8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

Zanedbané Motolské rybníky a okolní park čeká výrazná proměna

Proměna Motolského údolí je jedním ze zásadních témat budoucí podoby Prahy 5 a její radnice na schválenou studii naváže dílčími projekty.

Reklama

Jedním z klíčových záměrů je revitalizace Motolských rybníků a jejich okolí.
„Motolské rybníky a jejich okolí jsou úžasným, ale také zanedbaným územím. Proto považujeme revitalizaci za jednu z priorit naší městské části. Na největším rybníku plánujeme vytvoření biotopu rozšířením o čisticí plochu s vodními rostlinami a zlepšit by se mělo i zázemí koupaliště. Okolí rybníků je značně zarostlé a působí spíše odrazujícím dojmem, než aby lákala k procházce. Proto připravujeme revitalizaci celého území, kdy odstranění náletové zeleně otevře přednosti celého motolského parku, který by se členil na tři části. Západní část okolo stávajících rybníků s důrazem na zachování přírodních kvalit, střední přírodní část s volnými plochami luk, prosekanými cestami a mobiliářem a východní část věnovanou dětem a vodě,“ informoval radní Prahy 5 pro územní rozvoj Zdeněk Doležal.

Součástí projektu je i zahradní restaurace na břehu rybníka, která jistě bude vyhledávaným místem odpočinku i oslav.
Zahrnutoje také horní zelené parkoviště pro odlehčení ulice Zahradníčkova.

Dotace na pořízení retenčních nádrží zlepší hospodaření s vodou

Prostor Motolského parku je navržen do tří částí – západní s rybníky, prostřední s volnou květnatou loukou a východní aktivní.
Rybníkům a části kolem nich se samostatně věnuje projekt Motolské rybníky, prostřední část je třeba pouze vyčistit a provést jí nové cesty. Východní část je věnována dětem a vodě.

Vzhledem k problémům se zadržováním vody v krajině architekti navrhli nové vodní plochy, které by byly uzpůsobeny tak, aby mohly být využitelné jako vodní hřiště. Součástí návrhu je i kultivace hrany parku a doplnění o zázemí parku, jako je malé občerstvení. Tento cíp parku pro nejmenší navazuje na protilehlé sportoviště pod Hliníkem, kde si na své přijdou větší děti i dospělí.

„Celá lokalita Motolského údolí disponuje obrovským potenciálem k dalšímu rozvoji a zaměříme se i na další místa, například proměnu současné Vozovny Košíře na tržnici nebo třeba cestu ve svazích pro pěší a cyklisty propojující Cibulku se Smíchovem přírodou,“ dodal radní Zdeněk Doležal.

Zdroj: Pětka

FOTO: Motolské rybníky a potok

Motolské rybníky a potok - 0 západní-rybník-vizeMotolské rybníky a potok - 1 pprrrMotolské rybníky a potok - 2 motolský-potok-vizeMotolské rybníky a potok - 6 maMotolské rybníky a potok - 7 maaa
Další fotky
Motolské rybníky a potok - 0 západní-rybník-dnes

 

Včera, 17:11
Vivat Vlasta! zvolal v závěru svého projevu herec David Prachař. Rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou,...
Včera, 15:01
V pondělí v šest se v Galerii Pštrossova 23 uskuteční vernisáž výstavy Dějiny klubu Bunkr....
Včera, 13:32
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat koncepční studii úprav veřejných prostranství v dejvickém...
Včera, 10:28
Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve...
13.10.2019
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
13.10.2019
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
12.10.2019
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
12.10.2019
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
12.10.2019
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Reklama