Velké komplikace pro Slavii před začátkem sezony! Hvězdná stoperská dvojice je na odchodu!

Slavia zažila úžasnou sezonu a příští rok chce po dlouhé době zazářit i v Lize mistrů. Těsně před začátkem nové sezony však vše směřuje k tomu, že sešívání si budou muset poradit bez svého téměř nepostradatelného stoperského dua.

V uplynulém ročníku Fortuna ligy Slavia prakticky dominovala. Sešívání byli směrem dopředu velmi produktivní, což ukázali i v Evropské lize, ale zároveň hráli z velice dobře zajišťené obrany.

Základem obranné linie týmu Jindřicha Trpišovského byla trojice Kúdela, Ngadeu a Deli. Slavia chce nadále sázet na pevné jádro kádru a v příští sezoně nejen obhájit titul, ale i bojovat v Lize mistrů. Jenže nyní to vypadá, že se obrana sešívaných rozpadne.

Už dříve na povrch vyplula informace, že belgický Gent hodlá aktivovat výstupní klauzuli Ngadeua. Zájem mají mít i jiné kluby. Třeba v zimě byl na spadnutí přestup do anglického Fulhamu. Výkony ve Slavii i nyní za národní tým v Africkém poháru přilákaly pozornost dalších klubů a vypadá to, že pražský celek si svého stopera číslo jedna nedokáže udržet.

Stoperské trable tím však zdaleka nekončí. Blízko k odchodu by měl mít Simon Deli. O něj se už delší dobu prý zajímá třeba skotský klub Rangers nebo několik celků z Francie, jmenovitě Toulouse, Montpellier, Rennes a Štrasburk. I v Deliho případě by zájemce pravděpodobně aktivoval výstupní klauzuli. Když se toto stane, záleží už pouze na rozhodnutí hráče.

Dobré zprávy pro fanoušky Bohemians! Vacek zůstává natrvalo a přichází i další posila

V zákulisí už se na přestupovém trhu něco děje, čemuž nasvědčoval i nedávný Tweet slávistického šéfa Tvrdíka, ve kterém vyzval fanoušky k přesvědčení Deliho, aby zůstal. Vše se tak schyluje k tomu, že Slavia přijde o své hlavní stoperské duo.

Těsně před začátkem sezony je to velký problém. Kouč Jindřich Trpišovský by totiž měl hodně omezené možnosti, zvlášť, když se nemluví o žádné nové posile. Na postu stopera se tak po boku Kúdely asi nejčastěji objeví jeden z nováčků v týmu Hovorka, který už si tuto roli zkusil za Slavii v přípravných utkáních.

Místo ve středu obrany si v přípravě vyzkoušel i Michal Frydrych. Nedá se však ani vyloučit, že se ve střední obraně v případě nouze objeví i Alex Král. V Teplicích na tomto postu totiž nastupoval pravidelně.

Vedení také může určitě mrzet, že odeslalo ještě v červnu pryč na hostování do Jablonce Jugase, který by se při nedostatku stoperů mohl hodit.

Slavia získala na závěr přípravy další trofej! Stanciu si ještě v sešívaném dresu nezahrál

Dnes, 15:22
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
Dnes, 09:45
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
Dnes, 07:59
Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů představuje výstava ve Valdštejnské zahradě.
Včera, 09:59
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
Včera, 09:05
Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do...
Včera, 07:38
V rychlém sledu po květnovém otevření prvních čtyř tříd tzv. Center interaktivní výuky otevřelo ve...
9.7.2020
Klasický titul Cyrano z Bergeracu v novém přebásnění, světovou premiéru původní hry Srpnové světlo napsanou...
9.7.2020
Letní dovolenou „odpískala“ letos řada lidí kvůli pandemii koronaviru. Jednoduše se bojí vycestovat k moři....
9.7.2020
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
8.7.2020
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Reklama