17℃
Dnes je 22. květen , svátek má Emil

Vyhubit mužskou nevěru! Milan Šteindler a Zdeněk Žák poprvé na Jezerce

Divadlo Na Jezerce připravuje další novinku, ve čtvrtek 4. dubna uvede světovou premiéru komedie Pánský klub. Autorem i režisérem hry psané přímo pro Jezerku je Matěj Balcar (*1991 v Praze), který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy.

Reklama

Vedle Kristýny Hrušínské (*1985 v Praze) se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák (*1952 v Praze) a Milan Šteindler (*197 v Praze), který o připravované novince říká: „Mám rád komedie, které nám ukazují něco víc než jen humorné situace.“

„Vyhubit mužskou nevěru!”  Tak zní motto terapeutky Lindy, která si po rozchodu se snoubencem otevírávlastní praxi a snaží se pomoci eroticky závislým mužům. Od prvního sezení je ale patrné, že více než terapeutkou bude Linda spíše dalším pacientem. Prostřednictvím vášnivých debat a nečekaných zvratů se tak postupně dozvídá víc nejen o svých svěřencích, ale především sama o sobě.Linda, která má do této doby na nevěru jasný a vyhraněný názor, postupně zjišťuje, že si je s mužskou částí populace podobnější, než si byla vůbec ochotná připustit.

Výjimečný stav na Fidlovačce! Nikdy nevěřte médiím a své ženě!

Roli svěřil režisér Matěj Balcar své ženě Kristýně Hrušínské – divadelní spolupráci si v minulosti vyzkoušeli například v úspěšné divadelní adaptaci knihy Už je tady zas!, která se na Jezerce těší stále velké oblibě.
Majitele cykloservisu a neúnavného lovce žen Edu hraje Milan Šteindler, pro kterého je Pánský klub první zkušeností na jevišti Divadla Na Jezerce.
„Zda budou mít diváci moji postavu Edy rádi, to teprve uvidíme. Pokud ano, pak to bude asi tím, že se v tomhle buranovi odloupne slupka hrubosti a on dokáže před ostatními – ale hlavně v sobě – najít ukrytou lidskost,“ prozrazuje Milan Šteindler.
Jako vyžilý rocker Gigi, který se potřebuje zbavit závislosti na ženách, protože ho omezují v tvorbě, se představí Zděněk Žák. V roli učitele Cyrila, co jen nesnadno odolává svádění studentek, alternují Michal Stejskal a Daniel Šváb. Scénáristu na odpočinku Přemka hraje Rudolf Stärz a mladého ajťáka Martina Martin Leták.

Premiéra původní české komedie Pánský klub se odehraje ve světové premiéře 4. dubna 2019 v Divadle Na Jezerce. Nejbližší reprízy jsou v DNJ v plánu 5. a 14. dubna.

FOTO: Divadlo Na Jezerce: Pánský klub

Divadlo Na Jezerce: Pánský klub - Pánský klub DivadloNaJezerce 2019 ABA_2548Divadlo Na Jezerce: Pánský klub - hrušínská wiDivadlo Na Jezerce: Pánský klub - šteindler čtDivadlo Na Jezerce: Pánský klub - žák čtDivadlo Na Jezerce: Pánský klub - 4 DNJ

 

Před 2 hodinami
Na východě Prahy by mohla v budoucnu vzniknout nová tramvajová trať. Takzvaná východní tangenta by...
Před 3 hodinami
Bohnice jsou čtvrtí mnoha rozměrů. Jsou dost nízko (177 metrů) i dost vysoko (330 metrů)...
Dnes, 14:28
Tramvaje v pražských Bohnicích nepojedou v případě výstavby trati zdejším sídlištěm, jak bylo původně plánováno....
Dnes, 08:34
Ota Janeček okouzlený přírodou, všemi jejími formami, živými i těmi zdánlivě neživými, makrosvětem i mikrosvětem...
Včera, 18:42
Radnice v pražské Libuši nechá kompletně opravit pět místních ulic. Práce vyjdou městskou část na...
Včera, 16:28
Nový filmový klub se 1. června otevře ve funkcionalistické budově bývalé trafostanice u Jindřišské věže....
Včera, 15:27
Obce mají ze zákona povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat, takzvané sociální pohřby....
Včera, 14:34
Praha 5 představila projekt výstavby dopravního terminálu na smíchovském nádraží. Vznikne tam autobusový terminál, záchytné...
Včera, 13:27
V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál....
Včera, 12:34
Hlas Josefa Svobody rozhodl o tom, že padne koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4...
Reklama