15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Ve Spartě pokračují velké čistky, naopak Bohemka dále posiluje

Přeměna letenského celku nadále pokračuje. Nejdražší posila Sparty Nicolae Stanciu je po roce působení v České rebuplice na odchodu do arabského fotbalového světa. Tým z Vršovického Ďolíčku naopak vítá věhlasnou posilu v podobě bývalého reprezentanta Vacka.

Reklama

Pod novým sparťanským sportovním ředitelem Tomášem Rosickým se daly při lednovém přestupovém období věci pořádně do pohybu. Nejdříve fanoušci mohli vítat švéda Karlssona a tři nové české posily – záložníka Martina Haška z Bohemians a obránce Hanouska s Lishkou z Jablonce. Poté už přišly na řadu velké čistky. Letenský klub se především začal zbavovat přehmatů éry sparťanské internacionalizace. Odešel Srb Ristič, turecký stoper Kaya a na hostování do Jablonce zamířil Vatajelu. Mezi tím také odcestoval do Turecka Josef Šural. Nyní se klub loučí i se záložníkem Nicolaem Stanciem.

Pětadvacetiletého Rumuna ale rozhodně nelze zařadit mezi velké přestupové omyly Sparty, ba naopak. Stanciu patřil po svém příchodu mezi nejlepší hráče a i při podzimní výkonostní mizérii Sparty byl jedním z mála pozitiv. Dokonce se stal i zástupcem kapitána a za 31 ligových utkání dal 10 branek a na dalších 8 přihrál. V kabině však nepanovala dle mnoha zpráv úplně dobrá nálada. Stanciu navíc před více než rokem přišel na Letnou s vidinou bojů o trofej a s účastí v evropských pohárech.

Dvě utkání v jeden den? Pro Spartu to nebyl žádný problém!

Stanciu sice prohlašoval, že ze Sparty neodejde dřív, než s ní vyhraje nějakou trofej, ale hned na začátku přestupového období se pokusil prchnout do Egypta za „nabídkou, která se neodmítá“. V současném rozpoložení Sparty už tak bylo jen otázkou času, kdy rumusnký středopolař odejde. Stalo se tak právě nyní, když odletěl ze soustředění ve Španělsku do Saudské Arábie vyjednat kontrakt se svým novým týmem – Al Ahlí. V pondělí ve večerních hodinách tento celek potvrdil, že Stanciu podepsal předběžnou smlouvu. V nejbližší době by se měly dořešit detaily smlouvy a zdravotní prohlídka.

Pro Spartu je to nakonec poměrně dobrý obchod. Nejen, že si uleví od velkého platu, který Rumun pobíral, ale i zinkasuje větší množství peněz než za něj před rokem zaplatila. Přestupová částka se má pohybovat kolem 10 milionů eur. Spekuluje se, že tuto částku může použít na návrat Bořka Dočkala, jenž s týmem na své vlastní náklady trénuje.

Na druhé straně Bohemians ke konci přestupového období ve velkém posiluje svůj kádr. Po Pokorném, Levinovi, Hůlkovi a Puškáčovi nyní do Vršovického Ďolíčku míří bývalý český reprezentant a fotbalový světoběžník Kamil Vacek. 31letý záložník, jenž má na svém kontě devět zápasů za národní tým, přichází zatím na hostování. Rodák z Ústí nad Orlicí míří do Bohemians z dánského týmu Odense, kde po svém přestupu z Polska odehrál pouze čtyři minuty. Exsparťan si během své kariéry zahrál ještě v Německu, Itálii a Izraeli. Trenér Martin Hašek, se kterým se zná z působení ve Spartě, si ho vyhlédl jako náhradu za Martina Haška mladšího.

Den plný přestupů! Bohemians si vyhlédla nového snipera, Kaya a Vatajelu opouští Spartu

Včera, 16:30
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
Včera, 15:00
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Včera, 13:33
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
16.8.2019
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
16.8.2019
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
16.8.2019
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
16.8.2019
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
Reklama