když chce člověk improvizovat, musí dobře vědět jak a kam chce dojít, říká Igor Šebo

Včera, 18:01
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Včera, 13:51
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
Včera, 12:01
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
22.1.2020
Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 byl položen základní kámen kostela Krista Spasitele a komunitního centra,...
21.1.2020
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
21.1.2020
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
21.1.2020
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
21.1.2020
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
Reklama