Znásilnit a podřezat. Zdrogovaný expolicista si odsedí 13 let

Za zavraždění ženy a za další skutky uložil soud bývalému pražskému policistovi 13 let a čtyři měsíce vězení. Namísto vraždy ho uznal vinným z opilství, muž byl totiž při činu pod vlivem pervitinu. Dále obžalovaného potrestal za znásilnění jeho matky a dalších dvou žen, za pokus o těžké ublížení na zdraví prostitutce, za loupež a za vydírání.

 

Muž v květnu 2019 brutálně napadl sousedku v pražských Modřanech, podle státní zástupkyně „v úmyslu zrealizovat své sexuální násilné představy spočívající zejména ve znásilnění ženy a jejím následném podřezání“. Na starší ženu zaútočil dvěma noži i dalšími nástroji. V jejím bytě následně založil požár, aby zakryl stopy. Oheň včas zlikvidovali hasiči, kteří museli z domu evakuovat 81 lidí.

Podle předsedy senátu pražského městského soudu Lukáše Slavíka trpěl muž v době činu toxickou psychózou, která vymazala jeho ovládací i rozpoznávací schopnosti. „Úmyslně se přivedl do stavu akutní intoxikace,“ řekl k tomu soudce. Muž podle něho věděl, jak na něj pervitin působí. Opilství se podle trestního zákoníku dopustí člověk, který se požitím nebo aplikací návykové látky přivede do nepříčetného stavu a v něm se dopustí činu, který by byl jinak trestný.

Zabiják policistů, který nakonec skončil ve Vltavě

Muž, který se po propuštění ze sboru živil jako taxikář, obžalobu popírá jako nesmysl. Policisté podle něj ovlivňovali svědky. Uvedl také, že po požití pervitinu trpíval halucinacemi a bludy, odmítl ale, že by měl „sadistické nebo úchylné“ představy. Dnes se stručně omluvil všem, komu svým chováním pod vlivem drogy ublížil.

Podle soudu byl ale příčetný, když v roce 2017 postupně znásilnil ve svém voze dvě ženy a pořídil si při tom jejich fotografie. Už dva roky předtím podle rozsudku napadl v autě jinou ženu, kterou škrtil, mlátil do obličeje a sebral jí kabelku. V roce 2018 pak údajně znásilnil matku, které vyhrožoval smrtí. O měsíc později napadl po sexu prostitutku, zlomil jí nos a rdousil ji.

Verdikt muži uložil uhradit celkem půl milionu korun pozůstalým po napadené sousedce, dalších 200 tisíc korun má zaplatit ministerstvu spravedlnosti.

adp/ČTK

Dnes, 13:10
Neznámý pachatel už od konce minulého roku sexuálně obtěžuje ženy na tramvajových zastávkách v Praze...
Dnes, 10:11
Na pražské Kampě včera večer sjelo do řeky Vltavy auto, ve kterém byl jeden člověk....
Dnes, 09:02
Komerční článek
Koronavirus je pro kybernetické útoky živnou půdou. Podvodné emaily obsahující zavirované odkazy se v poslední době...
Dnes, 09:02
Skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté dnes vystoupí na pilotním koncertu s...
Dnes, 06:39
Jedna z předních propagátorek rehabilitační Vojtovy metody fyzioterapeutka Marcela Klemová pracuje ještě v osmdesáti letech....
Včera, 19:13
Komerční článek
Poslední rok nebyl pro nikoho lehký. Obrovský nápor v nemocnicích a velká psychická zátěž pro...
Včera, 16:05
Na začátku roku 2021 Moskva informovala svět, že zdejší metro nově řídí i ženy. Do...
Včera, 15:57
Narkoman v Praze zdemoloval zahrádku. Polykal předměty a obnažoval se.
Včera, 15:11
Celorepubliková kalamita lýkožrouta smrkového dorazila i do hlavního města. Pražští lesáci už kvůli němu museli...
Včera, 14:21
Muž s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce ujížděl v neděli večer před policií....
Včera, 12:18
Lidé hned ráno využili, že se po více než čtyřech měsících mohly otevřít všechny prodejny,...
Reklama