Vánoční strom v Praze se rozsvítí na hudbu z Krkonošských pohádek

Vánoční strom v Praze na Staroměstském náměstí se v sobotu 30. listopadu v 16:30 rozsvítí na titulní píseň z Krkonošských pohádek.

Strom se na tuto hudbu rozsvěcel v roce 2017 a podle mluvčí společnosti Taiko Hany Tietze, která trhy v centru Prahy pořádá, u návštěvníků zaznamenali největší ohlas. V den rozsvěcení stromu se otevře také vánoční tržiště. Letos bude vyzdobeno dekoracemi s anděly. V 11:00 začíná i doprovodný program. Až do Tří králů je na každý den připraveno kulturní vystoupení i další akce.

Vánoční smrk se rozsvítí na dobře známou večerníčkovou melodii, kterou složil Vadim Petrov. „Doufám, že moje hudba pohladí srdce lidí, kteří přijdou,“ uvedl. Lidé ale uvidí zcela novou animaci. Bude pomalejší a bude v ní více času na zamyšlení, uvedli pořadatelé. Další melodie, kterou lidé u vánoční stromu uslyší, bude Somewhere in My Memory od Johna Williamse známá z filmu Sám doma.

Vánoční strom se v sobotu a pak po celou dobu konání trhů bude rozsvěcet každou půlhodinu – tedy od 16:30 do 21:30. Na Václavském náměstí bude instalován devět metrů vysoký umělý strom, který bude spínat vždy půl hodiny po Staroměstském náměstí.

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí a náměstí Republiky propojí letos dekorace s anděly. Ozdoby budou zlaté, bílé, červené a zelené. Prodejní stánky jsou opraveny. Na trzích budou také živé stromky v květináčích, které budou po jejich ukončení zasazeny do pražských lesoparků.

Kromě prodejních stánků bude na pódiu na Staroměstském náměstí pro návštěvníky připraven doprovodný program, ve kterém vystoupí na 4500 lidí. Připraveno je přes 170 vystoupení. Na Staroměstském náměstí bude nachystáno i několik fotokoutků – zasněžená vesnice, obří adventní věnec nebo Popelčin střevíček.

Stánky na Staroměstském a Václavském náměstí a náměstí Republiky budou otevřené každý den od 10:00 do 22:00, vybraní prodejci s občerstvením návštěvníky obslouží až do půlnoci. Na náměstí Republiky trhy skončí 30. prosince, zbylá dvě místa budou v provozu do 6. ledna.

ČTK

Dnes, 17:28
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
Dnes, 13:29
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Včera, 16:45
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Včera, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Včera, 14:39
Je to trochu drzé, ale je to tak, jsou to už veteráni. Vždyť na Jasné...
Včera, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Včera, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
3.8.2020
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
3.8.2020
Ještě před volbami Piráti slibovali transparentní řízení města. Ačkoliv obsadili křeslo primátora, ani po roce...
3.8.2020
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
Reklama