Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu

Další fotky

Požár chalupy v obci Drahenice nedaleko Březnice na Příbramsku hasilo ke konci června osm hasičských jednotek. Událost vyvolala druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči vynesli z budovy propanbutanové láhve, nikdo nebyl zraněn.

Jako první byli na místo vysláni profesionální hasiči ze stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Rožmitál pod Třemšínem a Březnice. „Během jízdy k zásahu byl z velké vzdálenosti vidět mohutný oblak černého dýmu, proto velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedl nadpraporčík Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

K požáru tak vyjeli ještě profesionální hasiči z Dobříše a  dobrovolná jednotka obce Zalužany a jednotky HZS Blatná a SDH Bělčice a Mirovice z Jihočeského kraje.

„V době příjezdu prvních jednotek byla už střecha rekreačního objektu požárem zcela zasažena. Hasiči na likvidaci plamenů nasadili tři C proudy. Zároveň byla ustavena výšková technika, ze které se hasiči lépe dostali ke stržení střešní krytiny z eternitových šablon,“ dodal Svoboda.

Vzdal se práva na rakousko-uherský trůn, jeho potomci do dění u nás ale zasahují i dnes

Z hořícího domu se hasičům podařilo vynést dvě propanbutanové láhve, které bylo nutné ochlazovat. Po 50 minutách od ohlášení požáru hasiči plameny zkrotili a velitel zásahu snížil počet zasahujících jednotek a poplachový stupeň zpět na základní úroveň.

„Při objasňování příčiny vzniku požáru bude vyšetřovatel HZS spolupracovat s expertní skupinou z Technického ústavu požární ochrany Praha a s Policí ČR. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun,“ říká Svoboda. Po dobu zásahu byla v pohotovosti jednotka Příbram – Březové Hory, která by v případě další události vyjela k zásahu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

FOTO: Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu

Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 2-002Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 8-008Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 7-007Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 6-006Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 5-005
Další fotky
Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 4-004Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 3-003Střecha v plamenech vyvolala druhý stupeň požárního poplachu - 1-001
Včera, 14:20
Policie řešila na jih od Prahy dva případy nálezu nebezpečné munice z druhé světové války....
29.10.2020
Jihovýchodní část obchvatu Příbrami mezi Bohutínem a Brodem získala pravomocné územní rozhodnutí. Středočeský krajský úřad...
27.10.2020
Město Příbram obnovilo linku 800 555 600, na kterou mohou lidé volat zdarma s žádostí o...
27.10.2020
V Příbrami rozjelo provoz nové depo PPL. Nahradilo staré, které už nestíhalo. V době koronaviru se rozvoz...
26.10.2020
Žáci z Příbramských základních škol se v příštích třech letech naučí ovládat a stavět miniaturní roboty. Spolu...
25.10.2020
Na louce u lesa nedaleko středočeské vesnice Hrachov je socha umístěná na ocelovém podstavci. Překvapený...
24.10.2020
Prozatím nezjištěný hladový zloděj vnikl někdy mezi 25. zářím a 1. říjnem do karavanu v...
24.10.2020
Slib radnice postavit parkovací domy v Příbrami vázne. Jeden měl stát na autobusovém nádraží, kam se...
23.10.2020
Za tři čtvrtě roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1038 dopravních nehod, což...
23.10.2020
Česko je chatařská a chalupářská velmoc, s příchodem podzimu se však tyto nemovitosti vylidňují a nastává...
Reklama