16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Zoo Praha by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody

Zoo v Praze-Troji by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody. Nový vstup by mohl vzniknout u plánovaného pavilonu goril v horní části zahrady. Na dnešním jednání výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí pražského zastupitelstva to bez bližších informací řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Ulevit by se tak mělo dopravě a návštěvníci by se lépe rozprostřeli po celém areálu.

Reklama

Lidé se nyní shromažďují v dolní části zahrady u současného hlavního vchodu, kam mohou přijet autem i městským autobusem. Většina návštěvníků volí k cestě do zoo auto. „Zatímco dříve se kapacita parkovišť naplnila při 8500 návštěvníků, dnes se naplní při 5000,“ uvedl Bobek. Zoologická zahrada chtěla lidi motivovat k využívání veřejné dopravy, proto zvýšila cenu parkování. Uvažovalo se také o vytvoření speciálního vstupu pro cyklisty u Gočárových domů, uvedl Bobek s tím, že ale velká část návštěvníků jede do zoo s dětmi a cestování autobusem nebo na kole není tudíž příliš pohodlné.

Podle Bobka je v plánu zákaz parkování u Trojského zámku a zároveň zvětšení parkoviště v předpolí zahrady. Mělo by se prohloubit, tedy by nenarušilo ráz okolí. Kapacitně by mělo nahradit parkovací stání u Trojského zámku, přibýt by tím měla i místa navíc.

Zoologická zahrada by podle Bobka potřebovala, aby k horní části areálu vedly tramvajové linky. Uvažovanou stavbu lanové dráhy, která by měla vést z Podbaby do Bohnic, nepovažuje za ideální řešení.

Pražská zoologická zahrada v Troji návštěvníkům poprvé otevřela brány 28. září 1931. V současné době chová 676 druhů zvířat, která představuje ve 13 pavilonech a více než 150 expozicích. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní zavítalo téměř půl druhého milionu lidí, což byl třetí nejlepší výsledek od jejího otevření. Letos přivítala miliontého návštěvníka 20. srpna.

ČTK, OMH

Před 57 minutami
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Dnes, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Dnes, 09:11
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Dnes, 08:34
Luděk Klusáček převzal po Martinovi Haškovi během reprezentační pauzy místo na lavičce Bohemians a spolu...
Včera, 14:15
Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime...
Včera, 10:55
Mamut mezi stromy je opět mezi námi. V ďáblickém zahradnictví už na své nové majitele...
Včera, 08:51
Tak mnoho, tak málo. Pod tímto názvem se od 9. října 2019 v Domě U...
15.10.2019
Po roce se vrací do Prahy Divadlo bratří Formanů se svojí kočovnou Wild West Show...
15.10.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) si nechá vypracovat projekt opravy haly a dvora tramvajové vozovny ve...
15.10.2019
Osm z deseti lidí, kterým se v Praze zastaví srdce, resuscitují ještě před příjezdem záchranářů...
Reklama