Vyhrocený spor o elektrokoloběžky na Praze 1. Lime přivolala k nepovolenému úklidu policii.

Zástupce radnice Prahy 1 Richard Bureš (ODS) se rozhodl odklidit koloběžky z městské části. Firma Lime k akci přivolala policii.

Dlouhodobě řešený problém v centru Prahy vzal Bureš do svých rukou minulý týden. „Se sdílenými koloběžkami nám došla trpělivost! Zneužívají veřejný prostor a na mnoha místech neuvěřitelně překážejí,“ vysvětlil své důvody Bureš, který vedl uklízecí četu.

Odklízení koloběžek ale přerušila policie, kterou firma Lime na místo přivolala. „Od začátku jsem to zamýšlel jako provokaci, protože všichni o tomto problému pouze mluví a nic se neděje. Koloběžky se válí po zemi, stojí uprostřed chodníků, překáží pěším a jsou i v oblastech, kde podle provozovatele nemají co dělat. Byla to má akce, radnici nestála ani korunu,“ říká Bureš.

Lime chce zmírnit napětí s hlavním městem

Podle něj způsobují koloběžky vážné problémy i nevidomým z Prahy 1. „Na Malé Straně máme školu pro nevidomé a koloběžky se povalují všude okolo. Byli za mnou zástupci organizace nevidomých a evidují řadu zraněných,“ řekl Bureš.

Firma Lime se chce dohodnout v klidu a hájí se tím, že koloběžky pravidelně uklízí. Na akci upozornil právě jeden z terénních pracovníků. „Myslím si, že lepší cesta, než pořád něco zakazovat, je začít konstruktivně pracovat na tom, jak nové složky městské mobility integrovat do současného města a postupně rozvíjet infrastrukturu v tomto duchu,“ říká Ondřej Široký z Lime.

Lime prý spolupracuje a bude i nadále spolupracovat jak s městskými částmi, tak s magistrátem na vytvoření pravidel pro sdílené elektrokoleběžky. „Zaměřujeme se především na bezpečnost a celkový provoz služeb,“ uvedla za Lime Darya Skobeleva.

Podle ní firma nyní čeká na znění nového memoranda od magistrátu, o kterém bude diskutovat. Tvrdí, že usiluje o partnerství a spolupráci s městem i městskými částmi na zlepšení parkování koloběžek. Městu nabídla platbu za zábor veřejného prostranství.

Společnost se často potýká s odporem městských samospráv kvůli stejným důvodům, které uvádějí politici na Praze 1. Hlavními z nich jsou, že koloběžky překáží a ohrožují chodce, nebo že je uživatelé parkují na zakázaných místech.

Dnes, 17:40
Strážníci v Praze za prvních 24 hodin od zavedení zákazu nočního vycházení zjistili 45 případů...
Dnes, 16:20
Řada krátkodobých tramvajových výluk čeká v listopadu obyvatele Prahy. S omezením musejí počítat cestující v řádu dnů. Jako...
Dnes, 13:00
Komerční článek
Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti...
Dnes, 13:00
Tunelový komplex Blanka čeká dnes v noci mimořádná uzavírka. Projet jím nebude možné až do zítřejších...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát dokončil opravy rybníku Dolejšák na Zličíně. Práce vyšly město na 5,5 milionu korun.
Dnes, 07:35
Farmářské trhy na pražské náplavce v sobotu nebudou. Podle pořadatelů není možné dodržet všechna vládou...
Včera, 18:35
Vedení Prahy 3 plánuje zrušit nadační fond, který měl podporovat výstavbu výstavních prostor pro umístění...
Včera, 17:21
V pražské zahradě Kinských dnes hořel dřevěný kostel svatého Michala. Požár zasáhl spodní část stavby...
Včera, 16:40
Denní provoz pražské integrované dopravy (PID) bude od 2. listopadu ukončen už ve 22:00. Důvodem...
Včera, 14:13
Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím...
Včera, 10:10
Pomoci rodičům ve složité sociální situaci a zároveň splnit dětem z Prahy 5 různá přání mohou...
Reklama