Za 600 tisíc korun Praha zjistila, jaké atrakce by přilákaly návštěvníky do holešovického Výstaviště

Vědět, jaké to je být starý, mladé lidi neláká. Zato návrat do minulosti pomocí virtuální reality už zvědavost budí. Sociologický výzkum naznačující, za čím by se do Stromovky hrnuly davy, si za víc než 600 tisíc korun nechalo zpracovat Výstaviště Praha. Na tiskové konferenci výsledky oznámila dosluhující primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Simulátor podmínek v různých místech světa, centrum virtuální reality, lezeckou stěnu, park optických klamů nebo centrum únikových her. Ale i restaurace s národními kuchyněmi nebo dům zmrzliny. Takové atrakce si podle sociologického šetření přejí Pražané a Středočeši v areálu holešovického Výstaviště.

„Doporučíme představenstvu, aby určitě rozpracovalo na základě doporučení nějaký harmonogram i s návrhy investic,“ uvedla primátorka Krnáčová. Místopředseda představenstva Výstaviště Praha Ivan Pártl připomněl, že už se staví lezecká stěna, o dalších investicích nicméně zatím rozhodnuto nebylo.

Škola zakazovala muslimské studentce nosit hidžáb. „Uklohnila“ tuto kauzu ochránkyně práv Šabatová?

Ochránkyně práv nepostupovala nestranně, tvrdí policie. Čeká za to Šabatovou trest?

Sociologický průzkum zpracovala firma MindBridge Consulting a skládal se ze dvou částí. V první se daly dohromady skupiny, jejíž členové přišli s nápady na možné nové atrakce v areálu. Ve druhé se kvantitativní metodou pomocí internetových dotazníků výzkumníci ptali Pražanů a Středočechů, které z nápadů by preferovali. Ve vzorku respondentů byli početně posíleni lidé s dětmi a obyvatelé okolí Výstaviště.

Jako nejzajímavější lidé vyhodnotili projekt centra, které by lidem pomocí smyslových vjemů přiblížilo podmínky v různých světových destinacích. Další atrakce by měla lidi s pomocí virtuální reality přenést do minulosti. Z 11 hodnocených nápadů u lidí nejméně zabodoval simulátor stáří. Podle Kliky staří lidé vědí, jaké to je být starý, a mladí o tuto zkušenost příliš nestojí.

V Říčanech vyhrálo potřetí volby Kořenovo Klidné město

Výstaviště v dalších letech čekají velké investice. Vedení města nedávno schválilo zakázku za zhruba 1,25 miliardy korun na opravu Průmyslového paláce a dostavbu jeho levého křídla, které v roce 2008 zničil požár. Vedení magistrátu také plánuje stavbu nové budovy u Lapidária, kam by chtělo umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Vedle toho se v areálu dělají menší úpravy a rekonstruuje se například restaurace Pražan, kde se má obnovit minipivovar.

Společnost Výstaviště Praha, která se od roku 2015 stará o areál Výstaviště, v posledních měsících provázejí problémy. Bývalý předseda dozorčí rady firmy Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě) v červnu upozornil na podezřelé veřejné zakázky a další problémy, které ve firmě vnímal. Poté, co je vedení společnosti ani rada města jako její valná hromada neřešila, rezignoval. V červenci dozorčí rada odvolala předsedu představenstva Pavla Klašku (ANO). Primátorka Krnáčová se krátce na to nechala jmenovat do dozorčí rady. Dnes uvedla, že se nebrání ve firmě dál působit poté, co ji v čele města nahradí zástupce nové koalice vzešlé z voleb.

Kýla není banalita. I když vás nic nebolí, můžete umřít

V Libomyšli hořelo v restauraci, jeden člověk se popálil

Česká jídla mohou být zdravá. Jak udělat svíčkovou, po které nepřiberete?

(mim, ČTK)

Včera, 18:29
Areál řevnického amfiteátru bude ve dnech 5. a 6. června zet prázdnotou. Vzhledem k aktuální...
MČ Praha 1 přesunula výstavy na web
Včera, 16:35
Praha 1 na svém webu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak...
Včera, 14:50
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Včera, 14:50
Některé radnice pražských městských částí poskytují svým obyvatelům dezinfekci pro osobní potřebu, další nabízí dezinfekci...
Včera, 14:35
K úmrtí zdravotní sestry z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem, přispěl...
zdravotní sestra_ilustrační obrázek
Včera, 13:20
K úmrtí zdravotní sestry z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem, přispěl...
Včera, 09:32
Koncertem, který souvisí s novým albem The Magical Gallery, potěší letos ve Foru Karlín své...
hygiena během pandemie koronaviru
30.3.2020
Úředníci pražského magistrátu společně s hygieniky a záchranáři dnes prohlédli prostory nevěstince Showpark v Pražské...
Nemocnice na Bulovce
30.3.2020
V Nemocnici na Bulovce je nyní devět zdravotníků nakažených novým typem koronaviru. Nemocnice zvyšuje počet...
30.3.2020
Talentovaná herečka a zpěvačka Natálie Řehořová vystudovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři a již...
30.3.2020
V Praze se dnes opět otevřela většina sběrných dvorů, které provozují firmy najaté magistrátem a...
Reklama