24℃
Dnes je 19. srpen , svátek má Ludvík

Zájem o ekologické programy mají školy, rodiče i senioři

Pražská vzdělávací centra sledují vzrůstající zájem o ekologické programy, které nabízejí. Ročně se jich účastní až desetitisíce lidí. Nejčastějšími frekventanty jsou základní školy, následované školami mateřskými. O ekologicky zaměřené programy se v poslední době více zajímají družinářky, z řad veřejnosti také senioři.

Reklama

Vzdělávacích akcí střediska Ekologická výchova městské společnosti Lesy hlavního města Prahy se za první polovinu letošního roku zúčastnilo téměř 46.000 lidí. Programů a akcí uspořádalo středisko přes 700. Zájem stoupl, protože loni za stejné období přišlo na 683 ekologicky zaměřených programů asi 33.000 lidí, uvedla vedoucí oddělení ekologické výchovy střediska Beata Sýkorová.
Na podzim se veřejnost může těšit na oslavy Dne stromů, které se uskuteční na několika místech v Praze, nebo pozorování netopýrů. Programy střediska Ekologická výchova využívají především základní a mateřské školy. „V posledních letech zaznamenáváme však větší zájem ze strany speciálních škol a seniorů,“ doplnila Sýkorová.
Cenrum Tereza, založené v roce 1979, ročně vzdělává v ochraně životního prostředí přibližně 100.000 dětí. Zaměřuje se ale také na výuku pedagogů a rodičů. Vzrůstající zájem pozoruje o téma učení venku, uvedla za vzdělávací centrum Jana Bukvová. Nejedná se přitom jen o návod, jak učit venku, ale jak venkovní prostředí využít k učení, vnímat a pracovat s přírodou jako s laboratoří nebo čítankou. „Největší boom zažíváme u mateřských školek a družinářek,“ řekla dále Bukvová. Do stálé nabídky bude centrum po zkušebním ročníku nyní zařazovat program Mladí reportéři pro životní prostředí.
Ekologických programů střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, sídlícího v rozlehlém v areálu v Hostivaři, se loni zúčastnilo přes 17.000 dětí, uvedl mluvčí střediska Jakub Moravec. Podle jeho slov je poptávka dlouhodobě vyšší, než jakou dokážou uspokojit. I tady sledují největší zájem ze stran základních a mateřských škol. „V posledních letech se také snažíme připravovat především kurzy a dlouhodobá studia pro pedagogy a koordinátory ekologické výchovy ve školách a školkách,“ uvedl Moravec.
Zdroj: čtk

Vzrostla nelegální migrace směrem z Čech do Německa

Před 2 hodinami
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů...
Dnes, 14:32
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
Dnes, 09:00
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
Včera, 17:13
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Včera, 13:21
Hlavní město muselo zatím reklamovat stavbu tunelového komplexu Blanka ve 136 případech, z toho 123...
Včera, 09:17
Bohemka zažila po šestibrankové přestřelce z minulého kola další divokou bitvu. Soupeřem jí byla tentokrát...
Včera, 08:00
Zástupci magistrátu a Prahy 1 a 5 v pátek oficiálně podepsali prohlášení proti výstavbě nové...
17.8.2019
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
17.8.2019
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
17.8.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
Reklama