20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Zdravá zvířata, zdraví lidé. V Prádelně v Praze 5 se očkovali zvířecí svěřenci lidí bez domova

Další fotky

Organizace Psí život má za sebou další úspěšnou očkovací akci, při které jí prošlo rukama mnoho psů a koček od lidí bez domova. Akce se konala ve spolupráci s Veterináři bez hranic. Očkovacího dne se zúčastnil i radní Prahy 5 Petr Lachnit, v jehož gesci je bezpečnost a sociální oblast.

Reklama

Očkovalo se již tradičně ve venkovních prostorách Komunitního centra Prádelna na Smíchově. Zvířata byla očkována, zbavena vnitřních a vnějších parazitů a všechna také prošla veterinární prohlídkou. Na očkovací akci dorazili i majitelé s několika kočkami.
Během velké jarní vakcinační akce se naočkovalo neuvěřitelných 96 psů od lidí bez domova. Toto číslo je doposud rekord na jednu akci. Navíc Psí život ještě vyráží očkovat přímo do terénu, zvířata, která nejsou socializovaná tak, aby s nimi majitelé zvládli dojet na samotnou akci.

Prádelna nabízí tvorbu Miroslava Pangráce mladšího

Tyto preventivní akce se konají pod heslem „Zdravá zvířata – zdraví lidé“ a jsou zaměřené nejen pomoc samotným zvířatům, ale cílem je i ochrana veřejnosti před případnými nemocemi, které jsou ze zvířat na lidi přenosné (vzteklina, parazité jako třeba škrkavky, tasemnice, blechy, ale i různá bakteriální onemocnění či plísně).
Proto všechna zvířata procházejí také důkladnou veterinární kontrolou. Psi tedy byli naočkováni proti vzteklině a dalším nemocem (např. psinka, parvoviróza) a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U tří zvířat se podařilo podchytit probíhající zánětlivá onemocnění – dva záněty v očích a jeden v uších.

Tato zvířata budou nyní pečovatelé ze Psího života léčit. U osmi psů se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů. Stejně jako vždy byli psi i čipováni.
„Organizace Psí život děkuje všem dobrovolníkům, veterinářkám a veterinářům za velikou pomoc na akci. Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří věnovali vakcíny a granule, hlavnímu městu Praze, Praze 5 zvlášť a všem dobrým lidem, kteří naši organizaci podporují,“ uvedla Jarmila Pávková, ředitelka organizace.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: Očkování psů v Prádelně

Očkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - sdrOčkování psů v Prádelně - dav
Další fotky
Očkování psů v Prádelně - 6 7CD2A7CD-6531-4326-A622-6C53EE4C1B81-1024×768Očkování psů v Prádelně - 7 MG_20190405_085958-kopie-1024×768
Před 2 hodinami
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
Dnes, 09:03
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
Reklama