Zastupitelé kritizují primátora Prahy za vyhlášení dálkové výuky na vysokých školách

Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahou Sobě. Hřib informaci zveřejnil dříve než hygienici a v prvním vyjádření navíc uvedl, že se změna bude týkat i středních škol. Hygienici ale takové opatření nezavedli.

V hlavním městě jsou asi tři desítky škol zasažených nemocí covid-19. Praha je epidemií nejvíce postiženým regionem v zemi.

„Mrzí mne, že pan primátor vydává takto silná prohlášení bez jakékoliv dohody se svými koaličními partnery. Obzvlášť, když včera na zastupitelstvu o tom nepadla žádná zmínka. Úplně zbytečně tak vzniká chaos, který řešení koronakrize určitě neprospívá,“ uvedl europoslanec a předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09).

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) na twitteru uvedl, že jej Hřibův krok překvapil. „Každý dobře ví, že pan primátor nedisponuje žádnými pravomocemi vůči vysokým školám. Pan primátor své vyhlášení v tomto případě ani neprojednal s předsedou České konference rektorů. Otázku distanční výuky na středních školách jsme probírali na úterní poradě a členové rady hlavního města i hygienici názor pana primátora odmítli,“ uvedl Hlubuček. „Přivítal bych, kdyby Zdeněk Hřib respektoval nastavenou praxi, že vedení města svoje kroky dopředu projednává s hygieniky a odborníky a že rada je kolektivní orgán,“ dodal.

Hřibův postup kritizovala i opoziční ODS, která je proti distanční výuce. „V tuto chvíli nevidím pro podobně plošné opatření důvod. Pokud se v konkrétní škole či třídě vyskytne nákaza, lze to řešit lokálně, důraz má být dán také na prevenci. Plošné zavedení distanční výuky je až to nejzazší řešení,“ uvedla předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija. „Komunikace ze strany primátora Hřiba je opět děsivá. O svém plánu neinformoval vůbec nikoho, Pražany, opozici, ani své koaliční partnery. I rektoři dotčených VŠ si opatření museli přečíst z jeho twitteru,“ dodala.

Dnes, 12:20
Jedná se o anglosaský svátek, jenž vznikl v Irsku a slaví se o den dříve...
Dnes, 07:55
Za 1. republiky se z jeho fórů váleli lidé smíchy a před Hitlerem raději utekl...
Včera, 17:00
Komerční článek
Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti...
Včera, 17:00
Do pražské Nádražní ulice se po rekonstrukci tramvajové trati vrátí provoz. Jako první se sem...
Registr řidičů a vozidel na Vyšehradě
Včera, 15:05
Provoz na pracovištích registru vozidel odboru dopravněsprávních činností, která byla uzavřena z důvodu karantény, bude...
Včera, 13:00
Policie hledá svědky středečního požáru kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze. Zajímají ji...
Včera, 12:20
Pražský magistrát jedná kvůli epidemiologické situaci o dřívějším otevření zimních nocleháren pro lidi bez domova,...
Včera, 11:00
„Rychle postupující pokrok na Podkarpatské Rusi přináší zkázu celé řadě podobných kostelíků, jejichž niť života...
Včera, 07:35
Více než půl milionu korun. To je částka, kterou si mezi sebou rozdělí žadatelé o...
29.10.2020
Strážníci v Praze za prvních 24 hodin od zavedení zákazu nočního vycházení zjistili 45 případů...
29.10.2020
Řada krátkodobých tramvajových výluk čeká v listopadu obyvatele Prahy. S omezením musejí počítat cestující v řádu dnů. Jako...
Reklama