24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Zdravá zvířata, zdraví lidé. V Prádelně v Praze 5 se očkovali zvířecí svěřenci lidí bez domova

Další fotky

Organizace Psí život má za sebou další úspěšnou očkovací akci, při které jí prošlo rukama mnoho psů a koček od lidí bez domova. Akce se konala ve spolupráci s Veterináři bez hranic. Očkovacího dne se zúčastnil i radní Prahy 5 Petr Lachnit, v jehož gesci je bezpečnost a sociální oblast.

Reklama

Očkovalo se již tradičně ve venkovních prostorách Komunitního centra Prádelna na Smíchově. Zvířata byla očkována, zbavena vnitřních a vnějších parazitů a všechna také prošla veterinární prohlídkou. Na očkovací akci dorazili i majitelé s několika kočkami.
Během velké jarní vakcinační akce se naočkovalo neuvěřitelných 96 psů od lidí bez domova. Toto číslo je doposud rekord na jednu akci. Navíc Psí život ještě vyráží očkovat přímo do terénu, zvířata, která nejsou socializovaná tak, aby s nimi majitelé zvládli dojet na samotnou akci.

Prádelna nabízí tvorbu Miroslava Pangráce mladšího

Tyto preventivní akce se konají pod heslem „Zdravá zvířata – zdraví lidé“ a jsou zaměřené nejen pomoc samotným zvířatům, ale cílem je i ochrana veřejnosti před případnými nemocemi, které jsou ze zvířat na lidi přenosné (vzteklina, parazité jako třeba škrkavky, tasemnice, blechy, ale i různá bakteriální onemocnění či plísně).
Proto všechna zvířata procházejí také důkladnou veterinární kontrolou. Psi tedy byli naočkováni proti vzteklině a dalším nemocem (např. psinka, parvoviróza) a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U tří zvířat se podařilo podchytit probíhající zánětlivá onemocnění – dva záněty v očích a jeden v uších.

Tato zvířata budou nyní pečovatelé ze Psího života léčit. U osmi psů se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů. Stejně jako vždy byli psi i čipováni.
„Organizace Psí život děkuje všem dobrovolníkům, veterinářkám a veterinářům za velikou pomoc na akci. Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří věnovali vakcíny a granule, hlavnímu městu Praze, Praze 5 zvlášť a všem dobrým lidem, kteří naši organizaci podporují,“ uvedla Jarmila Pávková, ředitelka organizace.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: Očkování psů v Prádelně

Očkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - davOčkování psů v Prádelně - sdrOčkování psů v Prádelně - dav
Další fotky
Očkování psů v Prádelně - 6 7CD2A7CD-6531-4326-A622-6C53EE4C1B81-1024×768Očkování psů v Prádelně - 7 MG_20190405_085958-kopie-1024×768
Před 1 hodinou
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
Včera, 13:33
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
Včera, 13:03
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
Včera, 12:15
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
Včera, 07:00
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
15.8.2019
Lichtenštejnský palác se nachází poblíž Karlova mostu, na nároží ulic Na Kampě a U Sovových...
15.8.2019
Každý rok přijme pražská Záchranná stanice pro volně žijící živočichy stovky osiřelých či opuštěných ptačích...
Reklama