16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

V rámci akčního plánu chce letos Praha 7 investovat 180 milionů

Praha 7 plánuje letos investovat v akčním plánu téměř 180 milionů Kč. Peníze půjdou mimo jiné na projekty ve školství, zdravotnictví a sociální oblasti či do bytového fondu. Vyplývá to z akčního plánu pro letošní rok, který schválili zastupitelé. Celková částka určená na investice se letos má vyšplhat přes 441 milionů.

Reklama

„Největší akcí, kterou v souladu s akčním plánem letos zahájíme, je rekonstrukce dlouhodobě nevyužívaného bytového domu v ulici Dobrovského. Dům je od roku 2013, kdy u něj byla zjištěna masivní nákaza dřevomorkou a narušení statiky, prázdný a neobyvatelný,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V minulém volebním období radnice připravila projekt a získala od magistrátu dotaci 28,9 milionu. „Po dokončení rekonstrukce nám přibude 15 bytů,“ uvedl Vokuš. Ty budou sloužit mimo jiné pro učitele, hasiče či policisty.

Dále investuje městská část 22 milionů do oprav domu v ulici Dukelských hrdinů. Stavení úpravy jsou plánovány také v domě v Tusarově ulici. Peníze vydá radnice také na opravy nebytových prostor a do digitalizace evidence majetku.

Peníze ve školství půjdou například do oprav škol. Rekonstrukce půdního prostoru je podle dokumentu plánována v základní škole TGM, kde bude opraven rovněž sportovní areál a jídelna. Opravena střecha nad jídelnou a vyměněna okna v kuchyni budou v ZŠ Františky Plamínkové. Peníze půjdou i na programovou kulturní nabídku pro žáky mateřských a základních škol.

Radnice podpoří proměny vnitrobloků a zaplatí také proměnu několika ulic, kdy vydá přes deset milionů korun na proměnu ulice Janovského, předělána bude i Ovenecká a Františka Křížka. Nová stromořadí v součtu za pět milionů vzniknou v ulicích Schnirchova, Janovského a Šimáčkova. Do oprav chodníků vloží radnice přes šest milionů. Opravy čekají hned několik dětských hřišť, nejvíc peněz půjde na to na Ortenově náměstí.

Akční plán shrnuje konkrétní projekty, které chce radnice uskutečnit letos. „Akční plány na každý rok chceme také provázat s již zveřejňovaným rozpočtem až na úroveň faktur, aby občané věděli, jak jednotlivé projekty pokračují,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: čtk

Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama