3℃
Dnes je 14. listopad , svátek má Sáva

Žhář z Dolních Chaber dopaden! Dvacátník, který se neštítil podpálit lesní školku a s kumpánem vykrádal, co se dalo

Další fotky

Může za to teprve dvacetiletý kluk, který spolu se svým dvaadvacetiletým kamarádíčkem jurty nejprve vykradl. Po pár dnech se sem vrátili a odešli s nepořízenou. Mladší se zřejmě naštval a vzal zapalovač… Způsobil tak škodu za více než půl milionu korun.

Nejdřív v jurtách loupili, mladší z nich je o pár dnů později zapálil

Kriminalistům z Brandýsa nad Labem se podařilo objasnit případ požáru lesní školky v Dolních Chabrech, k němuž došlo na začátku října 2017 a škoda se vyšplhala na půl milionu korun. Viníky jsou mladíci, kterým je teprve 20 a 22 let. Pár dní před požárem v dolnochaberské lesní školce kradli. Z dvou jurt si přisvojili nejrůznější předměty, spotřebiče a nářadí, které dosáhly hodnoty přes 10 tisíc korun. Když se o pár dní později vrátili do jurt, tak je prohledali, ale nic neodcizili.

VIDEO: Zdrogovaný mladík chtěl uškrtit vlastní matku. Skončil na psychiatrii

Dvacetiletého kluka zřejmě zklamalo, že nic nenašel. Kolem 22. hodiny usedl do vozidla, ale vrátil se zpátky i se zapalovačem a jurty podpálil. Škoda byla vyčíslena na více než 500 tisíc korun.

FOTO: Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela?

Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabry
Další fotky
Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabry

Vykrádali chatky i auta

Mladíky to od trestné činnosti neodradilo. Dne 1. Listopadu se vloupali do rekreační chaty, která se nachází v zahrádkářské kolonii v Dolních Chabrech. Ani tentokrát nic nešlohli, ale hlavně způsobili škodu na poškozeném zařízení.

Do lokality se vrátili po týdnu. Během noci rozbili zadní okno osobáku zn. Renault a poté do automobilu vnikli. „Po poškození z něho následně demontovali a odcizili vybavení v hodnotě 60 tisíc korun. Po čtyřech dnech, tedy 11. listopadu se jejich zájmem stalo další vozidlo stejné značky, zaparkované v ulici Bolebořská v Praze 8, které vloupáním opět poškodili a z interiéru odcizili autokameru a drobnou finanční sumu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Hašlová.

FOTO: Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017

Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (2)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (1)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (3)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (4)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (5)
Další fotky
Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (6)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (7)

Pomohli policisté z Odoleny Vody

Jeden z mladíků loupil v rekreačním objektu v okrese Praha-východ. Dopadli ho policisté z Odoleny Vody a výrazně se tak podíleli na objasnění trestné činnosti obou mladých pachatelů.

Kdysi v něm nocovala Marie Terezie. Hostinec Barborka v Dolních Počernicích chátrá

Mládenci byli obviněni ještě v listopadu 2017 brandýskými policisty rovnou z několika trestných činů. Jedná se o krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Vyšetřovatel kriminální služby tato obvinění rozšířil ještě o spáchání dalšího přečinu krádeže ve spolupachatelství a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Pouze mladší z mladíků se bude zpovídat před soudem za zapálení lesní školky.

„V případě prokázání viny mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že jsou mladíci stíháni na svobodě.

Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela?

 

Včera, 18:33
Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha-Libuš nepovolil kácení břečťanu, o který požádala...
Včera, 15:33
Padělky značkových hraček za téměř milion korun našli v pondělí celníci v pražské tržnici Sapa....
Včera, 15:21
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 15:21
Sovy nejsou tím, čím se zdají být - pod tímto názvem, který nikoli náhodou odkazuje...
Včera, 10:11
Post předsedy pražské ODS v pondělí obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu...
Včera, 09:17
Provozovateli bývalého bubenečského nádraží budou Richard Preisler, Martin Kontra a Martin Krb. Jejich projekt s...
12.11.2019
Nechte si ve středu 13. listopadu na pěší zóně Anděl hýčkat své chuťové pohárky záplavou...
12.11.2019
Přestože ekonomika roste, na nejpotřebnější a nejkřehčí se nedostává. Pro Náš REGION to uvedl předseda...
12.11.2019
Od zítřka mohou diváci zhlédnout v hlavním městě nejlepší snímky současné ukrajinské kinematografie. Filmy, které...
11.11.2019
Radnice Prahy 10 nesouhlasí s plánem společnosti Rail Cargo Group vybudovat železniční překladiště pro kontejnery...
11.11.2019
Od úterý 12. do pátku 15. listopadu se Národní technické muzeum a Národní zemědělské muzeum...
Reklama