15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Akvapark na opravu počká, přednost dostal zimní stadion

Příbram bude letos hospodařit s příjmy 737 milionů korun a výdaji 825 milionů korun. Schodek chce město pokrýt z přebytku minulých let. Návrh schválili zastupitelé. Původně měl být schodek 120 milionů korun, nakonec ho ale vedení radnice o více než 30 milionů snížilo. Na straně výdajů vedení města škrtlo 25 milionů korun určených na zahájení rekonstrukce akvaparku.

Reklama

Další čtyři miliony z rozpočtu ušetří nevybudování okružní křižovatky mezi třídou Osvobození a ulicí Legionářů. Nákladnou výstavbu akvaparku radnice odsunula na příští rok kvůli zpoždění oponentního posudku. V případě křižovatky bylo cílem vyhnout se rozkopané silnici během zimy.

Výdajovou stránku rozpočtu zastupitelé zároveň o milion korun posílili, polovina této částky má být určena na opravy mostů a druhá na rekonstrukci chodníku nad katastrálním úřadem směrem k Husově ulici. V druhém případě šlo o návrh opozičního zastupitele Vladimíra Krále (Šance pro Příbram), který se podařilo prosadit. Na straně příjmů poté ještě vedení města o čtyři miliony zvýšilo dotaci na výkon státní správy.

Příbram chce letos investovat do rekonstrukce střechy na zimním stadionu nebo do úprav v kulturním domě. Zastupitel za TOP 09 Marek Školoud rozpočtu vytkl zvýšení mandatorních výdajů, podle něj jde o byrokratické náklady. Ocenil ale plán obnovy sídliště či investice do divadla. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) namítl, že více peněz směřuje do technických služeb, které se starají o pořádek ve městě. Obhajoval i zvýšené náklady odboru informačních technologií, které mají být podle starosty z větší části kryté dotací.

Na loňský rok město přijalo schodkový rozpočet s příjmy 625 milionů a výdaji 716 milionů korun. K pokrytí schodku měly být využity zůstatky na účtech.

čtk

Praha 8 usiluje o připomenutí libeňského „rošťáka“ Arnošta Lustiga. Asi by na to řekl: Ty bejku!

Včera, 14:22
Dosavadní zastupitel za TOP 09 Petr Vácha podal rezignaci, nahradí jej Jakub Hušek. Nového kandidáta...
Včera, 12:08
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
Včera, 11:01
Z důvodu opravy povrchu místních komunikací čekají Příbramské řidiče dopravní omezení v ulicích Brodská, U...
Včera, 09:11
U obce Počaply na Příbramsku se 13. srpna odpoledne srazil autobus s osobním autem. Cestující...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Na historické budově Příbramské radnice viditelně zahlodal zub času a tak se nevyhnutelně přiblížil čas...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
11.8.2019
Fotbalisté Příbrami získali z Karviné na hostování třiadvacetiletého francouzského záložníka Soufianea Dramého. Středočeši o tom...
10.8.2019
Fotbalisté Příbrami přivítali na domácím hřišti Dynamo České Budějovice, na kterém si spravili chuť po...
Reklama