Výstavu Jiřičná v DOXu vidělo přes 40 tisíc lidí, v pondělí skončí

Další fotky

V Centru současného umění DOX v pondělí 12. srpna končí rozsáhlá retrospektivní výstava věnovaná světově proslulé architektce a designérce Evě Jiřičné.

Eva Jiřičná oslavila v březnu letošního roku významné životní jubileum a při této příležitosti byla v Centru DOX zahájena výstava JIŘIČNÁ, která mapuje profesní dráhu první dámy české architektury od 60. let do současnosti.
Do dnešního dne ji navštívilo více než 40 tisíc lidí, řada návštěvníků se zúčastnila také bohatého doprovodného programu včetně komentovaných prohlídek. Poslední komentovaná prohlídka se uskuteční v neděli 11. srpna od 16 hodin s lektorem Centra DOX, výstavu JIŘIČNÁ mohou návštěvníci zhlédnout naposledy v pondělí 12. srpna mezi 10. a 18. hodinou.

Strážce hlídá Novoměstskou radnici. Prahu oživil sochařský festival

Expozice nabízí ukázky originální projektové dokumentace i architektonické modely řady významných realizací Evy Jiřičné. Těžištěm výstavy je monumentální skleněné schodiště vytvořené v roce 1994 pro interiér pařížské pobočky sítě obchodů Joan & David. Po uzavření pobočky na jaře roku 1998 bylo schodiště demontováno a převezeno do České republiky. Po více než dvaceti letech bylo zrestaurováno přímo pro účely výstavy v Centru DOX.

Tvůrce Národního divadla Zítka znechutila kritika, opravu nechal na kolegovi a raději se věnoval svým studentům

Součástí výstavy JIŘIČNÁ byl také bohatý doprovodný program nejen v Centru DOX. Pro obyvatele britské metropole, kde Eva Jiřičná od roku 1968 působí, byla připravena přednáška ve spolupráci s Českým centrem Londýn, návštěvníci se mohli projít Oranžerií Pražského hradu s architektem Zdeňkem Lukešem, v panelové diskusi probrat postavení architektek nebo v rámci cyklu Jaká je vize Prahy rozebrat vliv Evy Jiřičné na současnou architekturu. Téměř tisíc posluchačů se zúčastnilo dvou přednášek konaných v sále DOX+, při nichž Eva Jiřičná seznámila publikum ses významnými projekty své profesní dráhy i zatím posledním projektem Centrum Nového Žižkova, s nímž uspěla v mezinárodní architektonické soutěži.

Zdroj: DOX

FOTO: JIŘIČNÁ

JIŘIČNÁ - 1 jiřičnJIŘIČNÁ - 2 wiJIŘIČNÁ - 3 DSC01008JIŘIČNÁ - 4 jiřičná schodiště v somerst housu londýn dox hobulJIŘIČNÁ - 5 CIMG1169
Další fotky
JIŘIČNÁ - 9 dox.JIŘIČNÁ - 9 p3JIŘIČNÁ - 99 dox
Včera, 18:01
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Včera, 13:51
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
Včera, 12:01
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
22.1.2020
Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 byl položen základní kámen kostela Krista Spasitele a komunitního centra,...
21.1.2020
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
21.1.2020
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
21.1.2020
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
21.1.2020
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
Reklama