13℃
Dnes je 19. září , svátek má Zita

Žižkovské Atrium otevírá a vítá návštěvníky novým interiérem i kvalitním programem

Další fotky

Atrium na Žižkově uzavřelo sérii nezbytných oprav a údržby, a tak 7. května přivítalo návštěvníky moderní foyer s pohodlnými křesly, rekonstruované toalety, nový vzhled baru s novým sortimentem a otevírací dobou, i funkční změny v kapli.

Reklama

Kromě toho se můžete těšit na vysokou kvalitu programu pro milovníky klasické i soudobé vážné hudby nebo klubové scény pro mladé všeho věku.
Galerie představí výjimečná výtvarná díla, se kterými se budete průběžně setkávat v celém interiéru i exteriéru Atria.

Oficiální zahájení sezony této řady ale bude patřit 18. června klavíristovi světového renomé, Ivo Kahánkovi. Tento virtuos, hrající na nejvěhlasnějších světových pódiích, má k žižkovskému publiku blízký vztah a k Atriu zvlášť. Napřílad osobně vybral zdejší špičkový klavír značky Steinway, jenž je pýchou koncertního sálu a magnetem pro umělce i jejich posluchače. Návštěvníky svého červnového vystoupení potěší spolu s Českým filharmonickým kvartetem skladbami W. A. Mozarta a G. Kleina. V programu Atria se diváci budou setkávat s dalšími pravidelnými cykly.

Odpolední koncerty klasické hudby Atrium Matiné se budou konat především v sobotu. Zahájí je 16. čevna světoznámý houslový virtuos Ivan Ženatý s předním českým klavíristou Karlem Košárkem. Další cyklus, který se zabývá soudobou vážnou hudbou, Atrium Contemporary odstartuje až v říjnu tohoto roku a na programu jej najdete vždy dva čtvrtky v měsíci.

Umění loutky. Aneb od kašpárků po Spejbla s Hurvínkem

Pro mladší (a nejen pro ně) je tu Atrium Club se zajímavou hudbou; elektro, DJ sety, zvukovými instalacemi a dalšími hudebními žánry. Třetí sobotu v červnu tuto řadu zahájí uznávaný zpěvák, herec, hudebník, skladatel a producent, Američan žijící v Praze, známý jako Piqi Miqi, který si bezpochyby zaslouží diváckou pozornost.

První letošní výstava v galerii Atria představí malířku Kristýnu Šormovou, která své umělecké vzdělání zakončila na pražské AVU u Vladimíra Skrepla. Kromě malby pracuje také s papírem, na kterém vytváří jemné abstraktní (místy až lyrické) záznamy, tvořené vrstvami na sebe nanášených barev a útržků papírů. Výstava má název Smíšené pocity a autorka zde návštěvníkům představí velkoformátové kresby zohledňující vztah k materiálu a zapojující jeho vlastností do samotného díla.
Vernisáž proběhne 16. května.
Galerie bude pro veřejnost otevřena vždy od úterý do soboty.
Výstava Smíšené pocity končí 16. června.

Proč máme hrůzu ze světla? Na prkna Dejvického divadla přišel klasik Ibsen a jeho Přízraky

Kromě výjimečného programu startuje v prostoru Atria i nové bistro/bar Poslední skaut s celotýdenní otevírací dobou od dopoledních 10 hodin až do 2 hodin do rána. Najdete tu příjemnou obsluhu, skvělou kávu, výborné jídlo a pití všeho druhu za rozumné ceny. Zahájení provozu proběhne u příležitosti vernisáže Kristýny Šormové 16. května.
Příspěvková organizace Za Trojku svým návštěvníkům v tomto roce připravuje v Atriu mnoho dalších zajímavých akcí nejen v oblasti pravidelných cyklů, jakými jsou např. i oblíbené výtvarně-hudební Art Workshopy pro děti, ale např. v září celý prostor Atria rozzáří již čtvrtý ročník populárního mezinárodního festivalu Žižkovská loutka. Všechny potřebné informace o programu i nákupu vstupenek najdete na www.atriumzizkov.cz . „

Zdroj: Radniční noviny o Praze 3

FOTO: Atrium Žižkov se otevřelo

Atrium Žižkov se otevřelo - 1 ažižAtrium Žižkov se otevřelo - 2 ažiAtrium Žižkov se otevřelo - 3 ažižžAtrium Žižkov se otevřelo - 4 ažAtrium Žižkov se otevřelo - 5 ažž
Další fotky
Atrium Žižkov se otevřelo - 6 ažžžžžAtrium Žižkov se otevřelo - 7 ažžžAtrium Žižkov se otevřelo - 8 prague.eu
Před 1 hodinou
Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku hlavního města Prahy...
Před 2 hodinami
Dnes od 16 hodin proběhne na rohu ulic na Příkopě a Havířská slavnostní zakončení celostátní...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Před 2 hodinami
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se podle opozičních ODS a ANO při jednání s premiérem...
Před 3 hodinami
Začátkem října přiletí jako první do Evropy, a to do Centrálního parku, obří herní sova...
Dnes, 06:54
Parkovací zóny v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníku, Podolí, Krče a Michle....
Včera, 18:35
Marie Čermínová (1902 v Praze – 1980 v Paříži), kterou zná celý svět pod pseudonymem...
Včera, 17:01
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické...
Včera, 16:44
Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Bubenči otevírá v pátek...
Včera, 15:01
Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati je od pondělí 23. září (přibližně od 4.30 hodin) do...
Včera, 10:44
V sobotu 21. září se ulice po celé Praze promění v divadelní jeviště, pódia pro...
Reklama