Velké komplikace pro Slavii před začátkem sezony! Hvězdná stoperská dvojice je na odchodu!

Slavia zažila úžasnou sezonu a příští rok chce po dlouhé době zazářit i v Lize mistrů. Těsně před začátkem nové sezony však vše směřuje k tomu, že sešívání si budou muset poradit bez svého téměř nepostradatelného stoperského dua.

V uplynulém ročníku Fortuna ligy Slavia prakticky dominovala. Sešívání byli směrem dopředu velmi produktivní, což ukázali i v Evropské lize, ale zároveň hráli z velice dobře zajišťené obrany.

Základem obranné linie týmu Jindřicha Trpišovského byla trojice Kúdela, Ngadeu a Deli. Slavia chce nadále sázet na pevné jádro kádru a v příští sezoně nejen obhájit titul, ale i bojovat v Lize mistrů. Jenže nyní to vypadá, že se obrana sešívaných rozpadne.

Už dříve na povrch vyplula informace, že belgický Gent hodlá aktivovat výstupní klauzuli Ngadeua. Zájem mají mít i jiné kluby. Třeba v zimě byl na spadnutí přestup do anglického Fulhamu. Výkony ve Slavii i nyní za národní tým v Africkém poháru přilákaly pozornost dalších klubů a vypadá to, že pražský celek si svého stopera číslo jedna nedokáže udržet.

Stoperské trable tím však zdaleka nekončí. Blízko k odchodu by měl mít Simon Deli. O něj se už delší dobu prý zajímá třeba skotský klub Rangers nebo několik celků z Francie, jmenovitě Toulouse, Montpellier, Rennes a Štrasburk. I v Deliho případě by zájemce pravděpodobně aktivoval výstupní klauzuli. Když se toto stane, záleží už pouze na rozhodnutí hráče.

Dobré zprávy pro fanoušky Bohemians! Vacek zůstává natrvalo a přichází i další posila

V zákulisí už se na přestupovém trhu něco děje, čemuž nasvědčoval i nedávný Tweet slávistického šéfa Tvrdíka, ve kterém vyzval fanoušky k přesvědčení Deliho, aby zůstal. Vše se tak schyluje k tomu, že Slavia přijde o své hlavní stoperské duo.

Těsně před začátkem sezony je to velký problém. Kouč Jindřich Trpišovský by totiž měl hodně omezené možnosti, zvlášť, když se nemluví o žádné nové posile. Na postu stopera se tak po boku Kúdely asi nejčastěji objeví jeden z nováčků v týmu Hovorka, který už si tuto roli zkusil za Slavii v přípravných utkáních.

Místo ve středu obrany si v přípravě vyzkoušel i Michal Frydrych. Nedá se však ani vyloučit, že se ve střední obraně v případě nouze objeví i Alex Král. V Teplicích na tomto postu totiž nastupoval pravidelně.

Vedení také může určitě mrzet, že odeslalo ještě v červnu pryč na hostování do Jablonce Jugase, který by se při nedostatku stoperů mohl hodit.

Slavia získala na závěr přípravy další trofej! Stanciu si ještě v sešívaném dresu nezahrál

Dnes, 17:03
Hutě, severní část Hloubětína, skrývají jedinečnou baňsko-technickou památku – Fejkovu pískovnu, známou také pod názvem...
Z oslavy nového lunárního roku v Sapě
Dnes, 13:07
V sobotu 18. ledna od 17 do 20 hodin se v libušském areálu obchodního centra...
Dnes, 08:01
V pátek 17. ledna převzalo Pečovatelské centrum Prahy 7 nový elektromobil. Vůz nahrazuje dosluhující, patnáct...
Včera, 13:01
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
Včera, 09:53
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
Včera, 09:01
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
24.1.2020
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
24.1.2020
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
24.1.2020
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
24.1.2020
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Reklama