8℃
Dnes je 24. duben , svátek má Jiří

Akvapark na opravu počká, přednost dostal zimní stadion

Příbram bude letos hospodařit s příjmy 737 milionů korun a výdaji 825 milionů korun. Schodek chce město pokrýt z přebytku minulých let. Návrh schválili zastupitelé. Původně měl být schodek 120 milionů korun, nakonec ho ale vedení radnice o více než 30 milionů snížilo. Na straně výdajů vedení města škrtlo 25 milionů korun určených na zahájení rekonstrukce akvaparku.

Reklama

Další čtyři miliony z rozpočtu ušetří nevybudování okružní křižovatky mezi třídou Osvobození a ulicí Legionářů. Nákladnou výstavbu akvaparku radnice odsunula na příští rok kvůli zpoždění oponentního posudku. V případě křižovatky bylo cílem vyhnout se rozkopané silnici během zimy.

Výdajovou stránku rozpočtu zastupitelé zároveň o milion korun posílili, polovina této částky má být určena na opravy mostů a druhá na rekonstrukci chodníku nad katastrálním úřadem směrem k Husově ulici. V druhém případě šlo o návrh opozičního zastupitele Vladimíra Krále (Šance pro Příbram), který se podařilo prosadit. Na straně příjmů poté ještě vedení města o čtyři miliony zvýšilo dotaci na výkon státní správy.

Příbram chce letos investovat do rekonstrukce střechy na zimním stadionu nebo do úprav v kulturním domě. Zastupitel za TOP 09 Marek Školoud rozpočtu vytkl zvýšení mandatorních výdajů, podle něj jde o byrokratické náklady. Ocenil ale plán obnovy sídliště či investice do divadla. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) namítl, že více peněz směřuje do technických služeb, které se starají o pořádek ve městě. Obhajoval i zvýšené náklady odboru informačních technologií, které mají být podle starosty z větší části kryté dotací.

Na loňský rok město přijalo schodkový rozpočet s příjmy 625 milionů a výdaji 716 milionů korun. K pokrytí schodku měly být využity zůstatky na účtech.

čtk

Praha 8 usiluje o připomenutí libeňského „rošťáka“ Arnošta Lustiga. Asi by na to řekl: Ty bejku!

Včera, 09:32
Na území bývalého vojenského újezdu Brdy byla uvedena do provozu tři nouzová tlačítka k přivolání...
22.4.2019
Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce....
21.4.2019
Jaké to bylo kopat za války na Moravě zákopy, ochutnat poprvé v životě čokoládu od...
21.4.2019
Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy....
20.4.2019
O desítky tisíc korun přišla seniorka z Dobříše na kterou se zaměřily dvě podvodnice. Vloudily se...
19.4.2019
Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile...
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
16.4.2019
Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci...
15.4.2019
Oblastní nemocnici v Příbrami předali zástupci klubu 1. FK Příbram celkem 20 tisíc korun. Peníze byly...
Reklama