16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Zdravá zvířata, zdraví lidé. V Prádelně v Praze 5 se očkovali zvířecí svěřenci lidí bez domova

Další fotky

Organizace Psí život má za sebou další úspěšnou očkovací akci, při které jí prošlo rukama mnoho psů a koček od lidí bez domova. Akce se konala ve spolupráci s Veterináři bez hranic. Očkovacího dne se zúčastnil i radní Prahy 5 Petr Lachnit, v jehož gesci je bezpečnost a sociální oblast.

Reklama

Očkovalo se již tradičně ve venkovních prostorách Komunitního centra Prádelna na Smíchově. Zvířata byla očkována, zbavena vnitřních a vnějších parazitů a všechna také prošla veterinární prohlídkou. Na očkovací akci dorazili i majitelé s několika kočkami.
Během velké jarní vakcinační akce se naočkovalo neuvěřitelných 96 psů od lidí bez domova. Toto číslo je doposud rekord na jednu akci. Navíc Psí život ještě vyráží očkovat přímo do terénu, zvířata, která nejsou socializovaná tak, aby s nimi majitelé zvládli dojet na samotnou akci.

Prádelna nabízí tvorbu Miroslava Pangráce mladšího

Tyto preventivní akce se konají pod heslem „Zdravá zvířata – zdraví lidé“ a jsou zaměřené nejen pomoc samotným zvířatům, ale cílem je i ochrana veřejnosti před případnými nemocemi, které jsou ze zvířat na lidi přenosné (vzteklina, parazité jako třeba škrkavky, tasemnice, blechy, ale i různá bakteriální onemocnění či plísně).
Proto všechna zvířata procházejí také důkladnou veterinární kontrolou. Psi tedy byli naočkováni proti vzteklině a dalším nemocem (např. psinka, parvoviróza) a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U tří zvířat se podařilo podchytit probíhající zánětlivá onemocnění – dva záněty v očích a jeden v uších.

Tato zvířata budou nyní pečovatelé ze Psího života léčit. U osmi psů se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů. Stejně jako vždy byli psi i čipováni.
„Organizace Psí život děkuje všem dobrovolníkům, veterinářkám a veterinářům za velikou pomoc na akci. Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří věnovali vakcíny a granule, hlavnímu městu Praze, Praze 5 zvlášť a všem dobrým lidem, kteří naši organizaci podporují,“ uvedla Jarmila Pávková, ředitelka organizace.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: Očkování psů v Prádelně

Očkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - sdrOčkování psů v Prádelně - dav
Další fotky
Očkování psů v Prádelně - 6 7CD2A7CD-6531-4326-A622-6C53EE4C1B81-1024×768Očkování psů v Prádelně - 7 MG_20190405_085958-kopie-1024×768
Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama