Žhář z Dolních Chaber dopaden! Dvacátník, který se neštítil podpálit lesní školku a s kumpánem vykrádal, co se dalo

Další fotky

Může za to teprve dvacetiletý kluk, který spolu se svým dvaadvacetiletým kamarádíčkem jurty nejprve vykradl. Po pár dnech se sem vrátili a odešli s nepořízenou. Mladší se zřejmě naštval a vzal zapalovač… Způsobil tak škodu za více než půl milionu korun.

Nejdřív v jurtách loupili, mladší z nich je o pár dnů později zapálil

Kriminalistům z Brandýsa nad Labem se podařilo objasnit případ požáru lesní školky v Dolních Chabrech, k němuž došlo na začátku října 2017 a škoda se vyšplhala na půl milionu korun. Viníky jsou mladíci, kterým je teprve 20 a 22 let. Pár dní před požárem v dolnochaberské lesní školce kradli. Z dvou jurt si přisvojili nejrůznější předměty, spotřebiče a nářadí, které dosáhly hodnoty přes 10 tisíc korun. Když se o pár dní později vrátili do jurt, tak je prohledali, ale nic neodcizili.

VIDEO: Zdrogovaný mladík chtěl uškrtit vlastní matku. Skončil na psychiatrii

Dvacetiletého kluka zřejmě zklamalo, že nic nenašel. Kolem 22. hodiny usedl do vozidla, ale vrátil se zpátky i se zapalovačem a jurty podpálil. Škoda byla vyčíslena na více než 500 tisíc korun.

FOTO: Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela?

Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabry
Další fotky
Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabryTragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela? - lesní školka dolní chabry

Vykrádali chatky i auta

Mladíky to od trestné činnosti neodradilo. Dne 1. Listopadu se vloupali do rekreační chaty, která se nachází v zahrádkářské kolonii v Dolních Chabrech. Ani tentokrát nic nešlohli, ale hlavně způsobili škodu na poškozeném zařízení.

Do lokality se vrátili po týdnu. Během noci rozbili zadní okno osobáku zn. Renault a poté do automobilu vnikli. „Po poškození z něho následně demontovali a odcizili vybavení v hodnotě 60 tisíc korun. Po čtyřech dnech, tedy 11. listopadu se jejich zájmem stalo další vozidlo stejné značky, zaparkované v ulici Bolebořská v Praze 8, které vloupáním opět poškodili a z interiéru odcizili autokameru a drobnou finanční sumu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Hašlová.

FOTO: Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017

Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (2)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (1)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (3)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (4)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (5)
Další fotky
Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (6)Požár lesní školky v Dolních Chabrech – říjen 2017 - Požár lesní školky v Dolních Chabrech, říjen 2017, hasiči (7)

Pomohli policisté z Odoleny Vody

Jeden z mladíků loupil v rekreačním objektu v okrese Praha-východ. Dopadli ho policisté z Odoleny Vody a výrazně se tak podíleli na objasnění trestné činnosti obou mladých pachatelů.

Kdysi v něm nocovala Marie Terezie. Hostinec Barborka v Dolních Počernicích chátrá

Mládenci byli obviněni ještě v listopadu 2017 brandýskými policisty rovnou z několika trestných činů. Jedná se o krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Vyšetřovatel kriminální služby tato obvinění rozšířil ještě o spáchání dalšího přečinu krádeže ve spolupachatelství a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Pouze mladší z mladíků se bude zpovídat před soudem za zapálení lesní školky.

„V případě prokázání viny mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že jsou mladíci stíháni na svobodě.

Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela?

 

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
pozitivní test na koronavirus
3.4.2020
Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s...
3.4.2020
Městská část Praha 10 dnes spustila speciální akci zaměřenou na seniory. Každý pátek jim budou...
3.4.2020
Praha 3 otevře v sobotu na Jarově druhé místo, kam mohou lidé nosit ušité roušky...
3.4.2020
Ani pandemie koronaviru a s ní spojená omezení nezabránila Praze 6 v odstranění sochy maršála Koněva v Bubenči....
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
Nemocnice Na Františku
3.4.2020
Praha 1 zajistí preventivní odběry pro své zaměstnance a zaměstnance svých příspěvkových organizací.
3.4.2020
Jsou otlučené, posprejované a nefunkční. Přitom veřejnost informovaly o předpovědi počasí přibližně od poloviny 19....
Reklama