Vlaky hrůzy z dob Brežněva hodlá Praha vyměnit za moderní soupravy. Vsází na soukromé dopravce

Socialistické soupravy, které už půlstoletí brázdí koleje mezi Roztoky u Prahy a Libní, nahradí zřejmě příští rok nové vlaky. Vedení Prahy poptává dopravce na této lince. Zajistit chce vyšší pohodlí cestujících.

Vyššího komfortu by se mohli za rok dočkat cestující na lince z Roztok u Prahy do pražské Libně. Tuto linku S41 totiž řeší magistrát. Nyní tudy jezdí socialistické soupravy Českých drah vyráběné v letech 1964 až 1968. Proto mají velkou šanci soukromí dopravci, kteří by na trasu nasadili moderní soupravy s Wi-Fi, s nabídkou denního tisku či nápojů. O vstup na linku mají zájem RegioJet i LeoExpress.

FOTO: Vlakové soupravy Roztoky u Prahy – Libeň

Vlakové soupravy Roztoky u Prahy – Libeň - Elektronické jednotky řady 451Vlakové soupravy Roztoky u Prahy – Libeň - 24.5.2018-socvlakkVlakové soupravy Roztoky u Prahy – Libeň - IMG_7802Vlakové soupravy Roztoky u Prahy – Libeň - IMG_7799

Oželí logo společnosti a vypraví vlaky v barvách Prahy

Z nabídky LeoExpressu vyplývá, že obsluhu trasy by byl schopen zabezpečit od června příštího roku plně klimatizovanými jednotkami s Wi-Fi a design soupravy by byl v barvách Prahy a Pražské integrované dopravy. To znamená, že by nepropagoval svou značku. „Vzhledem k možnostem výrobců je reálné nová vozidla dodat nejdříve na konci roku 2020,“ uvádí dále společnost v nabídce pro pražské radní.

Je Libeňský most na spadnutí? Proč ho Praha uzavře?

Pokud by tedy tendr vyhrál Leo Express, zajišťoval by dopravu v mezidobí vozy z druhé ruky, jak uvádí ve své prezentaci. I přesto slibuje, že by byla zachována vyšší úroveň cestování.

Přilákají nové cestující?

Do výběrového řízení se přihlásí i RegioJet. „Výběr z více dopravců je jediné správné řešení. Objednatel díky tomu může vybrat toho dopravce, který nabídne nejvýhodnější cenu, nejlepší služby a další zvýhodnění pro cestující. Zároveň je prokázáno a RegioJet má vlastní zkušenost s 300procentním nárůstem počtu cestujících poté, co přišel na trasu Bratislava–Komárno, že právě noví dopravci, kteří soupeří o zákazníka i objednatele lepší a výhodnější nabídkou služeb, dokážou nejlépe přitáhnout nové zákazníky pro železniční spoje,“ uvedl pro Náš REGION Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti.

Výběrové řízení na nového dopravce by měla Praha vypsat do letních prázdnin.

Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama