Drogy v příbramské věznici. Policie stíhá dalších šest osob

Kriminalisté stíhají dalších šest lidí kvůli pašování drog do příbramské věznice. Při středečním zátahu zadrželi tři vězně a tři civilisty ve věku 34 až 56 let, kteří se podle nich podíleli na pronášení pervitinu, konopí a jiných návykových látek do věznice. Hrozí jim za to až pětileté tresty, informoval dnes policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Nejde o první podobnou akci spojenou se zatýkáním. Příbramský soud nyní řeší rozsáhlý případ pašování drog do věznice Bytíz, který má čtyři větve a desítky obžalovaných.

Trojice zadržených vězňů podle Chalupy využívala civilisty k obstarávání drog a léčiv na lékařský předpis, jež ovlivňují psychiku člověka. Nepovolené látky se snažili dostat za brány věznice hlavně při návratu z venkovního pracoviště. „Odsouzení k nezákonné činnosti využívali civilní osoby, se kterými úspěšně navázali kontakt na pracovišti, a právě tam docházelo smluveným způsobem k předávání zásilek,“ uvedl Chalupa.

Drogy měli vězni pro vlastní potřebu nebo je vyměňovali s ostatními třeba za tabák či kávu. „Z provedených šetření vyplývá, že se na této nezákonné činnosti nepodílel žádný ze zaměstnanců ani příslušníků Věznice Příbram,“ dodal mluvčí. Civilisté jsou podle něj stíhání na svobodě.

Novinky v městské hromadné dopravě v Benešově. Vzniknou 3 nové linky

Do akce pod názvem Baker, která byla připravována téměř půl roku, se zapojily dvě desítky příbramských policistů společně s dalšími organizačními jednotkami Vězeňské služby.

V minulosti dozorci ve věznici objevili například pervitin v sáčcích s bonbony nebo drogy v tužce, spodním prádle či tepelně zpracovaném mase. Ukryty byly i v papírovém přání, v krabicích od pracího prášku, tubách od zubní pasty, v pleťovém krému či v sušenkách. Někteří lidé také drogy vězňům přehazovali přes plot věznice v ponožce ovinuté lepicí páskou.

vera/čtk

Protiteroristické komando URNA: Celkem 6 členů muselo kvůli Covidu-19 do karantény

21.9.2020
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
18.9.2020
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
18.9.2020
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
17.9.2020
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
17.9.2020
Houby rostou a za nimi do lesů míří houbaři, s nimi i zdivočelí měšťáci, kteří...
16.9.2020
Dosud neznámý pachatel se vloupal ze 4. na 5. září do areálu zahradnické společnosti v...
16.9.2020
Oblastní nemocnice Přbram pozastavila testování samoplátců na onemocnění covid-19. Zájem lidí překročil testovací kapacity, výsledky...
14.9.2020
Tělo muže (77) bylo nalezeno asi dva metry od břehu Sadoňského rybníka v Rožmitále pod...
Reklama