Vodní slalom bude letos jen o vodním slalomu

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude v Troji jen pár stovek diváků. Kapacita akce je totiž omezena pouze na tisíc lidí, a to včetně všech účinkujících a pořadatelů. I přes tato omezení se zde bude bojovat o titul.

Doprovodný program letos vůbec nebude. U vstupu do areálu akce bude prostorová dezinfekční brána a měření teploty termokamerou. Pandemie však ochromila i účast sportovců. Cesta na šampionát se tak uzavřela Slovákům, Němcům a Britům. Obecně si proto na mistrovství zasoutěží mnohem méně reprezentantů, než jak tomu bylo třeba loni.

Na startu je tedy 131 závodníků z devatenácti zemí. Oslabeni jsou především kanoisti, kde je konkurence velice malá. Český reprezentant Lukáš Rohan má proto velkou šanci na to, aby uspěl. Mistrovství Evropy zde v Troji je poslední částí na nominaci na Olympijské hry v Tokiu.

Šampionát se do Prahy vrátil po dvou letech. Jde o náhradu za zrušený květnový závod, jenž se měl konat v Londýně. Přípravy na tento závod proto byly dost limitovány. Trénink na tyto akce totiž trvá asi rok a když se ze Světového poháru najednou jedná o Mistrovství Evropy, tak může každý závodník vlastně začít od znova.

Protože je kapacita omezena na pouhou tisícovku lidí, vstupenky ani nešly do volného prodeje. Po odečtení novinářů a dalších akreditovaných osob zbylo jen čtyři sta volných míst, které byly rozděleny mezi závodníky, organizátory, sponzory a podobně. Kvůli tomu, že se areál nedá rozdělit do více sektorů a není možné zajistit alespoň dvoumetrové rozstupy, jsou všichni návštěvníci povinni mít po celou dobu nasazenou roušku. Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se koná od pátku 18. do neděle 20. září.

Dnes, 13:00
Specifický v několika ohledech je Nadační fond Šestý smysl. Kromě toho, že se už sedm...
Dnes, 12:12
Zabavit děti po bezmála roce v téměř nepřetržité karanténě může být oříšek. Zatímco u starších...
Dnes, 09:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:30
Nejdéle kontinuálně sloužící kulturní instituce v Újezdě nad Lesy letos slaví 95 let.
Včera, 12:29
Hlídky Městské policie hlavního města zatím v lednu řešily 40 případů otevřených restaurací a barů...
Včera, 09:25
Rok po zrušení lékařské pohotovosti v malešické poliklinice jsme se ptali v okolí metra Strašnická...
26.1.2021
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
26.1.2021
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
26.1.2021
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
25.1.2021
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
25.1.2021
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
Reklama