29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Přejete si získat levnější plyn? Využijte online srovnávače cen energií

Ceny plynu se neustále vyvíjí a mění. Konečnou cenu ovlivňuje množství zásob plynu, poptávka na trhu, daňové zatížení i marže dodavatelů energií. Jak ale vybrat nejvýhodnějšího dodavatele plynu? S výběrem pomohou srovnávače energií.

Reklama

Podle analytiků přestává být plyn lokální komoditou, jejíž cenotvorba je úzce spjata s jednotlivými geografickými regiony. Cenový monopol pozvolna narušuje rozvoj dopravy zkapalněného plynu prostřednictvím tankerů. A právě zámořská doprava plynu bude jedním z faktorů, které v budoucnu pravděpodobně ovlivní celosvětové ceny plynu. Nové dodávky plynu na energetický trh totiž zpravidla znamenají narušení monopolních dodavatelů a zlevnění komodity. Jenže situace není tak jednoduchá, neboť spotřeba plynu se neustále zvyšuje. Proto nevíme, jaké budou ceny plynu v příštích letech, za to však víme, jak za energie můžete ušetřit již nyní.

Změnou dodavatele plynu lze ušetřit až tisíce korun

Na českém energetickém trhu existují desítky dodavatelů plynu a elektřiny. A právě jejich velké množství dává zákazníkovi do rukou cenný trumf. Trumf, kterým je svobodný výběr nejlevnějšího a nejvýhodnějšího dodavatele energií.

Snadný výběr paradoxně komplikuje již zmíněné velké množství dodavatelů. Na českém trhu existuje odhadem osm desítek dodavatelů energií. Zorientovat se proto ve všech nabídkách není v lidských silách. Místo studování ceníků proto využijte porovnání ceny plynu přes internetový srovnávač. Srovnání cen energií nejenže nabídne nejlevnější dodavatele, ale zároveň podle vaší aktuální spotřeby vyčíslí průměrnou úsporu. Přičemž běžná úspora při změně dodavatele plynu se pohybuje ve stovkách až tisících korun.

Češi si oblíbili změny dodavatelů energií

Že se změna dodavatele energií vyplatí, dokazují i statistiky. Podle Operátora trhu s energií (OTE) změnilo za loňský rok dodavatele plynu přes 263 000 odběrných míst. U elektřiny je počet změn dodavatelů ještě výraznější, neboť oproti plynu v České republice existuje dvakrát více odběrných míst elektřiny. Konkrétně levnější elektřinu v důsledku změny dodavatele získalo více než 570 000 odběrných míst. Celkově v loňském roce měnili čeští zákazníci dodavatele energií nejvíce od začátku liberalizace energetického trhu.

Co je hlavním důvodem ke změně?

Nejčastějšími důvody, proč se zákazníci rozhodnou ke změně dodavatele plynu či elektřiny, jsou výhodnější ceny, slevové akce a lepší zákaznické podmínky. Kromě samotné ceny spotřebitelé oceňují také doplňkové služby. Jedním z příkladů je online rozhraní či přímo mobilní aplikace, ve které naleznou elektronický přehled spotřeby energií, fakturaci i online nastavení měsíčních záloh.

Změny dodavatele plynu se proto neobávejte. Využijte online srovnání ceny plynu, porovnejte jednotlivé nabídky a zvolte si dodavatele, který bude vyhovovat přesně vašim požadavkům.

PR

 

Před 1 hodinou
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
Včera, 17:30
Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem...
Včera, 16:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 16:00
Psal se první březen roku 1815, když v zátoce Juan, nedaleko Antibes, francouzského města na...
Včera, 16:00
Dodnes totiž není objasněna příčina jeho úmrtí. Jistě, otravu nikdo neprokázal, ale vládní agenti nemají...
Včera, 11:30
Necelé tři kilometry od městečka Neratovice se nachází klidná a nenápadná obec Lobkovice a určitě...
Včera, 10:00
Nástup Marie Terezie na rakouský trůn v říjnu 1740 znamenalo faktické oslabení rakouské monarchie. Okolní...
Včera, 08:00
Sny jsou pro mnohé z nás jedním z nejzáhadnějších a nejzajímavějších zážitků v našem životě....
17.6.2019
Možná se někdy sami sebe ptáte, jestli patříte mezi ty inteligentnější. Nějaký obecný test na...
17.6.2019
Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí...
17.6.2019
Potopa světa je mýtická událost, která se vyskytuje téměř u všech kultur světa, které mohla...
Reklama