7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Před 235 lety zemřel nejtajemnější muž své doby. Okouzlil celou Evropu!

Další fotky

A nejen nějaké naivní prosťáčky, ale i hlavy korunované. Hlavně svým tvrzením, že žije již tisíce let, nestárne a umí vyrábět zlato. Byl to snad šarlatán? A pokud ano, odkud se vzalo a bralo jeho obrovské bohatství?

Reklama

Osoba řečená hrabě Saint-Germain se narodila roku 1691 nebo 1712. Původ jeho i jeho jména jsou neznámé. On sám prohlašoval, že jeho rodina žila v Portugalsku nebo se považoval za nemanželského syna vdovy po španělském králi Karlu II. Marie Anny Falcké (1667 – 1740). Jindy zase tvrdil, že je levobočkem sedmihradského knížete Františka II. Rakocziho.

Děsivé tajemství papeže Silvestra II. Vlastnil automat na předpovídání budoucnosti!

V letech 1750 až 1760 v Paříži vzbuzoval velkou pozornost. Prohlašoval, že dosáhl velmi vysokého věku, že žije několik tisíciletí, aniž by zestárl. Byl skvělým společníkem i těm nejvýše postaveným osobám, měl uhlazené způsoby, vědomosti a úžasnou paměť. Znal mnoho lidí, dovedl být roztomilý. Získal si důvěru Madame Pompadoure a krále Ludvíka XV. Dovedl si získat přízeň a úctu knížat všude po celé Evropě, kam pod různými jmény zavítal: v Anglii, v Itálii, v Rusku, v Německu. Byl důvěrným přítelem knížetem Orlova, který byl iniciátorem svržení cara Petra III. a favoritem carevny. Měl ohromné výdaje, ale nikdo nedokázal zjistit, zdroj příjmu jeho peněz. Často se vedly úvahy o tom, zda není vyzvědač.

Magistr Kelly byl „alchymistou“ císaře Rudolfa, ve skutečnosti však pouhý šarlatán. Z vězení utíkal dvakrát a doživotně se při tom zmrzačil

Tvrdil, že má tajemný prostředek proti stárnutí a dokazoval to svým vyprávěním. O sobě prý nikdy neřekl, že je nesmrtelný, ale byl obdivovaný, jaké podrobnosti znal ze života lidí mrtvých několik století. Výborně znal dějiny, a to mu dovolovalo uvádět až nejmenší podrobnosti ze života u dvorů a o králích dávné minulosti – popisoval podrobnosti oblečení, povah, komnat tak, jako by je kdysi viděl. Tvrdil prý, že se zúčastnil svatební hostiny v Káni Galilejské, kde hostiteli došlo víno a Ježíš proměnil vodu ve víno. Všechny překvapoval znalostí nejen evropských jazyků, ale i čínštiny, sanskrtu a arabštiny tak, že to vypadalo jako zázrak.

V roce 1710 se v Benátkách potkal s manželkou francouzského velvyslance. Za padesát let se žena s hrabětem znovu setkala v Paříži. Nemohla uvěřit vlastním očím. Ona už měla vrásky v obličeji, ale hrabě vypadal pořád stejně. V červnu 1760, v době, kdy ho vlna popularity vynesla až na vrchol, musel uprchnout do Anglie, protože byl na něj vydán zatykač.

Kdo je autorem nejzáhadnější knihy na světě? Napsal Voynichův rukopis Čech? Nové stopy a hypotézy

Měl prý dar jasnovidectví, četl myšlenky, předpovídal budoucnost, vyráběl umělé drahokamy a dovedl psát oběma rukama. Žil prý velmi střídmě, při jídle vůbec nepil a o svou pravidelnou stolici pečoval projímadlem vlastní výroby. Podle Puškinovy „Pikové dámy“ to byl právě hrabě Saint Germain, jenž staré ruské hraběnce, v době, kdy jako krasavice hrávala na dvoře Ludvíka XVI. „farao“ (karetní hru) a nazývali ji „Venuší moskevskou“, prozradil kouzlo tří vždy vyhrávajících, ale každému osudných karet: „trojka, sedmička, eso“.

V době spiknutí proti caru Petrovi III. roku 1762 pobýval v Rusku a soudilo se, že se na něm podílel. Nakonec se usadil v Německu, kde se vědělo o jeho stycích se zednáři. Úplně si podmanil markraběte Ansbašského, který ho bral s sebou všude na cesty. Později si ho oblíbil lantkrabě Karel Hessenský, který se velmi zajímal o mystiku a tajné vědy. Saint Germain u jeho dvora zůstal a zde také 27. února 1784 zemřel. Lantkrabě pak spálil jeho archiv a odmítal o svém hostu cokoli prozradit.

FOTO: Hrabě Saint-Germain

Hrabě Saint-Germain - Hrabě Saint-Germain – Thovtova moudrost – WebgardenHrabě Saint-Germain - Portrét Marie Anny na koni – údajné matky Saint-Germaina – wikipediaHrabě Saint-Germain - Hrabě Saint-Germain – wikipediaHrabě Saint-Germain - Madame Pompadoure – Smithsonian MagazineHrabě Saint-Germain - Hrabě Saint-Germain – Crystalinks
Další fotky
Hrabě Saint-Germain - Hrabě Saint-Germain – Sueneé UniverseHrabě Saint-Germain - Karel II. Španělský – wikipedieHrabě Saint-Germain - Král Ludvík XV. – Saint-Germain byl jeho důvěrníkem – ancient originsHrabě Saint-Germain - Ruský car Petr III., manžel Kateřiny II. Veliké; zbaven vlády r. 1762 za pomoci hraběte Saint Germaina – cs. wikipedia

Některé prameny však uvádějí, že hrabě Saint Germain nezemřel v tomto roce, ale že v roce 1788 předpověděl králi Ludvíkovi XVI. Konec monarchie a o pět později, tedy roku 1793, prý osobně přihlížel jeho popravě. A podle některých svědectví byl spatřen i později na různých místech po Evropě, dlouhé poté, co by normální smrtelník byl již dávno po smrti…

 

Před 1 hodinou
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 1 hodinou
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 2 hodinami
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Dnes, 11:30
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Včera, 15:28
Narodil se ve Dvoře Králové nad Labem (odtud jeho pseudonym Dvorský) 24. března 1899 jako...
Reklama