Ve Šlechtově restauraci ve Stromovce se bude čepovat pivo z Vinohradského pivovaru

Další fotky

Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský pivovar, menší pivovar s vazbou na tuto metropoli. Důležité byly i dostupné ceny za občerstvení.

Znovuotevření slavné restaurace plánuje hlavní město na příští letní sezónu. Ze Šlechtovy restaurace se má stát nejen místo pro občerstvení, ale i nové společenské centrum Stromovky. „Chystáme pro Pražany ve Šlechtovce další místo, kam můžou vyrazit na procházku, za sportem nebo si jen tak odpočinout uprostřed zeleně. Hned vedle Stromovky od letošního jara otevíráme dolní část Výstaviště s lanovým hřištěm pro děti, místem pro piknik nebo veřejným grilovištěm, vznikla tak nová velká oblast, kde se město potkává s přírodou,“ upřesnil Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

O kulturní a další společenský program se postará provozovatel, který má s kulturním děním ze svého sálu přímo v pivovaru bohaté zkušenosti.
„Šlechtovka je nádherné místo s obrovskou tradicí, mít možnost oživit tenhle příběh je pro nás opravdu lákavé. Ten prostor si zaslouží, aby se stal nejen zastávkou při nedělním výletě do zoo, ale byl sám o sobě cílem, kam se lidé budou vracet,“ uvedl jeden ze spolumajitelů Vinohradského pivovaru Jan Korselt.

V loveckém letohrádku v Královské oboře byl první restaurační, přesněji kavárenský provoz otevřen na jaře roku 1811. O prvním zdejším kafesídrovi Václavu Steinitzovi si můžete přečíst zde:

Pan Steinitz se stal prvním kavárníkem ve Stromovce. Víte, jak se mu to podařilo?

Záchrana Šlechtovky začala teprve před dvěma lety a tato národní kulturní památka je nyní v pokročilé fázi rekonstrukce.
Opravuje se stávající objekt i dodělávají nedochované části, a to v jejich původním půdorysu i vzhledu. Přístavby, které se nacházejí mimo původní půdorysnou stopu, jsou navrženy jako novodobé, ale s použitím původních materiálů. Ústředním prostorem je víceúčelový sál včetně navazujícího zázemí, dále restaurace a kavárna. Postupně otevírat se začne Šlechtova restaurace během sezóny 2020.

„Rekonstrukce není jednoduchá, jde o nesmírně cenný, památkově chráněný objekt. Jsme ale rozhodnuti příští rok toto místo uvést do provozu alespoň v určitém rozsahu a provoz následně doplňovat o další části,“ sdělila pražská radní Hana Třeštíková.
Šlechtova restaurace nabídne klasické prostory v interiéru, stejně jako venkovní altán. Kromě toho bude obnovena kaštanová alej s altánem, která byla před několika lety zničena sesuvy půdy a následným nešetrným zacházením.

Zdroj: Praha 7

FOTO: Šlechtovka včera a dnes

Šlechtovka včera a dnes - 1 Šlechtovka-stavba-1500×915Šlechtovka včera a dnes - 2 Šlechtovka-stavba3-598×400Šlechtovka včera a dnes - 3 čiŠlechtovka včera a dnes - 4 Šlechtovka-stavba1-600×400Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, nedatováno
Další fotky
Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, 2001Šlechtovka včera a dnes - OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dnes, 16:45
Projekt administrativního komplexu Masaryk Centre 1 získal územní rozhodnutí od stavebního úřadu Prahy 1. Obří...
Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Reklama