Známe místo v Praze, kde si můžete opravit jakýkoliv spotřebič!

Na Bohdalci v Praze se dnes návštěvníkům a klientům otevřela kamenná provozovna Opravárna, kam lidé mohou přinést své pokažené spotřebiče.

Ty následně opraví technici na místě nebo majitelé poškozené elektroniky a dalších spotřebičů svépomocí. K dispozici jim za poplatek bude pracovní ponk i potřebné nářadí. Opravárna bude otevřená od úterý do pátku od 10:00 do 17:00, jak dnes za organizaci Opravárna řekl Jan Charvát.

„Kromě nabízené možnosti opravy doneseného spotřebiče jsou tu (v Opravárně) pro veřejnost připravené stoly k pronájmu. Kdokoliv tak bude moci přijít, pronajmout si místo u ponku a opravit si něco sám,“ řekl Charvát.

Milion chvilek opět demonstrovalo. Tentokrát chce demisi Benešové

Za jednorázový vstup do dílen s půjčovnou nářadí zájemce podle informací na webu opravarna.cz zaplatí 150 korun. V nabídce jsou rovněž dlouhodobá členství. Měsíční členství vyjde na 500 korun, půlroční na 2500 korun a za rok neomezeného vstupu do dílny a používání nářadí na místě zájemci zaplatí 4000 korun.

V kamenné Opravárně, na kterou lidé přispívali prostřednictvím fundraisingové kampaně, se budou konat i workshopy, na nichž budou lektoři zájemce učit, jak drobné opravy zvládnout svépomocí. Součástí prostoru je rovněž kavárna, která bude v provozu po dobu otevírací doby Opravárny. Kavárnu mohou podle Charváta navštívit nejen ti, kteří budou čekat na opravenou elektroniku a další zboží. Drobné opravy budou totiž technici s různou specializací, kteří budou na místě, schopní provést na počkání.

Opravárna provozuje rovněž stejnojmennou webovou aplikaci, na níž mohou zájemci poptávat služby techniků. Platforma nyní sdružuje přes 1800 opravářů, a to z řad profesionálů i kutilů z celé republiky. Zájemce může prostřednictvím webu zadat zakázku a na základě předem avizované ceny opravy si vybrat technika, kterému spotřebič k opravě svěří.

Další podezřelá úmrtí po očkování! Lidé si stěžují i na nežádoucí účinky

Polovina zisku z oprav provedených skrze Opravárnu organizace daruje na osvětové aktivity spolku Opravme Česko, jehož je Charvát předsedou. Cílem spolku Opravme Česko je podle informací na jejich webu mimo jiné osvěta mezi spotřebiteli a motivace výrobců, aby produkovali kvalitní zboží. Kampaň spolku si tak například stanovuje informovat lidi, jaké zboží lze snadno opravit a tudíž není potřeba ho nově kupovat.

Včera, 08:45
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama