9℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Velké komplikace pro Slavii před začátkem sezony! Hvězdná stoperská dvojice je na odchodu!

Slavia zažila úžasnou sezonu a příští rok chce po dlouhé době zazářit i v Lize mistrů. Těsně před začátkem nové sezony však vše směřuje k tomu, že sešívání si budou muset poradit bez svého téměř nepostradatelného stoperského dua.

Reklama

V uplynulém ročníku Fortuna ligy Slavia prakticky dominovala. Sešívání byli směrem dopředu velmi produktivní, což ukázali i v Evropské lize, ale zároveň hráli z velice dobře zajišťené obrany.

Základem obranné linie týmu Jindřicha Trpišovského byla trojice Kúdela, Ngadeu a Deli. Slavia chce nadále sázet na pevné jádro kádru a v příští sezoně nejen obhájit titul, ale i bojovat v Lize mistrů. Jenže nyní to vypadá, že se obrana sešívaných rozpadne.

Už dříve na povrch vyplula informace, že belgický Gent hodlá aktivovat výstupní klauzuli Ngadeua. Zájem mají mít i jiné kluby. Třeba v zimě byl na spadnutí přestup do anglického Fulhamu. Výkony ve Slavii i nyní za národní tým v Africkém poháru přilákaly pozornost dalších klubů a vypadá to, že pražský celek si svého stopera číslo jedna nedokáže udržet.

Stoperské trable tím však zdaleka nekončí. Blízko k odchodu by měl mít Simon Deli. O něj se už delší dobu prý zajímá třeba skotský klub Rangers nebo několik celků z Francie, jmenovitě Toulouse, Montpellier, Rennes a Štrasburk. I v Deliho případě by zájemce pravděpodobně aktivoval výstupní klauzuli. Když se toto stane, záleží už pouze na rozhodnutí hráče.

Dobré zprávy pro fanoušky Bohemians! Vacek zůstává natrvalo a přichází i další posila

V zákulisí už se na přestupovém trhu něco děje, čemuž nasvědčoval i nedávný Tweet slávistického šéfa Tvrdíka, ve kterém vyzval fanoušky k přesvědčení Deliho, aby zůstal. Vše se tak schyluje k tomu, že Slavia přijde o své hlavní stoperské duo.

Těsně před začátkem sezony je to velký problém. Kouč Jindřich Trpišovský by totiž měl hodně omezené možnosti, zvlášť, když se nemluví o žádné nové posile. Na postu stopera se tak po boku Kúdely asi nejčastěji objeví jeden z nováčků v týmu Hovorka, který už si tuto roli zkusil za Slavii v přípravných utkáních.

Místo ve středu obrany si v přípravě vyzkoušel i Michal Frydrych. Nedá se však ani vyloučit, že se ve střední obraně v případě nouze objeví i Alex Král. V Teplicích na tomto postu totiž nastupoval pravidelně.

Vedení také může určitě mrzet, že odeslalo ještě v červnu pryč na hostování do Jablonce Jugase, který by se při nedostatku stoperů mohl hodit.

Slavia získala na závěr přípravy další trofej! Stanciu si ještě v sešívaném dresu nezahrál

Včera, 19:04
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
Včera, 13:33
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
Včera, 10:48
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
12.10.2019
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
12.10.2019
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
12.10.2019
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
12.10.2019
Pražský magistrát ve čtvrtek zpřístupnil uzavřené prostory nad podzemím bývalého Stalinova pomníku na Letné, které...
12.10.2019
V Nemocnici Na Františku, kterou má od příštího roku od Prahy 1 převzít magistrát, by...
12.10.2019
Starostové pěti pražských městských částí se kvůli zápachu z továrny Vafo na zvířecí krmiva v...
11.10.2019
Pojídání husí se váže spíše k době pozdější, ke svátku sv. Martina (11. listopadu), vy...
Reklama