20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

V rámci akčního plánu chce letos Praha 7 investovat 180 milionů

Praha 7 plánuje letos investovat v akčním plánu téměř 180 milionů Kč. Peníze půjdou mimo jiné na projekty ve školství, zdravotnictví a sociální oblasti či do bytového fondu. Vyplývá to z akčního plánu pro letošní rok, který schválili zastupitelé. Celková částka určená na investice se letos má vyšplhat přes 441 milionů.

Reklama

„Největší akcí, kterou v souladu s akčním plánem letos zahájíme, je rekonstrukce dlouhodobě nevyužívaného bytového domu v ulici Dobrovského. Dům je od roku 2013, kdy u něj byla zjištěna masivní nákaza dřevomorkou a narušení statiky, prázdný a neobyvatelný,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V minulém volebním období radnice připravila projekt a získala od magistrátu dotaci 28,9 milionu. „Po dokončení rekonstrukce nám přibude 15 bytů,“ uvedl Vokuš. Ty budou sloužit mimo jiné pro učitele, hasiče či policisty.

Dále investuje městská část 22 milionů do oprav domu v ulici Dukelských hrdinů. Stavení úpravy jsou plánovány také v domě v Tusarově ulici. Peníze vydá radnice také na opravy nebytových prostor a do digitalizace evidence majetku.

Peníze ve školství půjdou například do oprav škol. Rekonstrukce půdního prostoru je podle dokumentu plánována v základní škole TGM, kde bude opraven rovněž sportovní areál a jídelna. Opravena střecha nad jídelnou a vyměněna okna v kuchyni budou v ZŠ Františky Plamínkové. Peníze půjdou i na programovou kulturní nabídku pro žáky mateřských a základních škol.

Radnice podpoří proměny vnitrobloků a zaplatí také proměnu několika ulic, kdy vydá přes deset milionů korun na proměnu ulice Janovského, předělána bude i Ovenecká a Františka Křížka. Nová stromořadí v součtu za pět milionů vzniknou v ulicích Schnirchova, Janovského a Šimáčkova. Do oprav chodníků vloží radnice přes šest milionů. Opravy čekají hned několik dětských hřišť, nejvíc peněz půjde na to na Ortenově náměstí.

Akční plán shrnuje konkrétní projekty, které chce radnice uskutečnit letos. „Akční plány na každý rok chceme také provázat s již zveřejňovaným rozpočtem až na úroveň faktur, aby občané věděli, jak jednotlivé projekty pokračují,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: čtk

Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
19.4.2019
Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna obousměrné...
18.4.2019
Pražský magistrát nechá vybudovat protipovodňová opatření na Kopaninském potoce v Přední Kopanině. Práce vyjdou na...
Reklama