V rámci akčního plánu chce letos Praha 7 investovat 180 milionů

Praha 7 plánuje letos investovat v akčním plánu téměř 180 milionů Kč. Peníze půjdou mimo jiné na projekty ve školství, zdravotnictví a sociální oblasti či do bytového fondu. Vyplývá to z akčního plánu pro letošní rok, který schválili zastupitelé. Celková částka určená na investice se letos má vyšplhat přes 441 milionů.

„Největší akcí, kterou v souladu s akčním plánem letos zahájíme, je rekonstrukce dlouhodobě nevyužívaného bytového domu v ulici Dobrovského. Dům je od roku 2013, kdy u něj byla zjištěna masivní nákaza dřevomorkou a narušení statiky, prázdný a neobyvatelný,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V minulém volebním období radnice připravila projekt a získala od magistrátu dotaci 28,9 milionu. „Po dokončení rekonstrukce nám přibude 15 bytů,“ uvedl Vokuš. Ty budou sloužit mimo jiné pro učitele, hasiče či policisty.

Dále investuje městská část 22 milionů do oprav domu v ulici Dukelských hrdinů. Stavení úpravy jsou plánovány také v domě v Tusarově ulici. Peníze vydá radnice také na opravy nebytových prostor a do digitalizace evidence majetku.

Peníze ve školství půjdou například do oprav škol. Rekonstrukce půdního prostoru je podle dokumentu plánována v základní škole TGM, kde bude opraven rovněž sportovní areál a jídelna. Opravena střecha nad jídelnou a vyměněna okna v kuchyni budou v ZŠ Františky Plamínkové. Peníze půjdou i na programovou kulturní nabídku pro žáky mateřských a základních škol.

Radnice podpoří proměny vnitrobloků a zaplatí také proměnu několika ulic, kdy vydá přes deset milionů korun na proměnu ulice Janovského, předělána bude i Ovenecká a Františka Křížka. Nová stromořadí v součtu za pět milionů vzniknou v ulicích Schnirchova, Janovského a Šimáčkova. Do oprav chodníků vloží radnice přes šest milionů. Opravy čekají hned několik dětských hřišť, nejvíc peněz půjde na to na Ortenově náměstí.

Akční plán shrnuje konkrétní projekty, které chce radnice uskutečnit letos. „Akční plány na každý rok chceme také provázat s již zveřejňovaným rozpočtem až na úroveň faktur, aby občané věděli, jak jednotlivé projekty pokračují,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: čtk

Včera, 12:01
Hru Kočkožrout slavného německého filmaře, dramatika a provokatéra Reinera Wernera Fassbindera (1945 – 1982), od...
16.1.2020
Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. V sobotu...
16.1.2020
Nyní už není k dispozici v Hloubětínském zámečku, ale ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (Šrobárova...
16.1.2020
Na sídlišti v pražské Písnici má vzniknout nové náměstí, zelené plochy včetně centrálního parku a...
16.1.2020
Informace o skutečném čase odjezdu všech autobusů Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) z jednotlivých...
15.1.2020
Na hrob Karla Gotta, který je na pražských Malvazinkách, lidé stále přinášejí květiny a svíčky....
15.1.2020
Praha 1 má nového starostu, na bouřlivém jednání zastupitelstva se jím včera po odvolání Pavla...
15.1.2020
V lednu a únoru byla omezena pražská hromadná doprava. Důvodem je nedostatek řidičů u Dopravního...
15.1.2020
Zápisem do katastru nemovitostí Praha 7 po sedmnácti letech získala radnice přístup k objektu bývalého...
14.1.2020
Radnice Prahy 22 vybrala firmu, která v ulici U Starého mlýna v Uhříněvsi postaví dům...
Reklama