Zavřeno do odvolání. Některé noční kluby v Praze kvůli vládním nařízením vůbec neotevřou

Rozhodnutí hygieniků o uzavření stravovacích zařízení mezi půlnocí a šestou hodinou ranní v Praze prakticky znemožnilo fungování nočních klubů, které se kvůli koronavirové krizi a vládním opatřením potýkají s prudkým propadem tržeb již půl roku.

Některé podniky proto vůbec neotevřou. Opatření podle provozovatelů klubů přitom šíření koronaviru nemusí zabránit, protože lidé se přesunou do podniků kolem hlavního města nebo budou pořádat soukromé party. Vyplývá to z odpovědí zástupců pražských klubů.

Úprava provozní doby podle provozovatelů koktejlových barů a tanečních podniků nemá tedy smysl. „My opravdu neotevřeme. Jsme noční hudební klub a chceme provozovat noční hudební průmysl a vytvářet podmínky lidem k noční zábavě. Do kina také nepůjdete v poledne. Za prvé jste v práci a za druhé asi v poledne si nedáte dvojku vína pro lepší náladu. Tedy otevřít dříve nemá absolutně smysl,“ uvedlo vedení hudebního klubu Epic.

Stejný názor zastává majitel hudebních a koktejlových barů Nebe Michal Matoušek. Kvůli koronaviru přitom investovali do opatření proti zamezení šíření nákazy. Lidem při vstupu měří teplotu, upravili klimatizaci a zavedli důkladné dezinfekční postupy. Není podle něj možné situaci podcenit. Podnik, kde se nakažení objevují, dostane totiž od lidí nálepku, a už do něj nikdo nechce přijít.

„Sotva skončily prázdniny, které jsou pro hudební kluby vždy nejhorší, a my se mohli začít nadechovat, tak přišlo opět omezení. Kolik lidí s nákazou covid-19 je od začátku pandemie evidováno z jakéhokoliv hudebního klubu? Ani jeden, od začátku ani jediný nakažený, ale neustále veškerá opatření jsou směřovány proti nám,“ sdělilo dále vedení klubu Epic. Doufá v hromadnou žádost o odškodnění v plné výši za celou dobu omezení provozu.

Podle generálního ředitele klubu Le Valmont Jakuba Blahutiaka nové opatření o omezení provozní doby je nešťastné a nedomyšlené. „To, že se omezení týká jen Prahy, bude mít za následek, že lidé půjdou do klubů z blízkého okolí Prahy. Vlastně se to pomyslné ´ohnisko´ ještě rozšíří,“ uvedl. Klub podle něj zůstane zavřený, protože při přepočtu nákladů a potenciálních obratů se ho otevřít nevyplatí.

„Opětovné uzavření bude mít opět dopad na naše výdělky, které už teď jsou pod hranicí únosnosti. Bohužel ohledně nákladů na provoz a zaměstnance nemáme skoro žádné úlevy a věci spojené s našim podnikáním nikdo neřeší,“ uvedl k novému nařízení Aleš Půta za Hemingway bar.

Koronavirus se v létě rozšířil v pražském klubu Techtle Mechtle, se kterým je spojováno na 250 nakažených. Dalším podnikem, kde se nedávno objevil člověk s covidem-19, byl klub Rodeo. Podle informací, které zveřejnil na facebooku, se neotevře do doby, než budou na koronavirus otestováni všichni zaměstnanci a externí pracovníci a situace se ustálí.

ČTK

Dnes, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Dnes, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Dnes, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Dnes, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Dnes, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Dnes, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Dnes, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
Včera, 18:20
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama