V Praze už se prodávají vánoční stromečky! Víme, který je nejlepší a za kolik ho pořídíte

Další fotky

Na některých místech v Praze už se objevily první vánoční stromečky. Nejlevnější jsou smrky ztepilé, ty pořídíte od 250-300 korun. Nejvzácnější je letos borovice černá, které se letos moc neurodilo. Sáhnout můžete i po urostlé dánské jedli.

„Letos budeme prodávat stromky asi na dvaceti různých místech v Praze. Výběr bude ze všech stromečků, které se jako vánoční dají použít. Tedy smrky, borovice i jedle. Nejlevnější jsou smrky ztepilé, ty pořídíte už od 259 korun. Nejluxusnější stromek je v současné době borovice černá. Není nejdražší, ale je problematická na pěstování. Letos je nedostatková, protože byly sucha, takže se jí tolik nedařilo. Nelze ji sehnat jinde než u profesionálních pěstitelů v Čechách,“ řekl Robert Šíma, vedoucí obchodní sekce společnosti ABIES.

Borovici černou pořídíte kolem 499 korun na kus.

FOTO: Stromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice

Stromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedle
Další fotky
Stromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedleStromky na Letenském náměstí a u Holešovické tržnice - vánoční strom vánoce smrk jedle

ABIES patří mezi dva největší dodavatele vánočních stromků pro Prahu, spolu s ní ještě společnost BAOBAB. Obě se zaměřují na pěstování a prodej vánočních stromků. Existuje ale samozřejmě i spousta menších prodejců.

„Prodávat budeme na 20 různých místech v Praze,“ dodal Šíma. Bude to například Centrum Viva, Tesco Eden, Tesco Skalka, Kubánské náměstí, obchodní centrum Kunratice, Jiřího z Poděbrad. u Kauflandu v Nuslích, v Modřanech, kousek od Lidlu v Bohnicích, na Zbraslavském náměstí a na dalších místech.

Vánoční strom pro Prahu je na cestě. Od kdy ho budete moci obdivovat na Staroměstském náměstí?

Oblíbené jsou jedle kavkazské

„My letos budeme prodávat smrk ztepilý, smrk pichlavý, jedli kavkazskou, borovici lesní a borovici černou. A to asi na 11 prodejních místech po Praze. Ceny budou stejné jako minulý rok,“ řekl Michal Němeček, jednatel společnosti BAOBAB. Posledních deset let se podle prodejců vánočních stromků ceny nijak výrazně neměnily.

Jedli kavkazskou nabízí třeba i společnost Mountfield ve svých pobočkách. Chlubí se „výběrovou kvalitou z Dánska“, jedle prý pocházejí z dánských plantáží a jsou mají širší kmeny a jehličí dlouhé až 3 centimetry. Cena jsou za nižší jedli do 1,25 metrů 349 korun.

Hrající vánoční stromy, obří most s vyhlídkou a perníček do ruky. Vánoční trhy se letos ponesou v duchu našich předků

Dnes, 08:20
Byty pro turisty pronajmeme pro sociálně slabé Pražany. Takový je ve zkratce plán hlavního města,...
Dnes, 07:50
Největší pražskou malbu nese na své stěně budova holešovické Tesly. Obří mural vyobrazující portrét neznámé...
Dnes, 06:55
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Sochy Vojtěcha Míči na Zbraslavském náměstí.
Dnes, 06:55
Jiří David, Vojtěch Míča, Pavel Hošek. Sochy těchto umělců jsou od 8. dubna vystaveny ve...
Včera, 04:36
Neofunkcionalistická budova, která Praze přinesla veliký věhlas, slaví čtyřicáté narozeniny. I díky ní se Praha...
7.5.2021
Ve středu večer si policisté z oddělení hlídkové služby z Prahy I. povšimli ve Veleslavínské...
7.5.2021
Když mě do nemocnice na Bulovce s hlasitým houkáním odvážela sanitka, dost jsem se bála....
7.5.2021
Policie prověřuje posprejování pamětní desky připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády v pražských Řeporyjích. Zahájila...
6.5.2021
Zchátralá lokalita zahrádkářských kolonií na Šutce v osmé městské části plná bezdomovců by se mohla...
6.5.2021
Vernisáž výstavy Czech Press Photo proběhla minulý týden prostřednictvím on-line vysílání z Národního muzea. Ačkoliv...
6.5.2021
Na Pražském hradě byly obnoveny plošné bezpečnostní kontroly návštěvníků. Důvodem je podle policie bezpečnostní situace...
Reklama