Zvýšená ochrana je nezbytná. Některé pražské části dávají obyvatelům dezinfekci

Některé radnice pražských městských částí poskytují svým obyvatelům dezinfekci pro osobní potřebu, další nabízí dezinfekci na čištění společných prostor v domech. Některé městské části rozdávají také roušky. Vyplývá to z ankety mezi radnicemi. Přesné informace o místech a časech výdeje dezinfekcí jsou na internetových stránkách radnic. V celé ČR je nedostatek zdravotních ochranných pomůcek.

Druhá městská část začne lidem rozdávat dezinfekci ve čtvrtek 2. dubna. Nachystáno má 1500 litrů. „Zvýšenou hygienu, dezinfekci a používání ochranných prostředků považuji v období boje proti šíření koronaviru za naprosto nezbytná preventivní opatření,“ uvedla starostka Jana Černochová (ODS). Dezinfekci i ochranné prostředky pro úřad, Centrum sociálních služeb Praha 2 a další instituce si radnice z větší části zajistila sama.

Dezinfekci svým obyvatelům poskytuje také Praha 11, a to dnes v informačním centru ve Filipově ulici nebo ve skladu Jihoměstské majetkové vedle základní školy v ulici K Milíčovu, kde se tak bude dít každý den.

Dvanáctá městská část svým obyvatelům poskytne dezinfekci pro čištění společných prostor v bytových domech. Látku vydá představitelům bytových družstev a společenství vlastníků do přinesených lahví.

Některé radnice dezinfekci mezi obyvatele distribuovaly minulý týden. V pondělí 23. března ji rozdávala Praha 7 a v pátek 27. března u metra Rajská zahrada Praha 14, která plánuje akci zopakovat.

hygiena během pandemie koronaviru

Praha chce nastěhovat bezdomovce do holešovického nevěstince

Některé radnice lidem poskytnou také roušky. Jde například o Prahu 7 nebo Prahu 11.

Kromě ochranných prostředků a dezinfekce městské části také zřizují infolinky. Sloužit mají především seniorům, kteří na ně mohou volat o pomoc s nákupem nebo donáškou léků. Svou linku má rovněž magistrát.

vera/čtk

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 15:25
Mělnické vinobraní bude letos jednodenní. Uskuteční se 19. září a přesune se do ulic, hlavní...
Dnes, 13:15
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 11:25
Divadlo na Maninách sídlící v pražských Holešovicích uspořádá tradiční letní scénu na nádvoří zámku Mělník....
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Reklama