Dobříšský zimní stadion bude po rekonstrukci otevřený od listopadu

Dobříš na Příbramsku letos opraví chladicí zařízení na zimním stadionu. Práce vyjdou na 29,3 milionu korun. Oprava začne ke konci března, znovu by měl být v provozu už v listopadu letošního roku, řekla pro Náš REGION starostka Jana Vlnasová.

Havarijní stav si vyžádal uzavření stadionu, který byl vybudován v 80. letech minulého století. Lidé v Dobříši jsou tak odkázáni na bruslení na rybníku Papež. Předpokládaný začátek opravy stadionu byl posunut na konec března. „Plán byl začátek března, ale po jednání odboru místního rozvoje a dodavatele stavby se termín přesouvá. Hotové dílo musí být předáno do 211 kalendářních dnů,“ uvedla k aktuální situaci starostka Jana Vlnasová.

Projekt bude zaměřený na celkovou rekonstrukci chladicího zařízení. „Z původního chladicího zařízení nezůstane na zimním stadionu vůbec nic, všechny technologické prvky budou nové,“ řekla Vlnasová.  Podle informací radnice stavba dále obsahuje přesunutí rolbovny a výstavbu nové desky ledové plochy. Nová chladicí deska bude na místě původní plochy. „Úprava technologie chlazení přinese energetické úspory a zajistí bezpečný provoz stadionu,“ dodává starostka Vlnasová.

Nová plocha by měla být v provozu od listopadu 2019. Náklady na opravu si vyžádají 29,3 milionu korun, obec získá od Státního fondu životní prostředí ČR dotaci 17,6 milionu korun. Město tak zaplatí 11,6 milionu ze svého rozpočtu.

Součástí prací měla být původně i instalace patek pro budoucí zastřešení, která by vyšla na deset milionů korun. Tyto práce ale radnice nakonec odložila. „Je potřeba zvážit, jak dál v projektu postupovat,“ uvedla starostka pro ČTK.

Bývalé vedení města chtělo v druhé etapě vybudovat zastřešení. To by si spolu s opláštěním a rekonstrukcí tribun, kabin a sociálního zázemí vyžádalo dalších 60 milionů korun. Vlnasová uvedla, že jí chybějí informace o provozních nákladech takto upraveného stadionu. „Což jsou důležité informace, protože víme, že v některých městech jsou náklady na udržení zimního stadionu stejně jako bazénu příliš vysoké,“ dodala.

Místo skladů má vyrůst Nová Ruzyně, město ve městě

22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
28.4.2020
Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s...
24.4.2020
Tři obce, které zanikly kvůli rozšiřování vojenské střelnice v Brdech, nyní připomínají vysazené stromy na...
Reklama