Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu

Další fotky

Požár chalupy v obci Drahenice nedaleko Březnice na Příbramsku hasilo ke konci června osm hasičských jednotek. Událost vyvolala druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči vynesli z budovy propanbutanové láhve, nikdo nebyl zraněn.

Jako první byli na místo vysláni profesionální hasiči ze stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Rožmitál pod Třemšínem a Březnice. „Během jízdy k zásahu byl z velké vzdálenosti vidět mohutný oblak černého dýmu, proto velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedl nadpraporčík Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

K požáru tak vyjeli ještě profesionální hasiči z Dobříše a  dobrovolná jednotka obce Zalužany a jednotky HZS Blatná a SDH Bělčice a Mirovice z Jihočeského kraje.

„V době příjezdu prvních jednotek byla už střecha rekreačního objektu požárem zcela zasažena. Hasiči na likvidaci plamenů nasadili tři C proudy. Zároveň byla ustavena výšková technika, ze které se hasiči lépe dostali ke stržení střešní krytiny z eternitových šablon,“ dodal Svoboda.

Vzdal se práva na rakousko-uherský trůn, jeho potomci do dění u nás ale zasahují i dnes

Z hořícího domu se hasičům podařilo vynést dvě propanbutanové láhve, které bylo nutné ochlazovat. Po 50 minutách od ohlášení požáru hasiči plameny zkrotili a velitel zásahu snížil počet zasahujících jednotek a poplachový stupeň zpět na základní úroveň.

„Při objasňování příčiny vzniku požáru bude vyšetřovatel HZS spolupracovat s expertní skupinou z Technického ústavu požární ochrany Praha a s Policí ČR. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun,“ říká Svoboda. Po dobu zásahu byla v pohotovosti jednotka Příbram – Březové Hory, která by v případě další události vyjela k zásahu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

FOTO: Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu

Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 2-002Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 8-008Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 7-007Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 6-006Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 5-005
Další fotky
Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 4-004Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 3-003Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 1-001
Dnes, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Včera, 16:12
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
20.2.2020
V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami by se letos mohly konat ozvěny zlínského filmového festivalu...
19.2.2020
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
18.2.2020
Problémy se suchem sdružují obce ze Středočeského kraje na Příbramsku a Jihočeského kraje na Písecku....
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
17.2.2020
Až 700 tisíc korun si vyžádají restaurátorské práce potřebné k záchraně koněspřežné stříkačky z roku...
16.2.2020
Fotbalisté klubu 1. FK Příbram v aukci fotbalových předmětů vybrali 43 303 korun. Peníze se rozhodli věnovat...
14.2.2020
Dvaadvacetiletý muž z Příbrami zřejmě zahájil přípravu na oslavu svatého Valentýna v jednom obchodním domě....
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
Reklama