Bratrské dělení, já kokeš, ty piko a trávu

Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin.

Na stopu „povedených“ sourozenců přivedla policii data z dopravních statistik. „Od začátku roku zastavili policisté na příbramských silnicích kolem 130 motoristů pod vlivem drog, dříve šlo nejčastěji o pervitin a marihuanu. V poslední době se ale začaly množit případy ovlivnění kokainem,“ uvedla mluvčí Policie ČR Příbram Monika Schindlová.

Příslušníkům policie se následně podařilo vyšetřováním zjistit muže, který byl na Příbramsku zřejmě největším kokainovým dealerem. Pak spadla klec, policisté ho zadrželi přímo při předávce drogy.

„Zatím mu prokázali prodej asi 200 gramů kokainu. Při prohlídkách kriminalisté nalezli přes 20 gramů bílé krystalické látky, dále finanční hotovost, digitální váhu a nepoužité sáčky, tzv. gramáčky, věci měl uschované ve vozidle a v garáži,“ dodala Schindlová. Muž je nyní stíhán vazebně.

Bratr vášnivý zahradník

Sourozenec kokainového dealera si zase liboval v pěstování marihuany. „Jeho bratr nejméně od roku 2017 pěstoval v rodinném domě marihuanu. Při domovní prohlídce policisté našli 48 květináčů s touto rostlinou a další pomůcky, jako ventilaci, hnojiva, osvětlení,“ dodala Schindlová. Podle policie dotyčný tvrdil, že pěstování mu je koníčkem a rostlina se mu vzhledově velmi líbí.

„Kriminalisté mu navíc prokázali i distribuci pervitinu. Nyní sourozencům hrozí za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela Schindlová.

FOTO: Bratrské dělení, já kokeš, ty piko a trávu

Bratrské dělení, já kokeš, ty piko a trávu - marihuanaBratrské dělení, já kokeš, ty piko a trávu - pěstírna konopíBratrské dělení, já kokeš, ty piko a trávu - eura
28.5.2020
Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu. Teď mají v rukou obvinění od Příbramských...
27.5.2020
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
Reklama