24℃
Dnes je 19. srpen , svátek má Ludvík

Zřícenou trojskou lávku budou hasiči vytahovat z řeky speciálními tanky

Pěší lávka u Trojského zámku se zřítila 2. prosince, kusy lávky popadaly do Vltavy i na cyklostezku. Při pádu lávky se zranili čtyři lidé. Teď je nutné nestabilní zbytky mostní konstrukce odstranit. K tomu hasiči použijí dva vyprošťovací tanky určené k manipulaci s těžkými břemeny. Ty byly nasazeny například při vyprošťování české lodi v Drážďanech nebo při povodních. Tanky do Prahy přijedou 14. prosince. 

Reklama

Speciální techniku si vyžádal na místě policejní vyšetřovatel s odůvodněním, že jinak mostní konstrukce vytáhnout z Vltavy nelze. Tanky do Prahy dorazí ve čtvrtek v 11 hodin ve speciálních podvalnících. Jeden přijede z dislokace Zbiroh, druhý z Hlučína. Pak dorazí z Jihlavy dva tahače Tatry 815 s naloženými řetězy, které se používají pro úvaz a tažení těžkých břemen. Ve 12 hodin začne samotná vyprošťovací akce.

FOTO: Do Prahy přijedou vyproštovat lávku dva tanky

Do Prahy přijedou vyproštovat lávku dva tanky - tanky požární hasičiDo Prahy přijedou vyproštovat lávku dva tanky - tanky požární hasičiDo Prahy přijedou vyproštovat lávku dva tanky - tanky požární hasičiDo Prahy přijedou vyproštovat lávku dva tanky - tanky požární hasiči

„Z Hlučína dorazí také automobil s potápěči a veškerou potřebnou technikou pro práci nad a pod vodní hladinou. Do náročné operace budou zapojeny všechny 4 roty Záchranného útvaru ze všech tří dislokací, Hlučína, Zbirohu a Jihlavy,“ popsala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

U Trojského zámku v Praze se zřítila lávka pro chodce do Vltavy. Neštěstí si vyžádalo i velmi vážná zranění

Jak se bude lávka vytahovat, rozhodnou na místě

„Jak budou hasiči ze Záchranného útvaru postupovat, rozhodnou až po vyhodnocení situace na místě. Mají speciální požární tanky, které byly použity například při povodních a mají s těmito zásahy zkušenosti. Také je možné, že tanky nakonec použity nebudou,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

FOTO: Trojská lávka v Praze se zřítila

Trojská lávka v Praze se zřítila - Lávka_Aleš Zavoral (3)Trojská lávka v Praze se zřítila - zachranari trojaTrojská lávka v Praze se zřítila - Vrtulník, trojaTrojská lávka v Praze se zřítila - Vrtulník, troja 2Trojská lávka v Praze se zřítila - Lávka_Aleš Zavoral (2)
Další fotky
Trojská lávka v Praze se zřítila - Lávka_Aleš Zavoral (1)Trojská lávka v Praze se zřítila - Spadlá lávka TrojaTrojská lávka v Praze se zřítila - Spadlá lávka TrojaTrojská lávka v Praze se zřítila - Spadlá lávka TrojaTrojská lávka v Praze se zřítila - trojská lávkaTrojská lávka v Praze se zřítila - trojská lávka

Pražští hasiči však budou na místě jen asistovat. Hlavní práce bude na Záchranném útvaru. Ten zasahoval třeba při vyproštění české lodi Albis v Drážďanech v březnu roku 2016, nebo při povodních v roce 2013 při vyprošťování uvízlých zemědělských strojů na Mělnicku ze zaplavených polí.

Akce bude pravděpodobně trvat celé odpoledne, místo bude veřejnosti uzavřené.

Trojská lávka spadla. Věděli jste, že to nebylo poprvé?

Před 2 hodinami
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
Dnes, 09:00
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
Včera, 17:13
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Včera, 13:21
Hlavní město muselo zatím reklamovat stavbu tunelového komplexu Blanka ve 136 případech, z toho 123...
Včera, 09:17
Bohemka zažila po šestibrankové přestřelce z minulého kola další divokou bitvu. Soupeřem jí byla tentokrát...
Včera, 08:00
Zástupci magistrátu a Prahy 1 a 5 v pátek oficiálně podepsali prohlášení proti výstavbě nové...
17.8.2019
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
17.8.2019
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
17.8.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
16.8.2019
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
Reklama