Výluky o víkendu omezí v Praze provoz metra i tramvají

Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října několik omezení. Ve všech třech dnech nepojede metro na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání a uzavřen pro tramvaje i auta bude Čechův most. V sobotu a neděli bude přes den přerušen i provoz tramvají na Libeňském mostě, sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a pražský dopravní podnik.

Důvodem výluky na části linky metra C je výměna dřevěných pražců za betonové. Metro mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání proto od zahájení sobotního provozu do jeho ukončení v pondělí 28. října nahradí autobusová doprava XC.

Naplánované opravy zastaví od sobotních 0:30 do úterních zhruba 0:30 také dopravu na Čechově mostě. Tramvajové linky číslo 17 a 93 tak budou mezi Staroměstskou a Čechovým mostem jezdit přes zastávku Malostranská a v úseku Staroměstská – Právnická fakulta mohou cestující využít autobus číslo 207.

Objízdná trasa je připravena rovněž pro řidiče. Ve směru do Holešovic budou moci jet z Dvořákova nábřeží přes ulice Na Františku, Hradební a Revoluční a přes Štefánikův most. Na Klárov se pak dostanou z Dvořákova nábřeží ulicemi Na Rejdišti a 17. listopadu, náměstí Jana Palacha a přes Mánesův most.

Kvůli výměně veřejného osvětlení na Libeňském mostě nepojedou v sobotu a neděli, vždy od 8:00 do 18:15, tramvaje mezi Palmovkou a Maninami. Nahradí je autobusová linka X1, která pojede ze zastávky Dělnická přes Nádraží Holešovice do Kobylis. Tramvaj číslo 6 bude ve směru od Kubánského náměstí zkrácena do zastávky Dělnická a dále pojede jako linka číslo 14 na Spořilov. Linka 14 bude od Spořilova zkrácena do zastávky Dělnická a dál pojede jako linka 6. Linka číslo 25 pojede mezi Vltavskou a Palmovkou přes Florenc a Invalidovnu.

ČTK

Dnes, 18:20
Desítky lidí, z nich část osobně, část vzhledem k epidemiologické situaci virtuálně, se připojily k...
Dnes, 17:40
Franz Kafka. Proces. Komedie. Že to moc nejde dohromady? Rock Opera Praha přesvědčí všechny diváky,...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 17:00
Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od...
Dnes, 16:20
Krásných a slavených domů je na Hanspaulce hodně, dokonce tolik, že o nich vychází celá...
Dnes, 15:00
Psal se rok 2015, kdy hokejová Slavia po nepovedené extraligové sezoně neuspěla ani v baráži...
Dnes, 13:00
Soubor pěti lodí, vytvořených z perforovaného plechu, zakotvil na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17....
Dnes, 12:20
Policie se nebude zabývat trestním oznámením, které podal na jaře opoziční zastupitel Prahy 4 a...
Dnes, 11:49
Kolony jsou v Praze pravidelné. Pokud ráno prší, situace je o to horší. Ale aby...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát nechá rozšířit protipovodňová opatření na Zbraslavi. Výstavba se týká oblasti u zbraslavského zámku...
Dnes, 09:40
Změnu vašeho programu si však vyhrazují kapely a pořadatelé a ministr zdravotnictví, který už avizoval,...
Reklama