Ve Šlechtově restauraci ve Stromovce se bude čepovat pivo z Vinohradského pivovaru

Další fotky

Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský pivovar, menší pivovar s vazbou na tuto metropoli. Důležité byly i dostupné ceny za občerstvení.

Znovuotevření slavné restaurace plánuje hlavní město na příští letní sezónu. Ze Šlechtovy restaurace se má stát nejen místo pro občerstvení, ale i nové společenské centrum Stromovky. „Chystáme pro Pražany ve Šlechtovce další místo, kam můžou vyrazit na procházku, za sportem nebo si jen tak odpočinout uprostřed zeleně. Hned vedle Stromovky od letošního jara otevíráme dolní část Výstaviště s lanovým hřištěm pro děti, místem pro piknik nebo veřejným grilovištěm, vznikla tak nová velká oblast, kde se město potkává s přírodou,“ upřesnil Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

O kulturní a další společenský program se postará provozovatel, který má s kulturním děním ze svého sálu přímo v pivovaru bohaté zkušenosti.
„Šlechtovka je nádherné místo s obrovskou tradicí, mít možnost oživit tenhle příběh je pro nás opravdu lákavé. Ten prostor si zaslouží, aby se stal nejen zastávkou při nedělním výletě do zoo, ale byl sám o sobě cílem, kam se lidé budou vracet,“ uvedl jeden ze spolumajitelů Vinohradského pivovaru Jan Korselt.

V loveckém letohrádku v Královské oboře byl první restaurační, přesněji kavárenský provoz otevřen na jaře roku 1811. O prvním zdejším kafesídrovi Václavu Steinitzovi si můžete přečíst zde:

Pan Steinitz se stal prvním kavárníkem ve Stromovce. Víte, jak se mu to podařilo?

Záchrana Šlechtovky začala teprve před dvěma lety a tato národní kulturní památka je nyní v pokročilé fázi rekonstrukce.
Opravuje se stávající objekt i dodělávají nedochované části, a to v jejich původním půdorysu i vzhledu. Přístavby, které se nacházejí mimo původní půdorysnou stopu, jsou navrženy jako novodobé, ale s použitím původních materiálů. Ústředním prostorem je víceúčelový sál včetně navazujícího zázemí, dále restaurace a kavárna. Postupně otevírat se začne Šlechtova restaurace během sezóny 2020.

„Rekonstrukce není jednoduchá, jde o nesmírně cenný, památkově chráněný objekt. Jsme ale rozhodnuti příští rok toto místo uvést do provozu alespoň v určitém rozsahu a provoz následně doplňovat o další části,“ sdělila pražská radní Hana Třeštíková.
Šlechtova restaurace nabídne klasické prostory v interiéru, stejně jako venkovní altán. Kromě toho bude obnovena kaštanová alej s altánem, která byla před několika lety zničena sesuvy půdy a následným nešetrným zacházením.

Zdroj: Praha 7

FOTO: Šlechtovka včera a dnes

Šlechtovka včera a dnes - 1 Šlechtovka-stavba-1500×915Šlechtovka včera a dnes - 2 Šlechtovka-stavba3-598×400Šlechtovka včera a dnes - 3 čiŠlechtovka včera a dnes - 4 Šlechtovka-stavba1-600×400Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, nedatováno
Další fotky
Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, 2001Šlechtovka včera a dnes - OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dnes, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Dnes, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Dnes, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Dnes, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Dnes, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
Včera, 16:34
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
Včera, 14:34
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Včera, 12:11
Radní Prahy 8 jako první vyslovili nesouhlas se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troje....
Včera, 10:11
Radnice Prahy 4 letos opraví chodníky a lampy na koupališti na Lhotce a rovněž zde...
Včera, 09:11
První a zároveň poslední výstava Uměleckého svazu Devětsil v Galerii hlavního města Prahy se konala...
Reklama