15℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace

Další fotky

O revitalizaci se v Radotíně hovoří již celá desetiletí, nejnovější plán má prý konečně naději na úspěch. Návrh zahrnuje bytové domy s komerčními prostory v přízemí, parkoviště, novou radnici, propojení s nádražím, či lávku.

Reklama

Zdeněk Burian byl malířem nestvůr. Proč vadil komunistům?

Podobné plány již byly v minulosti vytvořeny, situace se však změnila

Starosta Radotína Mgr. Karel Hanzlík představil spolu s architekty Petrem Hlaváčkem, Michalem Fišerem a Lukášem Kohlem nový konkrétní návrh, jak by mohlo vypadat nové radotínské veřejné prostranství. V minulosti sice již byly podobné plány nejednou vytvořeny. Situace se však změnila a bylo na ni třeba aktuálně reagovat. Změnu plánování způsobil především odkup budovy výtopny, kterou město získalo a může s ní nyní disponovat. Stará studie také neměla dost parkovacích míst, navíc se změnila legislativa a zanikla povinnost chránit nové byty protihlukovými stěnami.

FOTO: V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace

V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140041V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140042V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140045V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140049V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140073
Další fotky
V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140077V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - ps-03V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - ps-11-2V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - 171204-perspektiva-soutisk

Ve městě je třeba vytvořit přirozené centrum

Revitalizace má řešit základní radotínský problém – ve městě chybí přirozené centrum, kde by se odehrával spontánní život. Tím by se mělo stát nové náměstí, s rozměry 50×50 metrů. Podle Hlaváčka tak vznikne prostor s přidanou hodnotou, kde se může dělat jednou za čas „trachtace“ a kam se vejde více lidí. Na náměstí by měla navazovat velkorysá hlavní třída s obchody a 10 metrů širokým chodníkem. Stará kotelna zmizí a na jejím místě vyroste nová radnice. Rozšířena bude i městská zeleň.

Bude se ulicemi Radotína prohánět elektrobus? Lidé z odlehlých částí to mají daleko na vlak

Nejproblematičtější částí plánu bylo řešení parkování

Dále byl navržen nový hlavní vjezd do centra města. Dosud se spoléhá na přejezd přes trať, která však prochází revitalizací a přejezd bude zrušen. Je tedy potřeba nového připojení a nynější příjezdové cesty jsou přetížené. Nejproblematičtější částí plánu bylo podle projektantů řešení parkování. Architekti se potýkali se dvěma požadavky.

FOTO: Centrum Radotín

Centrum Radotín - Centrum-ps-01-171201Centrum Radotín - BoulevardCentrum Radotín - B0007Centrum Radotín - Jednani-zastupcu-radnice-a-investora-projektu-Centrum-Radotin-12-7-2017Centrum Radotín - IMG-45202
Další fotky
Centrum Radotín - IMG-4513

Bylo potřeba zajistit dostatek parkovacích míst, aby obchody v centru neskomíraly, ale zároveň nechtěli, aby se z místa stalo jedno velké parkoviště. Spočítalo se, kolik parkovacích míst je reálně potřeba a rozhodli se pro vytvoření několika parkovišť (včetně podzemního) pro různé účely s celkovým součtem 140 míst. Součástí plánu je i přesun policejní stanice z periferie do centra.

Bistro Střecha pokračovatelem Jídelny Kuchařek bez domova? Nabídne práci jak bezdomovcům, tak ex-vězňům

Pro pěší má být nový výstup z nádraží a lávka

Plán nezapomíná ani na pěší a měl by vzniknout nový výstup z nádraží. Protáhne se peron, přibyde bezbariérový podchod a lidé budou konfortním způsobem vystupovat rovnou v centru. Dále bude vystavena lávka vedoucí přes potok a ulici Karlickou. Hlavním důvodem je zabezpečit cestu pro děti ze sídliště do školy, aby mohly chodit pěšky a vyhnuly se rušné Karlické. Centrum má být západovýchodně průchozí pěšky, zároveň bude existovat alternativa vedoucí promenádou kolem potoka. Celá revitalizace by měla být výhledově hotova do roku 2022.

Když se po ní nebude moc chodit, tak ještě vydrží, zhodnotil inženýr lávku v Radotíně

 

Před 33 minutami
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
Před 1 hodinou
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
Před 3 hodinami
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Před 3 hodinami
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
Včera, 16:44
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
Včera, 15:01
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Včera, 08:44
Výtvarná soutěž Mural Art Vltavská, kterou v červenci vyhlásila Praha 7 společně s pražským Dopravním...
20.10.2019
Po reprezentační pauze čekal pražskou Bohemku "šestibodový duel" s Opavou. Na lavičce se poprvé ukázal...
20.10.2019
Na Jenerálce v Dejvicích se nachází velice zajímavé území bývalého hliniště Baráčkovy cihelny, tedy místa,...
20.10.2019
V pondělí 14. října se v prostorách CAMPu na Moráni uskutečnilo setkání s tvůrci ambiciózního...
20.10.2019
Svoz komunálního odpadu v Praze domácnostem podraží o 30 procent, změnu znění vyhlášky o svozu...
Reklama