Při hře na schovávanou vlezl chlapec do kontejneru. Vylezl v jiné zemi

25.1.2023
Simona Knotková

Až příliš doslova si přebral hru na schovávanou bangladéšský chlapec Fahim z Čitagongu. Před svými kamarády se skryl do přepravního kontejneru, který ho dovezl až do dalekého Port Klang v Malajsii.

Když pracovníci lodi v Port Klang chtěli 17. ledna vyložit náklad, ke svému zděšení v jednom z kontejnerů objevili chlapce. Protože nemluvil tamním jazykem, policie se domnívala, že se jedná o oběť překupníků s lidmi. Pravda byla ale mnohem více neuvěřitelná.

Chlapec si hrál s ostatními kamarády na schovávanou a napadlo ho schovat se do jednoho z kontejnerů. Uvnitř ale usnul a než se nadál, byl zamčený v plechové nádobě a mířil do cca 3200 kilometrů vzdáleného přístavu. Pomoc se snažil přivolat marně, celých pět dní byl zavřený uvnitř. Zahraniční média neuvádějí, jak se mu tak dlouho podařilo přežít bez vody.

@al_zach90Ah sudah!!!!!

♬ bunyi asal – AAL

Na sociálních sítích se objevily záběry vyhublého a zesláblého chlapce.

Na místo přijela sanitka, která ho odvezla do nemocnice. Nyní je už jeho stav stabilizovaný a autority připravují návrat do jeho vlasti. Stát by se tak mělo na stejné lodi, která ho Malajsie přivezla.

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte