Zoo Praha dokončila Rákosův pavilon se vzácnými papoušky

Další fotky

Zoo Praha dokončila Rákosův pavilon věnovaný vzácným exotickým papouškům. Opeřence tu návštěvníkům představí v prostředí kopírujícím jejich domovské krajiny. Výstavbu pavilonu inicioval chovatel exotického ptactva Stanislav Rákos, který v roce 2012 věnoval zahradě deset milionů korun na jeho výstavbu.

Celá stavba stála 36,5 milionu korun, z nichž sedm milionů korun zoo zaplatila z evropských dotací. Veřejnosti se otevře v sobotu, uvedli zástupci zoo na novinářském setkání.

Expozice se zastavěnou plochou 527 metrů čtverečních je rozdělena do sekcí podle místa původu ptáků. Představuje osm biotopů z Jižní Ameriky, Austrálie a Jižní Asie. Návštěvníci budou procházet temnou chodbou a nahlížet do prosvětlených expozic. K pavilonu náleží také venkovní expozice.

FOTO: ZOO Troja – Papoušci

ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19
Další fotky
ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19ZOO Troja – Papoušci - ZOO Troja 9,19

V expozici je 40 druhů ptáků, přes 100 jedinců. Z nich 20 druhů chová pražská zoo jako jediná v České republice, čtyři druhy jako jediná v Evropě. Jde například o přísně chráněného aru kobaltového – ti jsou jako jediní v zasklené expozici, ostatní ptáky je možné vidět přes jemné nerezové sítě, řekl kurátor chovu ptáků Antonín Vaidl.

Pavilon je výjimečný také rostlinou skladbou. V expozicích je víc než 100 druhů rostlin. Některé rostliny a stromy byly dovezeny z Nizozemska, například chlebovník, uvedl zahradník Eduard Chvosta.

U příležitosti otevření Rákosova pavilonu připravila zoologická zahrada zlevněné vstupné pro děti. Každou neděli do konce roku bude možné ke každé dospělé vstupence zakoupit dvě dětské za třetinu ceny.

Pražská zoologická zahrada v Troji návštěvníkům poprvé otevřela brány 28. září 1931. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní přišlo téměř půl druhého milionu lidí, což byl třetí nejlepší výsledek od jejího otevření. Letos přivítala miliontého návštěvníka 20. srpna.

OMH, ČTK

Dnes, 10:33
Na návrh radnice Prahy 9 souhlasila Místopisná komise Rady hl. m. Prahy, aby jedna z...
Dnes, 09:04
Příští řádnou schůzi Sněmovny, která začne v úterý 25. května, budou moci zájemci sledovat z...
Dnes, 06:55
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:55
To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže městské části při plánování dalších kroků pro...
Dnes, 06:30
Praha 7 chce odstranit mohutnou betonovou zeď, která odděluje pozemek velvyslanectví Ruské federace od Stromovky....
Včera, 08:20
Byty pro turisty pronajmeme pro sociálně slabé Pražany. Takový je ve zkratce plán hlavního města,...
Včera, 07:50
Největší pražskou malbu nese na své stěně budova holešovické Tesly. Obří mural vyobrazující portrét neznámé...
Sochy Vojtěcha Míči na Zbraslavském náměstí.
Včera, 06:55
Jiří David, Vojtěch Míča, Pavel Hošek. Sochy těchto umělců jsou od 8. dubna vystaveny ve...
8.5.2021
Neofunkcionalistická budova, která Praze přinesla veliký věhlas, slaví čtyřicáté narozeniny. I díky ní se Praha...
7.5.2021
Ve středu večer si policisté z oddělení hlídkové služby z Prahy I. povšimli ve Veleslavínské...
7.5.2021
Když mě do nemocnice na Bulovce s hlasitým houkáním odvážela sanitka, dost jsem se bála....
Reklama