8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

V Praze se chystá venkovní úniková hra z přelomu století

Společnost Hunter Games připravuje v Praze venkovní únikovou hru na motivy příběhu spisovatele Miloše Urbana. Na jejím vzniku se podílí i kanadský výtvarník Kurt van der Basch, který pracoval na řadě hollywoodských filmů. Příběh se bude odehrávat na přelomu 19. a 20. století, informovala společnost Hunter Games.

Reklama

„Kvůli vyšším nákladům jsme spustili i kampaň na HitHitu. Na výsledku se bude podílet dokonce i hráčská komunita, chceme se tak vyvarovat monotónních úkolů a hluchých míst,“ uvedl šéf Hunter Games Luboš Němeček.
Příběh zavede hráče do doby, kdy Čechy spadaly pod Rakousko-Uhersko, centrem pražské „galerky“ byla Jedová chýše a drogy byly ještě považovány za léky. Cílem projektu je spojit literaturu se zábavnou hrou. Atmosféru budou vytvářet videa, ilustrace, rekvizity nebo vstupy do areálů.
Spisovatel Miloš Urban patří mezi nejvýraznější české prozaiky posledních 20 let. Romány jako Sedmikostelí, Stín katedrály, Santiniho jazyk nebo Hastrman nabídly zajímavou směsici tajemství, jistého romantismu a napětí, v jeho dílech se lze setkat s originální historickou, mytologickou nebo pohádkovou perspektivou.
Úniková místnost je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak našla klíč k východu. Tyto prostory bývají často tematicky upraveny. Venkovní únikové hry jsou stále spíše výjimkou.
V Praze bylo na začátku letošní roku zhruba 100 únikových místností. Některé fungují samostatně, jiné jako součást zábavních komplexů.
Zdroj: čtk

Pan Horníček mě učil, že když chce člověk improvizovat, musí dobře vědět jak a kam chce dojít, říká Igor Šebo

Včera, 17:11
Vivat Vlasta! zvolal v závěru svého projevu herec David Prachař. Rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou,...
Včera, 15:01
V pondělí v šest se v Galerii Pštrossova 23 uskuteční vernisáž výstavy Dějiny klubu Bunkr....
Včera, 13:32
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat koncepční studii úprav veřejných prostranství v dejvickém...
Včera, 10:28
Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve...
13.10.2019
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
13.10.2019
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
12.10.2019
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
12.10.2019
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
12.10.2019
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Reklama