Ve Šlechtově restauraci ve Stromovce se bude čepovat pivo z Vinohradského pivovaru

Další fotky

Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský pivovar, menší pivovar s vazbou na tuto metropoli. Důležité byly i dostupné ceny za občerstvení.

Znovuotevření slavné restaurace plánuje hlavní město na příští letní sezónu. Ze Šlechtovy restaurace se má stát nejen místo pro občerstvení, ale i nové společenské centrum Stromovky. „Chystáme pro Pražany ve Šlechtovce další místo, kam můžou vyrazit na procházku, za sportem nebo si jen tak odpočinout uprostřed zeleně. Hned vedle Stromovky od letošního jara otevíráme dolní část Výstaviště s lanovým hřištěm pro děti, místem pro piknik nebo veřejným grilovištěm, vznikla tak nová velká oblast, kde se město potkává s přírodou,“ upřesnil Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

O kulturní a další společenský program se postará provozovatel, který má s kulturním děním ze svého sálu přímo v pivovaru bohaté zkušenosti.
„Šlechtovka je nádherné místo s obrovskou tradicí, mít možnost oživit tenhle příběh je pro nás opravdu lákavé. Ten prostor si zaslouží, aby se stal nejen zastávkou při nedělním výletě do zoo, ale byl sám o sobě cílem, kam se lidé budou vracet,“ uvedl jeden ze spolumajitelů Vinohradského pivovaru Jan Korselt.

V loveckém letohrádku v Královské oboře byl první restaurační, přesněji kavárenský provoz otevřen na jaře roku 1811. O prvním zdejším kafesídrovi Václavu Steinitzovi si můžete přečíst zde:

Pan Steinitz se stal prvním kavárníkem ve Stromovce. Víte, jak se mu to podařilo?

Záchrana Šlechtovky začala teprve před dvěma lety a tato národní kulturní památka je nyní v pokročilé fázi rekonstrukce.
Opravuje se stávající objekt i dodělávají nedochované části, a to v jejich původním půdorysu i vzhledu. Přístavby, které se nacházejí mimo původní půdorysnou stopu, jsou navrženy jako novodobé, ale s použitím původních materiálů. Ústředním prostorem je víceúčelový sál včetně navazujícího zázemí, dále restaurace a kavárna. Postupně otevírat se začne Šlechtova restaurace během sezóny 2020.

„Rekonstrukce není jednoduchá, jde o nesmírně cenný, památkově chráněný objekt. Jsme ale rozhodnuti příští rok toto místo uvést do provozu alespoň v určitém rozsahu a provoz následně doplňovat o další části,“ sdělila pražská radní Hana Třeštíková.
Šlechtova restaurace nabídne klasické prostory v interiéru, stejně jako venkovní altán. Kromě toho bude obnovena kaštanová alej s altánem, která byla před několika lety zničena sesuvy půdy a následným nešetrným zacházením.

Zdroj: Praha 7

FOTO: Šlechtovka včera a dnes

Šlechtovka včera a dnes - 1 Šlechtovka-stavba-1500×915Šlechtovka včera a dnes - 2 Šlechtovka-stavba3-598×400Šlechtovka včera a dnes - 3 čiŠlechtovka včera a dnes - 4 Šlechtovka-stavba1-600×400Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, nedatováno
Další fotky
Šlechtovka včera a dnes - 5 Šlechtovka, 2001Šlechtovka včera a dnes - OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dnes, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
Dnes, 13:53
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
Dnes, 10:58
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Dnes, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Dnes, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Včera, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Včera, 13:31
Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců...
knihkupectví_ilustrační obrázek
Včera, 12:17
Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních...
Včera, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Včera, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Včera, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Reklama