Výluky o víkendu omezí v Praze provoz metra i tramvají

Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října několik omezení. Ve všech třech dnech nepojede metro na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání a uzavřen pro tramvaje i auta bude Čechův most. V sobotu a neděli bude přes den přerušen i provoz tramvají na Libeňském mostě, sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a pražský dopravní podnik.

Důvodem výluky na části linky metra C je výměna dřevěných pražců za betonové. Metro mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání proto od zahájení sobotního provozu do jeho ukončení v pondělí 28. října nahradí autobusová doprava XC.

Naplánované opravy zastaví od sobotních 0:30 do úterních zhruba 0:30 také dopravu na Čechově mostě. Tramvajové linky číslo 17 a 93 tak budou mezi Staroměstskou a Čechovým mostem jezdit přes zastávku Malostranská a v úseku Staroměstská – Právnická fakulta mohou cestující využít autobus číslo 207.

Objízdná trasa je připravena rovněž pro řidiče. Ve směru do Holešovic budou moci jet z Dvořákova nábřeží přes ulice Na Františku, Hradební a Revoluční a přes Štefánikův most. Na Klárov se pak dostanou z Dvořákova nábřeží ulicemi Na Rejdišti a 17. listopadu, náměstí Jana Palacha a přes Mánesův most.

Kvůli výměně veřejného osvětlení na Libeňském mostě nepojedou v sobotu a neděli, vždy od 8:00 do 18:15, tramvaje mezi Palmovkou a Maninami. Nahradí je autobusová linka X1, která pojede ze zastávky Dělnická přes Nádraží Holešovice do Kobylis. Tramvaj číslo 6 bude ve směru od Kubánského náměstí zkrácena do zastávky Dělnická a dále pojede jako linka číslo 14 na Spořilov. Linka 14 bude od Spořilova zkrácena do zastávky Dělnická a dál pojede jako linka 6. Linka číslo 25 pojede mezi Vltavskou a Palmovkou přes Florenc a Invalidovnu.

ČTK

Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
Reklama