Zoo Praha by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody

Zoo v Praze-Troji by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody. Nový vstup by mohl vzniknout u plánovaného pavilonu goril v horní části zahrady. Na dnešním jednání výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí pražského zastupitelstva to bez bližších informací řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Ulevit by se tak mělo dopravě a návštěvníci by se lépe rozprostřeli po celém areálu.

Lidé se nyní shromažďují v dolní části zahrady u současného hlavního vchodu, kam mohou přijet autem i městským autobusem. Většina návštěvníků volí k cestě do zoo auto. „Zatímco dříve se kapacita parkovišť naplnila při 8500 návštěvníků, dnes se naplní při 5000,“ uvedl Bobek. Zoologická zahrada chtěla lidi motivovat k využívání veřejné dopravy, proto zvýšila cenu parkování. Uvažovalo se také o vytvoření speciálního vstupu pro cyklisty u Gočárových domů, uvedl Bobek s tím, že ale velká část návštěvníků jede do zoo s dětmi a cestování autobusem nebo na kole není tudíž příliš pohodlné.

Podle Bobka je v plánu zákaz parkování u Trojského zámku a zároveň zvětšení parkoviště v předpolí zahrady. Mělo by se prohloubit, tedy by nenarušilo ráz okolí. Kapacitně by mělo nahradit parkovací stání u Trojského zámku, přibýt by tím měla i místa navíc.

Zoologická zahrada by podle Bobka potřebovala, aby k horní části areálu vedly tramvajové linky. Uvažovanou stavbu lanové dráhy, která by měla vést z Podbaby do Bohnic, nepovažuje za ideální řešení.

Pražská zoologická zahrada v Troji návštěvníkům poprvé otevřela brány 28. září 1931. V současné době chová 676 druhů zvířat, která představuje ve 13 pavilonech a více než 150 expozicích. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní zavítalo téměř půl druhého milionu lidí, což byl třetí nejlepší výsledek od jejího otevření. Letos přivítala miliontého návštěvníka 20. srpna.

ČTK, OMH

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama