Vodní slalom bude letos jen o vodním slalomu

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude v Troji jen pár stovek diváků. Kapacita akce je totiž omezena pouze na tisíc lidí, a to včetně všech účinkujících a pořadatelů. I přes tato omezení se zde bude bojovat o titul.

Doprovodný program letos vůbec nebude. U vstupu do areálu akce bude prostorová dezinfekční brána a měření teploty termokamerou. Pandemie však ochromila i účast sportovců. Cesta na šampionát se tak uzavřela Slovákům, Němcům a Britům. Obecně si proto na mistrovství zasoutěží mnohem méně reprezentantů, než jak tomu bylo třeba loni.

Na startu je tedy 131 závodníků z devatenácti zemí. Oslabeni jsou především kanoisti, kde je konkurence velice malá. Český reprezentant Lukáš Rohan má proto velkou šanci na to, aby uspěl. Mistrovství Evropy zde v Troji je poslední částí na nominaci na Olympijské hry v Tokiu.

Šampionát se do Prahy vrátil po dvou letech. Jde o náhradu za zrušený květnový závod, jenž se měl konat v Londýně. Přípravy na tento závod proto byly dost limitovány. Trénink na tyto akce totiž trvá asi rok a když se ze Světového poháru najednou jedná o Mistrovství Evropy, tak může každý závodník vlastně začít od znova.

Protože je kapacita omezena na pouhou tisícovku lidí, vstupenky ani nešly do volného prodeje. Po odečtení novinářů a dalších akreditovaných osob zbylo jen čtyři sta volných míst, které byly rozděleny mezi závodníky, organizátory, sponzory a podobně. Kvůli tomu, že se areál nedá rozdělit do více sektorů a není možné zajistit alespoň dvoumetrové rozstupy, jsou všichni návštěvníci povinni mít po celou dobu nasazenou roušku. Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se koná od pátku 18. do neděle 20. září.

Dnes, 07:55
Poselství demonstrace proti vládním opatřením mediálně překrylo násilí fotbalových fanoušků, policejní dělbuchy a vodní dělo....
Včera, 18:35
Rada Prahy 12 trvá na nesouhlasu s demolicí obchodního centra Sázava, o kterou požádala společnost...
Včera, 14:30
V Libušské ulici nedaleko prodejny Lidl porušila spodní voda izolaci topného potrubí.
Včera, 12:20
Díky souhlasu památkářů Betlémské náměstí na Starém Městě do konce října získá nové vzrostlé stromy.
23.10.2020
Objekt nouzového výstupu ze stanice metra Opatov ozdobí návrh velkoformátového mural artu Flora a fauna...
23.10.2020
Vedení pražského magistrátu se rozhodlo prodloužit uzavření Smetanova nábřeží pro automobilovou dopravu ve směru ke...
23.10.2020
Zavřeno mají z důvodů pandemie koronaviru nařízením vlády restaurace v Česku. Pokud chcete svůj lokální podnik podpořit...
23.10.2020
Zřítila se před třemi lety. Zranili se čtyři lidé. Dva muži byli obviněni. Rok trvala...
23.10.2020
Podruhé vzlétly nad mokřad v Cholupicích drony. Ale o žádnou špionáž mezi obojživelníky nejde, drony...
23.10.2020
Na místě současného autobusového nádraží na Palmovce se během několika let objeví 300 nových bytů...
Reklama