V rámci akčního plánu chce letos Praha 7 investovat 180 milionů

Praha 7 plánuje letos investovat v akčním plánu téměř 180 milionů Kč. Peníze půjdou mimo jiné na projekty ve školství, zdravotnictví a sociální oblasti či do bytového fondu. Vyplývá to z akčního plánu pro letošní rok, který schválili zastupitelé. Celková částka určená na investice se letos má vyšplhat přes 441 milionů.

„Největší akcí, kterou v souladu s akčním plánem letos zahájíme, je rekonstrukce dlouhodobě nevyužívaného bytového domu v ulici Dobrovského. Dům je od roku 2013, kdy u něj byla zjištěna masivní nákaza dřevomorkou a narušení statiky, prázdný a neobyvatelný,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V minulém volebním období radnice připravila projekt a získala od magistrátu dotaci 28,9 milionu. „Po dokončení rekonstrukce nám přibude 15 bytů,“ uvedl Vokuš. Ty budou sloužit mimo jiné pro učitele, hasiče či policisty.

Dále investuje městská část 22 milionů do oprav domu v ulici Dukelských hrdinů. Stavení úpravy jsou plánovány také v domě v Tusarově ulici. Peníze vydá radnice také na opravy nebytových prostor a do digitalizace evidence majetku.

Peníze ve školství půjdou například do oprav škol. Rekonstrukce půdního prostoru je podle dokumentu plánována v základní škole TGM, kde bude opraven rovněž sportovní areál a jídelna. Opravena střecha nad jídelnou a vyměněna okna v kuchyni budou v ZŠ Františky Plamínkové. Peníze půjdou i na programovou kulturní nabídku pro žáky mateřských a základních škol.

Radnice podpoří proměny vnitrobloků a zaplatí také proměnu několika ulic, kdy vydá přes deset milionů korun na proměnu ulice Janovského, předělána bude i Ovenecká a Františka Křížka. Nová stromořadí v součtu za pět milionů vzniknou v ulicích Schnirchova, Janovského a Šimáčkova. Do oprav chodníků vloží radnice přes šest milionů. Opravy čekají hned několik dětských hřišť, nejvíc peněz půjde na to na Ortenově náměstí.

Akční plán shrnuje konkrétní projekty, které chce radnice uskutečnit letos. „Akční plány na každý rok chceme také provázat s již zveřejňovaným rozpočtem až na úroveň faktur, aby občané věděli, jak jednotlivé projekty pokračují,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: čtk

Včera, 16:45
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Včera, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Včera, 14:39
Je to trochu drzé, ale je to tak, jsou to už veteráni. Vždyť na Jasné...
Včera, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Včera, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
3.8.2020
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
3.8.2020
Ještě před volbami Piráti slibovali transparentní řízení města. Ačkoliv obsadili křeslo primátora, ani po roce...
3.8.2020
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
3.8.2020
„První doklimatizované tramvaje by měly být zařazeny do provozu o letních prázdninách příštího roku,“ znělo...
3.8.2020
Jak už to tak bývá, stačil jeden dotaz a plán Prahy sobě na zdražení jízdného...
Reklama