25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Cesty na Příbramsku čekají opravy, řidiče uzavírky

Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale po zimě nutné, začaly i práce na plánovaných opravách na některých místech Příbramska. Příbram uzávěrami zřejmě paralyzovaná nebude, záležet bude na postupu Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

Příbramským řidičům trochu ulehčilo život zastupitelstvo při schvalování rozpočtu na letošní rok. Na straně výdajů škrtlo vedení města čtyři miliony na vybudování okružní křižovatky mezi třídou Osvobození a ulicí Legionářů. Cílem bylo vyhnout se rozkopané silnici během zimy. „V rozpočtu letošního roku máme na opravy komunikací částku 13 milionů, v současné době připravujeme podklady pro výběrové řízení na tyto komunikace,“ řekla příbramská mluvčí Eva Švehlová. Podle informací radnice se budou opravovat cesty v ulicích U Školy – Brodská, Strakonická, U Kasáren a U Nádraží. Nová bude také komunikace Sázky – Brod a Komenského náměstí.

Od 18. března začaly stavební práce související s opravou okružní křižovatky na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. Tímto úsekem projede pouze autobusová doprava. Objízdná trasa povede po silnicích č. III/1911, III/1911h, I/66, I/18, II/118 a III/11417 a místních komunikacích ul. Čs. armády a Březnická, informovala mluvčí.

Jaký účet vystavila letošní zima silnicím Příbrami, ještě není známo. Náklady vynaložené na zimní údržbu budou vyčísleny v dubnu. „Každá zima se podepíše na stavu komunikací, a nejinak tomu bylo tentokrát. Nejnutnější opravy byly opraveny metodou, která nemá dlouhou životnost. Do pořádných oprav se pustíme, jakmile to klimatické podmínky dovolí,“ řekla Švehlová.

Mimo práce na údržbě mostu by dopravní situaci v Příbrami by mohly zkomplikovat opravy v režii Ředitelství silnic a dálnic, jde o plánovanou opravu Husovy ulice a odstranění železničního přejezdu na komunikaci I/18 v dubnu. Jestli začnou práce ještě letos, ale zatím není jasné.

Připravit se samozřejmě motoristé mohou na to, že bude omezena doprava, výsledkem budou lepší komunikace,“ uvedl starosta Příbrami Jindřich Vařeka. Termíny uzavírky a jejich délka budou v jednání. Radnice prosí o trpělivost motoristů.

Opravou projde i trasa D4 na Prahu v úseku Klínec – Řitka, kde budou silničáři opravovat povrchu vozovky v délce tří kilometrů. Začít by měly v červnu.

Na silnici I/19 v úseku Věšín-Rožmitál pod Třemšínem by měla v dubnu začít oprava 3,5kilometrového úseku. Rekonstrukce povrchu bude rozdělena na čtyři úseky. Ve směru na Plzeň pak v úseku Hořehledy – Borovno budou spraveny trhliny, výtluky a rozlámaná krajnice. Také trasu z Březnice do Mírovic čeká povrchová úprava vozovky a ložné vrstvy. V rámci opravy se tam počítá s celkovou uzavírkou.

Částečná uzavírka kvůli výstavbě čističky odpadních vod má být od 19. 3. na silnici č. III/0184 v obci Zvírotice – části Dublovic. Zužení do jednoho pruhu by mělo být ukončeno na konci května. Silnice III/1185, na území obce Bratkovice – Hluboš, bude z důvodu práce na silnici uzavřená do konce srpna.
Včera, 17:07
Příbram pozastavila provoz turistického vláčku, který dosud ve městě jezdil v letní sezoně od května...
Včera, 11:02
Příbram zavede v městské hromadné dopravě elektronické jízdní řády. Aktuální údaje o příjezdech a odjezdech...
23.4.2019
Na území bývalého vojenského újezdu Brdy byla uvedena do provozu tři nouzová tlačítka k přivolání...
22.4.2019
Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce....
21.4.2019
Jaké to bylo kopat za války na Moravě zákopy, ochutnat poprvé v životě čokoládu od...
21.4.2019
Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy....
20.4.2019
O desítky tisíc korun přišla seniorka z Dobříše na kterou se zaměřily dvě podvodnice. Vloudily se...
19.4.2019
Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile...
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
Reklama