23℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Cesty na Příbramsku čekají opravy, řidiče uzavírky

Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale po zimě nutné, začaly i práce na plánovaných opravách na některých místech Příbramska. Příbram uzávěrami zřejmě paralyzovaná nebude, záležet bude na postupu Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

Příbramským řidičům trochu ulehčilo život zastupitelstvo při schvalování rozpočtu na letošní rok. Na straně výdajů škrtlo vedení města čtyři miliony na vybudování okružní křižovatky mezi třídou Osvobození a ulicí Legionářů. Cílem bylo vyhnout se rozkopané silnici během zimy. „V rozpočtu letošního roku máme na opravy komunikací částku 13 milionů, v současné době připravujeme podklady pro výběrové řízení na tyto komunikace,“ řekla příbramská mluvčí Eva Švehlová. Podle informací radnice se budou opravovat cesty v ulicích U Školy – Brodská, Strakonická, U Kasáren a U Nádraží. Nová bude také komunikace Sázky – Brod a Komenského náměstí.

Od 18. března začaly stavební práce související s opravou okružní křižovatky na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. Tímto úsekem projede pouze autobusová doprava. Objízdná trasa povede po silnicích č. III/1911, III/1911h, I/66, I/18, II/118 a III/11417 a místních komunikacích ul. Čs. armády a Březnická, informovala mluvčí.

Jaký účet vystavila letošní zima silnicím Příbrami, ještě není známo. Náklady vynaložené na zimní údržbu budou vyčísleny v dubnu. „Každá zima se podepíše na stavu komunikací, a nejinak tomu bylo tentokrát. Nejnutnější opravy byly opraveny metodou, která nemá dlouhou životnost. Do pořádných oprav se pustíme, jakmile to klimatické podmínky dovolí,“ řekla Švehlová.

Mimo práce na údržbě mostu by dopravní situaci v Příbrami by mohly zkomplikovat opravy v režii Ředitelství silnic a dálnic, jde o plánovanou opravu Husovy ulice a odstranění železničního přejezdu na komunikaci I/18 v dubnu. Jestli začnou práce ještě letos, ale zatím není jasné.

Připravit se samozřejmě motoristé mohou na to, že bude omezena doprava, výsledkem budou lepší komunikace,“ uvedl starosta Příbrami Jindřich Vařeka. Termíny uzavírky a jejich délka budou v jednání. Radnice prosí o trpělivost motoristů.

Opravou projde i trasa D4 na Prahu v úseku Klínec – Řitka, kde budou silničáři opravovat povrchu vozovky v délce tří kilometrů. Začít by měly v červnu.

Na silnici I/19 v úseku Věšín-Rožmitál pod Třemšínem by měla v dubnu začít oprava 3,5kilometrového úseku. Rekonstrukce povrchu bude rozdělena na čtyři úseky. Ve směru na Plzeň pak v úseku Hořehledy – Borovno budou spraveny trhliny, výtluky a rozlámaná krajnice. Také trasu z Březnice do Mírovic čeká povrchová úprava vozovky a ložné vrstvy. V rámci opravy se tam počítá s celkovou uzavírkou.

Částečná uzavírka kvůli výstavbě čističky odpadních vod má být od 19. 3. na silnici č. III/0184 v obci Zvírotice – části Dublovic. Zužení do jednoho pruhu by mělo být ukončeno na konci května. Silnice III/1185, na území obce Bratkovice – Hluboš, bude z důvodu práce na silnici uzavřená do konce srpna.
Včera, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama