Vzrušil jsem živý exponát. Aneb na návštěvě galerie nahých těl v Praze

Další fotky

REPORTÁŽ. Dotyk povolen. Na vlastní ruce jsem zkusil, jaké je sáhnout do cizího klína. Svlečená těla najdete v centru Prahy. Na Václavském náměstí ve 4. patře Domu módy je od 5. dubna otevřena stálá galerie nahých lidí. V Evropě jde o unikátní výstavu autora Mária Petreje.

Kručelo mi v břiše, hodinky ukazovaly za deset minut 11 dopoledne. Oběd ustoupil pracovní povinnosti. No, řekněme dobrodružné povinnosti. Měl jsem totiž namířeno na nevídanou vernisáž galerie nahých těl. Sodoma a Gomora, řeklo by se. Plný zvědavosti jsem vyjel do čtvrtého poschodí Domu módy, kde v malém foyer postávalo zhruba deset stejně zvědavých lidí. Zamířil jsem k pultíku, kde jsem se akreditoval, odložil kabát, protože jsem tušil, že hodinu a půl – tolik trvá expozice – bych v něm nevydržel, a počkal si, až budu smět vejít do prostoru, kde jsou lidé vystaveni. Cítil jsem zvědavost, jakou cítí divák v divadle, než se odhrne opona.

Toužíte po hrátkách ve stylu padesát odstínů šedi? Do toho, s romantikou ale moc nepočítejte

Tmavý závěs dělil prostor prosluněný denním světlem od místnosti, v níž byla expozice. Jakmile se za mnou závěs zahrnul, odešlo i denní světlo. Přesto byly exponáty – nahá lidská těla vidět. Některá byla nasvícena až lacině provokativními barevnými světly, jaká lákají cizince v nedaleké ulici Ve Smečkách. K vidění bylo sedm živých lidských těl, pět ženských a dvě mužská. Před každým exponátem byly latexové rukavice pro případy, že by si chtěl návštěvník na exponát sáhnout. Sáhnout si ale smí jen tam, kde je cedulka „dotyk povolen“.

FOTO: Galerie nahých těl v Praze 2019

Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.
Další fotky
Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - IMG_2405Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.Galerie nahých těl v Praze 2019 - Galerie nahých těl v Praze.

Méně pozornosti budil mladý muž v masce a opodál starší. Jejich postavy nebyly výstavní, odpovídaly běžnému průměru. O něco zajímavější byla otrokyně uzavřená v improvizované kleci, jíž se v klíně blýskal piercing.

Při svazování mluvili očima

Největší pozornost voayerů připoutala jemná slečna uprostřed místnosti. Byla svazována lany, věšena. V jejích očích byla vidět oddanost a důvěra ke svému dominantovi, který pečlivě vázal a utahoval každý uzel. Vlastně jsem si hodně všímal, jak spolu ti dva komunikovali. Nevyslovili téměř žádné slovo, dorozumívali se očima. On pochopil a vždy zareagoval správně na kterýkoli její oční kontakt. Tahle partnerská souhra beze slov mě uhranula. Byl to dokonalý projev vzájemné důvěry. Obdiv ode mě měli oba dva a submisivní dívka především, neboť ten svazovací obřad podřízenosti a nadřazenosti podstupovala hodinu a půl. Inspirativní.

Nejpodivnější erotické praktiky. Znáte hru na koníka nebo římskou sprchu?

Přejížděl jsem třemi prsty

V příšeří prostoru bojovaly o pozornost protahováním dvě slečny s maskou kočky. Dávaly na odiv své zadečky. Jen ocásky jim chyběly. Mám, nebo nemám? Visely mi v hlavě otazníky, jestli si sáhnout na cizí ženské tělo, nebo ne. Neřešil jsem přitom ani tak stydlivost jako spíš vhodnost. Ale zvítězila ve mně novinářská zvídavost! (U mé profese je fajn na ni shodit v podstatě cokoli). Pokud něco ověřuji a píšu subjektivní reportáž, pak není jiná cesta než na vlastní kůži, znělo mi hlavou. A tak jsem se ohnul pro pár latexových rukavic a nonšalantně, jako bych to dělal dennodenně, si je navlékl.

Je v pořádku vystavovat se nazí a povolit cizím lidem dotyk?

ANO
36%
NE
37%
Je mi to u ....
27%

Levou rukou jsem slečně s kočičí maskou, která byla na čtyřech, hladil záda. Pravou rukou se jí dotýkal na krku. Lehce, třemi prsty jsem jí přejížděl od rtů přes bradu a šíji. Zaklonila hlavu a pootevřela ústa. Pokračoval jsem dotyky až na pravou paži a odtud na prso. Vrněla. Levá ruka ze zad sjela na zadeček a do vnitřní strany stehen. Mírně na mě pootočila hlavu a zuby si zkousla dolní ret. Jako by si dotyky užívala.

OBRAZEM: Erotický veletrh není pro každého. Kdo se ale odvážil, určitě nelitoval

A jaké pocity jsem vnímal já? Intenzivnější, než kdybych se dotýkal sochy nebo obrazu. To jo. Na druhou stranu se s odstupem času ptám, co je na tom za umění vystavit nahá těla a dovolit, aby se jich dotýkaly cizí ruce? Jediné umění spatřuji v tom inkasovat za to pětikilo. V době internetu, kdy si ženu nebo chlapa může kdokoli vybrat jako v katalogu, zaplatit a pak si s ní/s ním dělat, co libo, mi tenhle projekt nedává příliš smyslu. Společnost je, připadá mi na základě téhle výstavy, tak zhýčkaná a všeho přejedená, že upadá k tomu, že se cizí lidé nechají nazí obdivovat a hladit cizími lidmi uprostřed metropole, už jim nestačí nikdo blízký. Pozoroval jsem na výstavě i prototyp voayera, který si všechny ženské exponáty osahával dokola i několikrát. Z jeho pohledu bylo zřejmé, že je v rauši. Odborník by u něj možná diagnostikoval i nějakou neškodnou sexuální deviaci, říkám si. Tedy nemáte-li doma na co sáhnout nebo už vás to nepřitahuje, za pět stovek si vaše oči a ruce přijdou na své.

Největší ruská carevna by letos oslavila 290. narozeniny. Legendy se o ní vyprávějí dodnes

Včera, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Včera, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Včera, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Včera, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
24.2.2020
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
24.2.2020
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
24.2.2020
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
24.2.2020
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
Reklama