11℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Velké komplikace pro Slavii před začátkem sezony! Hvězdná stoperská dvojice je na odchodu!

Slavia zažila úžasnou sezonu a příští rok chce po dlouhé době zazářit i v Lize mistrů. Těsně před začátkem nové sezony však vše směřuje k tomu, že sešívání si budou muset poradit bez svého téměř nepostradatelného stoperského dua.

Reklama

V uplynulém ročníku Fortuna ligy Slavia prakticky dominovala. Sešívání byli směrem dopředu velmi produktivní, což ukázali i v Evropské lize, ale zároveň hráli z velice dobře zajišťené obrany.

Základem obranné linie týmu Jindřicha Trpišovského byla trojice Kúdela, Ngadeu a Deli. Slavia chce nadále sázet na pevné jádro kádru a v příští sezoně nejen obhájit titul, ale i bojovat v Lize mistrů. Jenže nyní to vypadá, že se obrana sešívaných rozpadne.

Už dříve na povrch vyplula informace, že belgický Gent hodlá aktivovat výstupní klauzuli Ngadeua. Zájem mají mít i jiné kluby. Třeba v zimě byl na spadnutí přestup do anglického Fulhamu. Výkony ve Slavii i nyní za národní tým v Africkém poháru přilákaly pozornost dalších klubů a vypadá to, že pražský celek si svého stopera číslo jedna nedokáže udržet.

Stoperské trable tím však zdaleka nekončí. Blízko k odchodu by měl mít Simon Deli. O něj se už delší dobu prý zajímá třeba skotský klub Rangers nebo několik celků z Francie, jmenovitě Toulouse, Montpellier, Rennes a Štrasburk. I v Deliho případě by zájemce pravděpodobně aktivoval výstupní klauzuli. Když se toto stane, záleží už pouze na rozhodnutí hráče.

Dobré zprávy pro fanoušky Bohemians! Vacek zůstává natrvalo a přichází i další posila

V zákulisí už se na přestupovém trhu něco děje, čemuž nasvědčoval i nedávný Tweet slávistického šéfa Tvrdíka, ve kterém vyzval fanoušky k přesvědčení Deliho, aby zůstal. Vše se tak schyluje k tomu, že Slavia přijde o své hlavní stoperské duo.

Těsně před začátkem sezony je to velký problém. Kouč Jindřich Trpišovský by totiž měl hodně omezené možnosti, zvlášť, když se nemluví o žádné nové posile. Na postu stopera se tak po boku Kúdely asi nejčastěji objeví jeden z nováčků v týmu Hovorka, který už si tuto roli zkusil za Slavii v přípravných utkáních.

Místo ve středu obrany si v přípravě vyzkoušel i Michal Frydrych. Nedá se však ani vyloučit, že se ve střední obraně v případě nouze objeví i Alex Král. V Teplicích na tomto postu totiž nastupoval pravidelně.

Vedení také může určitě mrzet, že odeslalo ještě v červnu pryč na hostování do Jablonce Jugase, který by se při nedostatku stoperů mohl hodit.

Slavia získala na závěr přípravy další trofej! Stanciu si ještě v sešívaném dresu nezahrál

Před 3 hodinami
Teplé počasí povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu...
Dnes, 17:00
Na dodržování povinností cyklistů na pražských cyklostezkách se během prázdnin zaměří městská policie. Strážníci spolu...
Dnes, 16:28
Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků...
Dnes, 13:28
V městské části Praha-Nedvězí podali registračnímu úřadu pro nové volby do zastupitelstva jednu kandidátní listinu....
Dnes, 11:05
Výstavba obecních bytů v metropoli byla poměrně velká v 90. letech, od roku 2010 se...
Dnes, 10:26
Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se,...
Dnes, 09:31
Předsedou Komise pro udržitelnou energii a klima Rady hlavního města Prahy byl jmenován ekolog a...
Dnes, 08:28
Také střecha Centra Černý Most se během léta proměnila ve velkokapacitní letní kino.
Včera, 18:35
V Tursku u Prahy hoří bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem....
Včera, 18:00
Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí...
Reklama