Vyhledávač IDOS hlásí od pondělí prázdninové jízdní řády. Praha o tom neinformuje

Další fotky

V úterý 10. března proběhlo na pražském magistrátu jednání ohledně provozu městské dopravy v návaznosti na uzavření všech škol od středy 11. března. Jenže proč magistrát neinformuje o všech přijatých opatřeních?

Jediné, co bylo v úterních pozdních večerních hodinách oznámeno, bylo sdělení, že od středy dojde ke zrušení školních linek (logický krok), omezení provozu linek 107 a 143 (zajišťují provoz k vysokým školám) a omezení linky 119 na letiště z důvodu nízkého počtu cestujících.

Proč mlčí o připravovaném omezení MHD vedení města? Pražané se bohužel o chystaném omezení MHD dozvídají náhodně z vyhledávače jízdních řádů IDOS, kde se postupně objevují prázdninové jízdní řády s platností od pondělí 16. 3. 2020.

FOTO: Prázdninové jízdní řády

Prázdninové jízdní řády - DSC03652-1Prázdninové jízdní řády - 4_12Prázdninové jízdní řády - 4_16Prázdninové jízdní řády - 140_12Prázdninové jízdní řády - 140_16
Další fotky
Prázdninové jízdní řády - 176_12Prázdninové jízdní řády - 176_16Prázdninové jízdní řády - 195_12Prázdninové jízdní řády - 195_16Prázdninové jízdní řády - Vyhledávač IDOS hlásí od pondělí prázdninové jízdní řády. Praha o tom neinformujePrázdninové jízdní řády - Vyhledávač IDOS hlásí od pondělí prázdninové jízdní řády. Praha o tom neinformujePrázdninové jízdní řády - Vyhledávač IDOS hlásí od pondělí prázdninové jízdní řády. Praha o tom neinformuje

Mezi řidiči se šíří informace o zrušení linek 4 a 21. I to potvrzuje vyhledávač IDOS, kde tyto linky od pondělí chybí.

Tyto kroky se nedějí samy. Někým musel být dán pokyn k vypracování a nahrání prázdninových jízdních řádů do systému, tak proč o tom vedení Prahy obyvatele neinformuje?

Vždyť je naprosto v pořádku, že se provoz MHD omezí, když všichni žáci a studenti zůstávají doma a s nimi i řada rodičů. Stačilo by místo výkřiků o transparentnosti jednou o skutečně důležitých věcech informovat.

STREAM: záznam z tiskové konference vlády z neděle 23:00h

Spoje MHD jezdí poloprázdné. Navíc se Praha potýká s nedostatkem řidičů, takže omezený provoz pomůže i dopravnímu podniku, aby šetřil řidiče na druhou půlku roku.

Pomyslné máslo na hlavě mají i v Ropidu, kde taktéž o připravovaném prázdninovém provozu neinformují a píší jen obecnou frázi „Současně je možné, že k uvedeným opatřením v dalších dnech přibudou i nová“.

Magistrát města Kladna informuje své obyvatele o opatřeních v souvislosti s koronavirem a vládním nařízením

Kdy jindy než v případě krizové epidemie se má vedení Prahy chovat transparentně a informovat občany o přijatých opatřeních?

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
Dnes, 16:45
Projekt administrativního komplexu Masaryk Centre 1 získal územní rozhodnutí od stavebního úřadu Prahy 1. Obří...
Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Reklama