V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace

Další fotky

O revitalizaci se v Radotíně hovoří již celá desetiletí, nejnovější plán má prý konečně naději na úspěch. Návrh zahrnuje bytové domy s komerčními prostory v přízemí, parkoviště, novou radnici, propojení s nádražím, či lávku.

Zdeněk Burian byl malířem nestvůr. Proč vadil komunistům?

Podobné plány již byly v minulosti vytvořeny, situace se však změnila

Starosta Radotína Mgr. Karel Hanzlík představil spolu s architekty Petrem Hlaváčkem, Michalem Fišerem a Lukášem Kohlem nový konkrétní návrh, jak by mohlo vypadat nové radotínské veřejné prostranství. V minulosti sice již byly podobné plány nejednou vytvořeny. Situace se však změnila a bylo na ni třeba aktuálně reagovat. Změnu plánování způsobil především odkup budovy výtopny, kterou město získalo a může s ní nyní disponovat. Stará studie také neměla dost parkovacích míst, navíc se změnila legislativa a zanikla povinnost chránit nové byty protihlukovými stěnami.

FOTO: V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace

V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140041V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140042V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140045V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140049V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140073
Další fotky
V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - P1140077V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - ps-03V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - ps-11-2V Radotíně byl za velké účasti veřejnosti představen plán revitalizace - 171204-perspektiva-soutisk

Ve městě je třeba vytvořit přirozené centrum

Revitalizace má řešit základní radotínský problém – ve městě chybí přirozené centrum, kde by se odehrával spontánní život. Tím by se mělo stát nové náměstí, s rozměry 50×50 metrů. Podle Hlaváčka tak vznikne prostor s přidanou hodnotou, kde se může dělat jednou za čas „trachtace“ a kam se vejde více lidí. Na náměstí by měla navazovat velkorysá hlavní třída s obchody a 10 metrů širokým chodníkem. Stará kotelna zmizí a na jejím místě vyroste nová radnice. Rozšířena bude i městská zeleň.

Bude se ulicemi Radotína prohánět elektrobus? Lidé z odlehlých částí to mají daleko na vlak

Nejproblematičtější částí plánu bylo řešení parkování

Dále byl navržen nový hlavní vjezd do centra města. Dosud se spoléhá na přejezd přes trať, která však prochází revitalizací a přejezd bude zrušen. Je tedy potřeba nového připojení a nynější příjezdové cesty jsou přetížené. Nejproblematičtější částí plánu bylo podle projektantů řešení parkování. Architekti se potýkali se dvěma požadavky.

FOTO: Centrum Radotín

Centrum Radotín - Centrum-ps-01-171201Centrum Radotín - BoulevardCentrum Radotín - B0007Centrum Radotín - Jednani-zastupcu-radnice-a-investora-projektu-Centrum-Radotin-12-7-2017Centrum Radotín - IMG-45202
Další fotky
Centrum Radotín - IMG-4513

Bylo potřeba zajistit dostatek parkovacích míst, aby obchody v centru neskomíraly, ale zároveň nechtěli, aby se z místa stalo jedno velké parkoviště. Spočítalo se, kolik parkovacích míst je reálně potřeba a rozhodli se pro vytvoření několika parkovišť (včetně podzemního) pro různé účely s celkovým součtem 140 míst. Součástí plánu je i přesun policejní stanice z periferie do centra.

Bistro Střecha pokračovatelem Jídelny Kuchařek bez domova? Nabídne práci jak bezdomovcům, tak ex-vězňům

Pro pěší má být nový výstup z nádraží a lávka

Plán nezapomíná ani na pěší a měl by vzniknout nový výstup z nádraží. Protáhne se peron, přibyde bezbariérový podchod a lidé budou konfortním způsobem vystupovat rovnou v centru. Dále bude vystavena lávka vedoucí přes potok a ulici Karlickou. Hlavním důvodem je zabezpečit cestu pro děti ze sídliště do školy, aby mohly chodit pěšky a vyhnuly se rušné Karlické. Centrum má být západovýchodně průchozí pěšky, zároveň bude existovat alternativa vedoucí promenádou kolem potoka. Celá revitalizace by měla být výhledově hotova do roku 2022.

Když se po ní nebude moc chodit, tak ještě vydrží, zhodnotil inženýr lávku v Radotíně

 

Včera, 17:17
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Včera, 17:06
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Včera, 09:39
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 09:39
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Včera, 09:05
Prodejna nakladatelství Naše vojsko zmizí z prostor Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na...
Včera, 07:48
V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22...
26.5.2020
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
25.5.2020
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
25.5.2020
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Reklama