V úterý se opět otevře skleník Fata Morgana

Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26. května. Veřejnost se v něm může těšit na nové druhy orchidejí. Od června se tam opět začnou konat akce. Zahrada byla kvůli vládním opatřením, které měly zamezit šíření nákazy novým koronavirem, uzavřena od 13. března. Venkovní expozice se opět otevřely pondělí 20. dubna.

„Čas, kdy byl skleník nuceně uzavřený pro veřejnost, jsme využili k tomu, abychom provedli několik významných zásahů do výsadeb. Návštěvníci se tak mohou těšit, že se během procházky skleníkem setkají s nově vysazenými vzácnými druhy rostlin, které dosud ještě nebyly prezentovány,“ uvedl ředitel botanické zahrady Bohumil Černý.

V prostřední části skleníku nedaleko vyhlídkové terasy zahradníci podle mluvčí trojské botanické zahrady Kláry Hrdé nově rozmístili 15 druhů orchidejí, mezi nimiž jsou i odrůdy Renanthera vietnamica a Renanthera citrina, tři druhy plavuní, šest druhů zázvorovitých rostlin či deset odrůd kapradin. V sukulentní části mohou návštěvníci obdivovat kvetoucí keře rodu Uncarina a liánovité Gloriosy se žlutými květy, skalku nově zdobí byliny Scutellaria costaricana, které kvetou červenooranžovými květy, či různé odrůdy begonií.

Botanická zahrada ohlásila i termíny plánovaných akcí pro veřejnost. Zájemci mohou v následujících letních měsících navštívit fotovýstavu s názvem Květena Kypru, představení významných druhů tamní sbírky jehličnanů či se zúčastnit pikniku a degustace vína ve vinici svaté Kláry.

Úpravy Anenského trojúhelníku mají zpříjemnit život místních obyvatel

Expozice trojské botanické zahrady jsou pro veřejnost podle informací na webu otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin s výjimkou skleníku Fata Morgana, který bude vždy v pondělí uzavřený. Vstupné do venkovních expozic pro dospělého činí 100 korun, pokud má návštěvník zahrady zájem zhlédnout i výstavu ve skleníku, zaplatí 150 korun. V areálu lze navštívit mimo jiné Pivoňkovou louku, Ornamentální zahradu, Japonskou zahradu, expozici Středomoří či vinici svaté Kláry.

Botanická zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla ale navštívit jen ve dnech otevřených dveří, celoročně přístupná je od srpna 1992. Zřizovatelem zahrady je hlavní město. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15 000 druhů stromů a květin. Ročně zahradu navštíví kolem 370 000 lidí. Do deseti až 15 let chce její vedení zvýšit návštěvnost na téměř dvojnásobek, řekl už dříve vedoucí stavebního oddělení zahrady Václav Jůzko.

vera/čtk

Včera, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Včera, 16:40
Pankrácké náměstí je jedno ze tří hlavních kandidátů, kam by chtěl pražský magistrát umístit slavnou...
Včera, 12:20
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 12:20
V pilotním provozu testuje šestá městská část službu pro osoby se sluchovým handicapem. Využít ke komunikaci...
19.9.2020
Do veřejného prostoru se znovu vrací nápad na zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Týkat by...
Khamoro 2018
19.9.2020
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
19.9.2020
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Reklama