V romantických kulisách Divoké Šárky zazní česká opera. Vychutnejte si umění v srdci přírody

Pojďte si vychutnat klasickou českou operu v podání předních českých operních pěvců, sboru, orchestru a baletu Národního divadla pod širým nebem, v přírodních kulisách údolí Divoké Šárky.

V novodobé historii Prahy 6 zazní opera v Šárce už počtrnácté. Letos to bude Prodaná nevěsta. V neděli 2. září 2018 od 14 hodin se – dnes už stromy porostlými svahy Divoké Šárky – rozezní opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové a pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého.

Osoby a obsazení:

Krušina – Roman Janál, Ludmila – Ivana Šaková, Mařenka – Dana Burešová, Mícha – Pavel Horáček, Háta – Lenka Šmídová, Vašek – Josef Moravec, Jeník – Aleš Briscein, Kecal – Luděk Vele, Principál – Jan Ježek, Esmeralda – Jana Sibera, Indián – Zdeněk Harvánek.

Opera se v Šárce hrála už za císařpána

Opera v Šárce navazuje na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem, zahájenou před 105 lety. Už tehdy byly ve svahu nad mlýnem umístěny lavice s kapacitou 9526 míst k sezení, dalších 8000 míst bylo k stání.
V roce 2005 se podařilo operním a divadelním nadšenkyním Janě Divišové a její přítelkyni, operní zpěvačce Renée Nachtigallové, obnovit tradici přírodního divadla.

Vstup na nedělní představení je zdarma. Autem se na místo konání nedostanete, cesta pěšky trvá okolo 20 minut, můžete jít buď od stanice metra Veleslavín nebo od konečné tramvají v Divoké Šárce (trasa bude značena).
Pro méně pohyblivé občany je připravena kyvadlová doprava. Označený mikrobus bude jezdit od tenisových kurtů na Aritmě od 12 hodin.

FOTO: Opera v Šárce

Opera v Šárce - 1 o_03Opera v Šárce - 2 společné aktivityOpera v Šárce - 3 rusOpera v Šárce - 4 opera plusOpera v Šárce - 5 suchdolské noviny
Další fotky
Opera v Šárce - 0 Šárka-Prod.nevěsta-1598
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama