6℃
Dnes je 18. březen , svátek má Eduard

Chaty hlídá před zloději policejní dron

Příbramští policisté zapojili do namátkových kontrol rekreačních oblastí dron s termovizí. Už druhým rokem funguje jako preventivní prvek majetkové trestné činnosti. Naposledy tento strážce, schopný vidět i teplo vyzařované lidským tělem, operoval v okolí Bohutína a Obecnice.

Reklama

Do namátkových kontrol rekreačních oblastí, jako preventivní prvek majetkové trestné činnosti, již druhým rokem zapojují příbramští policisté i dron s termovizí. Koncem ledna zaměřili příslušníci policie z obvodního oddělení Příbram-venkov svou pozornost na chaty v okolí Bohutína a Obecnice. Vzhledem k nepřístupnosti některých míst používaly hlídky čtyřkolky a terénní vozidla, zkontrolovaly několik desítek objektů, žádné jejich narušení nezjistily.

„V chladnějším období roku jsou většinou rekreační chalupy opuštěné. Jejich majitelé do nich jezdí v zimním období zřídka, této skutečnosti pak využívají zloději. Kradou a odnášejí vše, na co přijdou, především různé nářadí, jídlo, pití, jízdní kola a elektroniku. Cennější věci je lepší nenechávat vůbec přes zimu v objektech,“ říká policejní mluvčí Monika Schindlová.

Na vykrádání obydlí se zaměřuje také preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. Jeho hlavním nástrojem je mobilní aplikace „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody na zabezpečení majetku, k dispozici je na Google Play nebo v App Store.

Cílem projektu je informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech zabezpečení. „Dalším cílem je vzbudit u majitelů obydlí zodpovědnost k vlastnímu majetku, zájem o jeho zabezpečení, ale klade důraz i na větší všímavost vůči svému okolí, případný pohyb podezřelých osob a vozidel je třeba nahlásit na bezplatnou linku 158,“ dodává  Schindlová.

Studenti našli naditou obálku s penězi, vrátili ji

Před 3 hodinami
V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i...
Dnes, 17:00
Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí. Upravit hodlá i přítok a odtok,...
Dnes, 09:29
Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového...
Včera, 20:41
25. kolo FORTUNA:LIGY uzavřel v neděli duel mezi Příbramí a Slavií. Na Litavce byl poprvé...
Včera, 15:34
Příbramští policisté zadrželi minulý týden na veřejné toaletě v Příbrami dvě osoby, které si zde...
16.3.2019
Příbramská radnice obdržela nezávislý posudek k projektu rekonstrukce akvaparku. Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) expertiza...
16.3.2019
Příbramští policisté vyšetřují další vloupání do sklepa se škodou 13 tisíc korun. Upozorňují zároveň, že...
16.3.2019
Příbramští policisté ve spolupráci s městskými strážníky dopadli řidiče, který začátkem března srazil u Příbrami chodkyni....
15.3.2019
Město Příbram nechá pokácet dvě desítky stromů rostoucích kolem řeky Litavky. Důvodem je jejich špatný...
13.3.2019
V noci z neděle 10.  na 11. března silný vítr strhl plechovou krytinu na střeše...
Reklama